Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:23:16 23,30
2 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:24:14 26,55
4 Didrik Hall Nyköpings OK 00:24:28 27,34
5 Marcus Andersson OK Nolaskogsarna 00:24:35 27,73
7 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:25:18 30,14
10 Assar Hellström OK Ravinen 00:25:45 31,65
11 Petter Johansson Linköpings OK 00:25:54 32,16
13 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:26:30 34,18
15 Anton Johansson OK Orion 00:26:52 35,41
17 Rasmus Larsson OK Alehof 00:26:58 35,75
18 Einar Johansson Linköpings OK 00:27:03 36,03
20 Leif Svensson OK Tisaren 00:28:06 39,56
21 Anders Sjöbom Njurunda OK 00:28:07 39,62
22 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:28:10 39,79
25 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:28:22 40,46
26 Martin Gelinder Attunda OK 00:28:34 41,13
27 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:28:42 41,58
28 Simon Andersson OK Rodhen 00:28:49 41,97
30 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:29:00 42,59
31 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 00:29:15 43,43
32 Albin Detterfelt Linköpings OK 00:29:18 43,60
34 Ludwig Ljungqvist Kexholms SK 00:29:21 43,77
35 Fredrik Peterson Linköpings OK 00:29:26 44,05
37 Torsten Molitor Katrineholms OK 00:29:42 44,95
37 Emil Nilsson Umeå OK 00:29:42 44,95
39 Elias Öhgren OK Kåre 00:30:13 46,69
40 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:30:14 46,74
42 David Mellin Sundbybergs IK 00:30:28 47,53
43 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:30:57 49,15
44 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:31:23 50,61
45 Oskar Andrén OK Tisaren 00:31:47 51,96
46 Erik Karlsson Målilla OK 00:32:05 52,97
47 Gustav Sandstedt Eksjö SOK 00:32:23 53,98
49 Simon Engel Hässleholms OK 00:33:02 56,16
50 Marcus Svensson FK Boken 00:33:19 57,12
51 Erik Björklund Bjursås OK 00:33:25 57,45
52 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 00:33:30 57,74
57 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:34:11 60,03
58 Anders Vedin Selånger SOK 00:34:16 60,32
60 Jens Sundbüe Strängnäs-Malmby OL 00:34:29 61,04
61 Johan Andersson Ryda SK 00:34:54 62,45
63 Karl Reiver Bodafors OK 00:35:02 62,90
64 Gustav Magnusson IF Hagen 00:35:17 63,74
65 Erik Lenning Skåneslättens OL 00:35:24 64,13
67 Axel Christoffersson OK Renen 00:35:28 64,35
70 Olle Forsberg OK Ravinen 00:35:45 65,31
71 Josef Svalbring Målilla OK 00:35:49 65,53
72 Johan Badenfelt Falkenbergs OK 00:36:16 67,05
74 Victor Henriksson Seskarö IF 00:36:55 69,23
75 Jonas Larson Bergnäsets AIK 00:37:21 70,69
77 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 00:37:36 71,53
80 Martin Smedmark OK Roslagen 00:37:39 71,70
81 Kasper Westman Västerås SOK 00:37:45 72,04
82 Joel Kristiansson Hässleholms OK 00:37:50 72,32
83 Jonatan Höjlind IFK Moras OK 00:37:58 72,77
85 Kalle Elisson Domnarvets GOIF 00:38:16 73,78
87 Albin Petrén Kungälvs OK 00:38:24 74,22
88 Anton Persson Markaryds FK 00:38:25 74,28
89 Oskar Pettersson OK Njudung 00:38:27 74,39
93 Vilhelm Kilander Östersunds OK 00:39:31 77,98
95 Linus Welander Örkelljunga FK 00:39:50 79,05
96 Erik Bengtsson IS Kullen 00:40:10 80,17
98 Josef Sandén Sundbybergs IK 00:40:29 81,24
99 Jesper Liderud Lidköpings VSK 00:40:44 82,08
103 Oscar Frylemo Attunda OK 00:41:56 86,12
106 Jesper Lund Haninge SOK 00:43:35 91,67
107 David Roos IF Thor 00:43:46 92,28
108 Simon Lageson Skogslöparna 00:44:01 93,13
109 Torgny Palm HJS-Vansbro OK 00:44:11 93,69
112 Niklas Hamström GOIF Tjalve 00:44:41 95,37
113 Filip Salén OK Renen 00:44:46 95,65
115 Simon Ågren OK Linné 00:45:16 97,33
117 Erik Henckel Kexholms SK 00:45:37 98,51
118 Robin Jakobsson Gamleby OK 00:45:51 99,30
120 Daniel Gustavsson FK Friskus-Varberg 00:45:58 99,69
122 Simon Lundin Finspångs SOK 00:46:03 99,97
123 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 00:46:16 100,70
124 Oscar Gustavsson OK Bävern 00:47:10 103,73
125 Emil Andersson Domnarvets GOIF 00:47:30 104,85
126 Henrik Pettersson Västerviks OK 00:47:49 105,91
127 Jonas Bäckström IF Rigor 00:48:10 107,09
128 Filip Berntsson IF Rigor 00:48:26 107,99
129 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 00:49:15 110,74
131 Arvid Johnson Degerfors OK 00:49:34 111,80
133 Rasmus Rostö Rånäs OK 00:49:58 113,15
136 Jakob Karlsson OK Skogsstjärnan 00:50:18 114,27
138 Martin Vidfelt Lindebygdens OK 00:50:28 114,83
141 Markus Hellström Sundbybergs IK 00:51:27 118,14
142 Arvid Strandberg Skogslöparna 00:51:43 119,04
143 Daniel Zachrisson Kungälvs OK 00:51:50 119,43
144 Marcus Nilsson Kempff Hässleholms OK 00:52:31 121,73
145 Anton Blom IK Uven 00:52:48 122,68
147 Tobias Magnusson GOIF Tjalve 00:53:25 124,76
151 Joakim Ramsell Leksands OK 00:54:59 130,03
153 Gustav Andersson Avesta OK 00:55:31 131,83
154 Stephen Svensson Torsås OK 00:55:44 132,56
155 Olov Byberg Vittjärvs IK 00:56:14 134,24
158 Glen Bales OK Kåre 00:58:55 143,27
159 Rasmus Willén Östersunds OK 01:02:14 154,43
160 Erik Gunnarsson Eksjö SOK 01:02:35 155,61
161 Hampus Hammersberg Frölunda OL 01:04:32 162,17
162 Elias Sjöström Länna IF 01:04:53 163,35
163 Anders Larsson Frösö IF 01:05:10 164,30
164 Filip Magnusson Stora Tuna OK 01:07:07 170,86
166 Oskar Jensen Eds SK 01:18:45 210,01
167 Mattias Dahlberg Istrums SK 01:21:51 220,44
169 Joel Östergren Alvesta SOK 01:43:43 294,03
Emil Olsson OK Orion 16:39:00 300,00
Viktor Segersson OK 64 Torpa 16:39:00 300,00
Axel Magnussen Skattkärrs IF 16:39:00 300,00
Joakim Byström Järfälla OK 16:39:00 300,00
Daniel Nilsson Nyköpings OK 16:39:00 300,00
Jonathan Ström OK Nolaskogsarna 16:39:00 300,00
Viktor Lundén Avesta OK 16:39:00 300,00
Niklas Karlsson Bromma-Vällingby SOK 16:39:00 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion