Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Granqvist OK Ravinen 00:22:54 25,85
2 Erik Andersson OK Orion 00:24:05 30,81
3 Arvid Våg Lerums SOK 00:24:28 32,41
6 Martin Ericson OK Tyr 00:25:20 36,04
7 Carl Boman Västerås SOK 00:25:23 36,25
8 Fredrik Malmfors Skogspojkarnas OK 00:25:27 36,53
9 Jesper Kullin OK Tyr 00:25:28 36,60
10 Philip Persson OK Orion 00:25:53 38,34
11 Carl Näslund Västerås SOK 00:26:03 39,04
12 Sixten Walheim Robertsfors IK 00:26:14 39,81
13 Oskar Lundqvist Nybro OK 00:26:18 40,08
14 Emil Andersson Tullinge SK 00:26:22 40,36
15 Filip Axelsson-Meyerson OK Linné 00:26:26 40,64
16 Jens Rönnols Täby OK 00:26:29 40,85
18 Måns Hellgren OK Södertörn 00:26:32 41,06
20 Björn Cederberg Vänersborgs SK 00:26:44 41,90
21 Max Berggren OK Denseln 00:27:27 44,90
22 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:27:30 45,11
26 Erik Berzell Attunda OK 00:27:44 46,08
29 Jakob Wahl IK Vista 00:28:38 49,85
30 Jakob Lindbom OK Orion 00:28:59 51,32
31 David Hector Snättringe SK 00:29:07 51,87
32 Daniel Håkansson Växjö OK 00:29:29 53,41
33 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:30:02 55,71
37 Niklas Frisk Markbygdens OK 00:30:19 56,90
38 Andreas Zeijlon OK Hällen 00:30:26 57,39
39 Jakob Riis Gamleby OK 00:30:40 58,36
40 Emil Gyllenhammar Sigtuna OK 00:30:44 58,64
41 Martin Engman OK Denseln 00:30:46 58,78
42 Anton Nilsson OK Tranan 00:30:51 59,13
44 Anton Månsson Örkelljunga FK 00:30:57 59,55
44 William Nilsson OK Södertörn 00:30:57 59,55
46 Daniel Roos Attunda OK 00:31:16 60,87
48 Per Edvinsson Ronneby OK 00:31:18 61,01
50 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 00:31:40 62,55
51 Karl-Johan Persson Tormestorps IF 00:31:41 62,62
52 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:31:49 63,18
54 Joakim Sjöberg Helsingborgs SOK 00:32:05 64,29
57 Anton Daniels Attunda OK 00:32:25 65,69
58 Adam Hansson OK 64 Torpa 00:32:28 65,90
59 Niklas Carlsson Boxholm-Mjölby OL 00:32:29 65,97
60 Joakim Svensson OK Älme 00:32:32 66,18
61 Johan Winther Västerbergslagens OL 00:32:35 66,38
62 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 00:32:45 67,08
62 Erik Ögren Bergnäsets AIK 00:32:45 67,08
64 Per Samuelsson IK Trenne Ullared 00:32:55 67,78
65 Viktor Nordling Sundsvalls OK 00:33:07 68,62
66 Petter Glenn Östman Göteborg/Majorna OK 00:33:09 68,76
67 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:33:12 68,97
68 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:33:24 69,80
69 Fredrik Hammarlund Ockelbo OK 00:33:39 70,85
70 William Eriksson Högåkers OK 00:33:56 72,04
71 Emil Wipp Järla Orientering 00:33:57 72,11
72 Simon Kappel Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:34:03 72,52
74 Gabriel Linderson Gamleby OK 00:34:13 73,22
76 Harald Ottmer Tormestorps IF 00:34:22 73,85
77 Anders Svahn OK Hammaren 00:34:27 74,20
78 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 00:34:29 74,34
79 Lukas Tegendal OK Linné 00:34:41 75,17
80 Alexander Fors Attunda OK 00:34:46 75,52
81 Fredrik Tegström Linköpings OK 00:34:51 75,87
82 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:34:55 76,15
84 Johannes Knutas Attunda OK 00:35:04 76,78
85 Mattis Ernstsson FK Göingarna 00:35:07 76,99
86 Albert Askengren Visborgs OK 00:35:19 77,83
87 Oskar Jensen Sondén Malmö OK 00:35:26 78,31
88 John Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:35:32 78,73
90 Anton Gustafsson Stora Tuna OK 00:35:33 78,80
91 Erik Holmberg Jönköpings OK 00:35:35 78,94
92 Ryan Jones Skogspojkarnas OK 00:35:44 79,57
92 Axel Schulz Helsingborgs SOK 00:35:44 79,57
94 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 00:35:58 80,55
95 David Pessa Haparanda OK 00:36:06 81,10
97 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:36:19 82,01
98 Pontus Andersson OK Löftan 00:36:56 84,59
99 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 00:36:58 84,73
100 Jacob Lilljeqvist Stigsökarna 00:37:04 85,15
101 Emil Wikström OK Tyr 00:37:09 85,50
102 Rickard Norlin Kungälvs OK 00:37:12 85,71
103 Hugo Segerström Nyköpings OK 00:37:13 85,78
104 Kevin Ståhl Järbo OK 00:37:28 86,83
106 Mattias Jacobsson Malmö OK 00:37:35 87,31
107 Henning Ottmer Tormestorps IF 00:37:55 88,71
110 Fredrik Wallin Stora Tuna OK 00:38:16 90,17
111 Daniel Posch Sol Tranås 00:38:20 90,45
112 Anton Blomdahl Tullinge SK 00:38:21 90,52
113 Simon Martelius Attunda OK 00:38:35 91,50
114 Håkan Palm OK Klemmingen 00:38:42 91,99
116 Anders Nyberg OK Ravinen 00:38:58 93,10
117 Erik Nykvist Jönköpings OK 00:39:08 93,80
118 Johan Söderlund Leksands OK 00:39:10 93,94
119 Pontus Blockgren Falkenbergs OK 00:39:56 97,15
120 Patrik Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:39:57 97,22
122 Hugo Lindell Långhundra IF 00:40:07 97,92
122 Daniel Forslund Säffle OK 00:40:07 97,92
124 Henrik Montén Domnarvets GOIF 00:40:31 99,59
127 Erik Persson Eksjö SOK 00:40:48 100,78
128 Kristoffer Pettersson OK Hällen 00:40:54 101,20
129 Karl Janrik Bromma-Vällingby SOK 00:41:01 101,68
130 Wilhelm Finn Eriksson Domnarvets GOIF 00:41:08 102,17
131 Albert Gustavsson Falkenbergs OK 00:41:09 102,24
133 Johan Sköld Linköpings OK 00:41:31 103,78
134 Erik Persson Markbygdens OK 00:41:45 104,75
136 David Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 00:42:07 106,29
137 Eddie Edström Sundsvalls OK 00:42:15 106,85
139 Jonas Thunberg OK Alehof 00:42:16 106,92
140 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 00:42:21 107,27
142 Oskar Greilert Haninge SOK 00:42:59 109,92
143 Carl Torstensson Emmaboda Verda OK 00:43:09 110,61
144 Karl Karlsson OK Kullingshof 00:43:13 110,89
146 Jacob Ahlström Västerås SOK 00:43:59 114,10
146 Andreas Ljung Järbo OK 00:43:59 114,10
150 Simon Lundin Sundbybergs IK 00:44:07 114,66
151 Oskar Vigren Sävedalens AIK 00:44:11 114,94
152 Kalle Söderbärg OK Roslagen 00:44:36 116,68
153 Hannes Persson OK Älme 00:44:52 117,80
154 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 00:45:00 118,36
155 Ricky Segerlund SOK Viljan 00:45:01 118,43
158 Tobias Johansson OK Gisle 00:45:28 120,31
159 Adrian Fager Garphyttans IF 00:45:40 121,15
160 Johan Karlsson Järla Orientering 00:45:52 121,99
162 Petter Andersson Ockelbo OK 00:46:31 124,71
163 Dennis Rudqvist Helsingborgs SOK 00:46:46 125,75
164 Pontus Hermansson Tolered-Utby Ol-klubb 00:46:54 126,31
165 Hannes Welander OK Djerf 00:46:56 126,45
166 Jonathan Helin Ockelbo OK 00:47:06 127,15
167 Karl Modig OK Alehof 00:47:21 128,19
168 Mikael Gardelin Visborgs OK 00:47:43 129,73
169 Filip Lindell Linköpings OK 00:48:23 132,52
170 Robin Emanuelsson Målilla OK 00:49:39 137,82
171 Alexander Johansson OK Orion 00:50:17 140,47
172 Björn Vredin IFK Umeå 00:50:29 141,31
173 Olle Månsson SOK Träff 00:50:33 141,59
176 Jesper Mattsson Göteborg/Majorna OK 00:50:48 142,63
177 Erik Herbertsson OK Roxen 00:50:52 142,91
179 Axel Matsson Hjärnarps GH OL 00:51:43 146,47
180 Jonathan Berglind OK Södertörn 00:51:55 147,31
181 Axel Sjölund Söderhamns OK 00:52:01 147,73
182 Oliver Ekesiöö Bromma-Vällingby SOK 00:52:15 148,70
183 Emil Lantz OK Österåker 00:52:28 149,61
185 Erik Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:52:52 151,29
186 Emil Johansson OK Kullingshof 00:53:07 152,33
190 Theo Östlund Strängnäs-Malmby OL 00:56:04 164,68
191 Carl Alvelid Kalmar OK 00:57:28 170,54
192 Johan Liljebjörn Nybro OK 00:59:20 178,35
195 Alexander Pihl SOK 68 01:01:38 187,98
196 Hjalmar Freij Lunds OK 01:02:43 192,51
197 Andreas Wannberg IK Omega 01:06:24 207,93
198 Christian Karlsson Torsås OK 01:06:55 210,09
199 Jefta Langerak Järfälla OK 01:10:38 225,65
200 Daniel Larsson Frösö IF 01:12:07 231,86
201 Einar Nordgren Bredareds IF 01:15:51 247,49
202 Gustav Svahn Bodafors OK 01:18:45 259,63
203 Anton Hagström Falkenbergs OK 01:21:54 272,81
205 Gottfrid Arksand Vallentuna-Össeby OL 01:27:05 294,51
206 Emil Fläck Grycksbo IF OK 01:27:06 294,58
Jesper Tibell Långhundra IF 16:39:00 300,00
Fredrik Regborn Hagaby GOIF 16:39:00 300,00
Fredrik Wigertz Långhundra IF 16:39:00 300,00
björn kongslien Skogspojkarnas OK 16:39:00 300,00
Arvid Löfvenhamn OK Letstigen 16:39:00 300,00

Annonser

Bagheera