Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kent Johansson Örkelljunga FK 00:35:24 26,44
3 Per-Arne Johansson Vänersborgs SK 00:36:51 30,51
4 Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 00:38:35 35,38
5 Kjell Månsson Ronneby OK 00:39:00 36,55
6 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:39:36 38,23
7 Arne Karlsson Värend GN OL 00:39:41 38,47
8 Kurt Åberg OK Tisaren 00:40:17 40,15
9 Erling Ekelöf Värend GN OL 00:41:31 43,62
10 Bengt Bergqvist Stigmännen Karlshamns OK 00:42:23 46,05
11 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:42:29 46,33
12 Bengt Börjesson OK Alehof 00:42:51 47,36
13 Gunnar Carlson OK Roxen 00:44:53 53,07
14 Karl-Gustav Klemets Köping-Kolsva OK 00:45:19 54,29
15 Leif Björkman IK Ymer 00:45:32 54,90
17 Gustav Krigh OK Nipan 00:46:03 56,35
18 Kent Fredriksson OK Skogsvargarna 00:46:33 57,75
19 Hans Kruskopf Korsnäs IF OK 00:47:02 59,11
20 Hans Sahlberg Långhundra IF 00:47:13 59,63
21 Kjell Lindau OK Kompassen 00:47:49 61,31
22 Waste Byström OK Virdarna 00:47:53 61,50
23 Lars Ivar Bergman OK Fjällstigen 00:48:15 62,53
24 Göte Natanaelsson Ljungskile FK 00:48:23 62,90
25 Lars-Åke Larsson OK Tranan 00:48:36 63,51
26 Ingemar Andersson OK Orion 00:48:38 63,61
27 Roland Forsblom Kungsgårdens SK 00:48:53 64,31
28 Bengt Fahlin IBM-Klubben 00:49:46 66,79
29 Göran Andersson Täby OK 00:50:03 67,58
30 Leo Lövdahl Visby IF Gute SOK 00:50:08 67,82
31 Sven-Erik Sjöberg OK Tor 00:50:11 67,96
32 Gerth Sällström Lessebo OK 00:50:57 70,11
33 Allan Olofsson Svaide Roma SOK 00:51:31 71,70
34 Rogert Hägg Svaide Roma SOK 00:52:10 73,53
35 Sven-Erik Forsell Skåneslättens OL 00:53:02 75,96
36 Lars-Erik Karlsson Rasbo IK 00:53:04 76,06
37 Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 00:53:06 76,15
38 Sven-Olov Norlin Rimbo SOK 00:53:22 76,90
39 Kurt Nilsson Nyköpings OK 00:53:44 77,93
40 Lars Nord Södertälje IF 00:53:53 78,35
41 Claes Green Sjövalla FK 00:53:55 78,44
42 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 00:53:58 78,59
43 Ove Forsberg Turebergs IF 00:54:07 79,01
44 Christer Holt Västvärmlands OK 00:54:18 79,52
45 Alf Johansson Växjö OK 00:54:43 80,69
47 Stig Gustavsson Södertälje IF 00:55:03 81,63
49 Sören Andersson Järbo OK 00:55:26 82,70
50 Roland Bernhardsson IFK Stockaryd 00:55:30 82,89
51 Bo Sunden Karlsbyhedens IK 00:55:36 83,17
52 Rolf Malmros Visborgs OK 00:55:40 83,36
54 Lars Nordin Solna OK 00:56:04 84,48
55 Kurt Boström OK Linné 00:56:36 85,98
57 Lars Edström OK Nipan 00:56:52 86,73
58 Bo-Gunnar Olsson OK Dacke 00:56:57 86,96
60 Bertil Holmgren Gävle OK 00:57:07 87,43
61 Karl Axel Johansson IK Uven 00:57:47 89,31
62 Rolf Gabrielsson IFK Moras OK 00:57:55 89,68
63 Jan Elfsberg Falköpings AIK OK 00:58:43 91,93
64 Bertil Qvick Kungälvs OK 00:58:45 92,02
65 Arne Karlsson OK Tor 00:59:00 92,72
66 Ingvar Bengtsson Oskarströms OK 00:59:16 93,47
67 Erling Samuelsson OK Vilse 87 00:59:17 93,52
68 Göran Persson FK Finn 00:59:50 95,06
69 Gert Johansson IK Gandvik 01:00:19 96,42
70 Kjell Tancred IBM-Klubben 01:00:24 96,66
71 Ingemar Jonsson Hallstahammars OK 01:01:17 99,14
72 Göte Gustafsson Emmaboda Verda OK 01:01:41 100,26
73 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 01:02:04 101,34
74 Bengt Hansson OK Löftan 01:02:59 103,91
75 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 01:03:11 104,47
76 Lennart Pettersson Björkfors GOIF 01:04:24 107,89
78 Anders Sternö OK Roxen 01:05:30 110,98
80 Göran Enqvist Skellefteå OK 01:05:38 111,35
81 Bo Adofsson IK Ymer 01:06:20 113,32
82 Percy Carlsson Sävedalens AIK 01:06:27 113,65
83 Hans-Eric Jansson OK Djerf 01:06:48 114,63
84 Torgny Jonsson Växjö AIS 01:06:50 114,72
85 Lennart Lindberg Kristinehamns OK 01:06:59 115,15
86 Lars-Ove Nyquist Hagaby GOIF 01:07:12 115,75
87 Svenerik Johansson Visby IF Gute SOK 01:07:15 115,90
89 Anders Johansson Nyköpings OK 01:07:22 116,22
90 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 01:07:38 116,97
91 Leif Samor Tjällmo-Godegårds OK 01:07:42 117,16
92 Rolf Helmersson Lindebygdens OK 01:07:55 117,77
95 Kjell Wennergrund Järbo OK 01:09:00 120,81
96 Stig Vahlberg Härnösands OK 01:09:25 121,98
97 Per-Olof Johansson OK Klyftamo 01:09:37 122,54
98 Bengt Jönsson Åkers IF 01:10:09 124,04
99 Sten Sundin OK Tisaren 01:11:15 127,13
100 Gunnar Bryst Hjobygdens OK 01:11:49 128,72
101 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 01:12:00 129,24
102 Weine Johansson Södertälje-Nykvarn OF 01:12:06 129,52
104 Boris Andersson Rånäs OK 01:13:20 132,98
105 Rolf Andersson Laholms IF OK 01:14:14 135,51
106 Uno Pettersson Leksands OK 01:16:00 140,47
107 Hasse Axelsson Stigmännen Karlshamns OK 01:16:12 141,03
108 Johnny Malmgren Hjärnarps GH OL 01:17:02 143,37
109 Regor Niklasson IK Albion 01:17:29 144,64
110 Christer Silfvernagel Härnösands OK 01:18:04 146,28
111 Ronny Hedlund OK Södertörn 01:18:42 148,06
112 Stig Larsson Hagaby GOIF 01:19:04 149,09
114 Kjell Bergman Stigfinnarna 01:21:34 156,11
115 John-Erik Bergstrand Värend GN OL 01:22:02 157,42
116 Torbjörn Hammar Västerbergslagens OL 01:22:18 158,17
117 Anders Ahlqvist IBM-Klubben 01:22:20 158,26
118 Kjell Holmqvist IK Hakarpspojkarna 01:22:26 158,54
119 Östen Andersson Västerbergslagens OL 01:23:22 161,16
121 Sven Jonasson OK Skogsfalken 01:23:52 162,57
122 Stig Jansson Domnarvets GOIF 01:24:20 163,88
123 Olle Hermansson IK Ymer 01:27:16 172,12
124 LARS Sönsteröd SOK 68 01:29:45 179,09
125 Tore Pettersson OK Gipen 01:30:06 180,08
126 Göran Nilsson Valbo AIF 01:31:00 182,60
127 Anders Persson OK Hammaren 01:31:49 184,90
128 Allan Hammar OK Kompassen 01:33:36 189,91
131 Curt Tillman Linköpings OK 01:54:14 247,86
133 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 02:08:38 288,31
Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen
Lars-Göran Bergquist Simrishamns OK
Nils-Erik Gunnarsson OK Gipen
Sven-Erik Widin Domnarvets GOIF
Sture Bergström OK Hammaren
Sune Erikers IK Jarl Rättvik
Bengt Sjögren IBM-Klubben

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF