Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 3 - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonas Nordström Halden SK 00:33:23 8,16
2 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 00:33:50 9,25
3 Oskar Daniels Attunda OK 00:34:11 10,10
5 Matt Ogden OK Linné 00:34:15 10,27
6 Anton Tynong Gävle OK 00:34:27 10,75
7 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 00:34:31 10,91
10 Kalle Johansson Halmstad OK 00:34:55 11,89
11 Erik Folkesson Blom IFK Moras OK 00:35:10 12,49
12 Christian Kollberg Järla Orientering 00:35:25 13,10
13 Isak Bergman OK Skogsfalken 00:35:33 13,43
13 Rickard Börjesson Vänersborgs SK 00:35:33 13,43
15 Markus Lang Stora Tuna OK 00:35:35 13,51
16 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:35:42 13,79
18 Aleksander Bernaciak OK Orion 00:35:49 14,07
19 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:52 14,20
20 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 00:35:53 14,24
21 Fredrik Mattsson OK Kåre 00:35:54 14,28
22 Erik Martinsson Linköpings OK 00:35:56 14,36
23 Henrik Jonsson OK Rodhen 00:36:01 14,56
24 John Persson IFK Göteborg 00:36:32 15,82
25 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:36:37 16,02
28 Mattias Andersson OK Tisaren 00:36:49 16,50
29 Pontus Petersson OK Orion 00:37:13 17,48
30 Rikard Claesson Stora Tuna OK 00:37:19 17,72
31 Lars Lundström IF Hallby SOK 00:37:22 17,84
32 Martin Larsson Hestra IF 00:37:23 17,88
33 Viktor Silvemark Ärla IF 00:37:25 17,96
35 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:37:37 18,45
35 Oscar Björck Järla Orientering 00:37:37 18,45
37 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 00:37:46 18,81
40 Per Eklöf OK Milan 00:37:52 19,06
41 Marcus Wadell Ulricehamns OK 00:37:54 19,14
42 Nils Spetz Ulricehamns OK 00:37:55 19,18
43 Johan Kärrström Tullinge SK 00:38:00 19,38
44 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:38:02 19,46
47 Love Sintring Hagaby GOIF 00:38:24 20,35
50 Jonas Engström OK Hällen 00:38:42 21,08
51 Fredrik Persson IFK Göteborg 00:38:44 21,16
51 Linus Rapp IFK Moras OK 00:38:44 21,16
53 Johan Wikström OK Tyr 00:38:56 21,65
54 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:39:01 21,85
55 Mattias Johansson IFK Moras OK 00:39:10 22,22
56 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:39:16 22,46
58 Martin Jansson OK Rodhen 00:39:30 23,03
59 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:39:40 23,43
59 Johan Norberg OK Orion 00:39:40 23,43
61 Erik Boman Gävle OK 00:39:43 23,55
62 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 00:39:44 23,59
62 Erik Alnervik Helsingborgs SOK 00:39:44 23,59
64 Samuel Andersson IFK Umeå 00:39:46 23,68
65 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 00:39:50 23,84
66 Anders Hultgren Sundsvalls OK 00:39:58 24,16
67 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:40:22 25,13
68 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 00:40:23 25,17
69 Daniel Netz IFK Göteborg 00:40:32 25,54
70 Simon Andersson OK Kullingshof 00:40:33 25,58
71 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:40:47 26,15
73 Johannes Henriksson Helsingborgs SOK 00:40:57 26,55
73 Viktoras Staišiunas OK Pan-Kristianstad 00:40:57 26,55
75 Love Berzell OK Ravinen 00:40:58 26,59
77 Rickard Holmqvist Hestra IF 00:41:09 27,04
78 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 00:41:27 27,77
79 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 00:41:32 27,97
80 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 00:41:33 28,01
83 Simon Hedlund Ärla IF 00:41:43 28,42
84 Johan Levin Sävedalens AIK 00:41:45 28,50
84 Henrik Tosteberg Linköpings OK 00:41:45 28,50
86 Colm Moran OK Tisaren 00:41:47 28,58
87 Hans Persson Gävle OK 00:41:53 28,82
87 Conor Short OK Tisaren 00:41:53 28,82
89 Viktor Larsson Hagaby GOIF 00:42:00 29,10
90 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:42:15 29,71
91 Dag Stridh Umeå OK 00:42:25 30,12
91 Joel Käll-Karlsson Linköpings OK 00:42:25 30,12
93 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 00:42:26 30,16
94 Martin Wendt Lunds OK 00:42:29 30,28
94 Simon Eklöv OK Linné 00:42:29 30,28
97 Mattias Karlsson Växjö OK 00:42:32 30,40
97 Karl Levin Sävedalens AIK 00:42:32 30,40
99 Jacob Vikström Falkenbergs OK 00:42:47 31,01
100 Andreas Nilsson Markaryds FK 00:42:50 31,13
101 Linus Larsson OK Kåre 00:42:54 31,29
103 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 00:43:04 31,70
104 Erik Gustafsson NTNUI 00:43:08 31,86
105 Andrey Lamov IFK Moras OK 00:43:16 32,18
106 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 00:43:19 32,31
107 Patrik Lind Ärla IF 00:43:20 32,35
108 Erik Sköld Linköpings OK 00:43:37 33,03
109 Ola Nyberg OK Kåre 00:43:39 33,12
110 Otto Lundman OK Roslagen 00:43:45 33,36
112 Martin Ahlberger Hestra IF 00:43:48 33,48
114 Emil Lauri Järla Orientering 00:43:57 33,85
115 Charlie Stolt Rehns BK 00:43:58 33,89
116 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 00:44:02 34,05
117 Johan Sjögren OK Tyr 00:44:03 34,09
119 Erik Lind IFK Umeå 00:44:07 34,25
120 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:44:13 34,49
121 Carl Magnusson IFK Moras OK 00:44:22 34,86
122 Linus Bohman Hjärnarps GH OL 00:44:31 35,22
123 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:44:37 35,47
128 Jonathan Rosendahl Ärla IF 00:45:06 36,64
128 Jonas Andersson IF Rigor 00:45:06 36,64
130 Måns Bränneby OK Kolmården 00:45:07 36,68
131 Magnus Björk OK Borgen 00:45:29 37,57
132 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:45:39 37,98
134 Jonas Lindahl OK Milan 00:45:51 38,46
135 Björn Johansson Östersunds OK 00:45:55 38,63
136 Johan Hellman Vänersborgs SK 00:46:12 39,31
137 Magnus Johansson Kristiansand OK 00:46:17 39,52
138 Erik Dahlqvist Storviks IF 00:46:29 40,00
139 Anders Johansson Rehns BK 00:46:44 40,61
140 Oscar Vångell Ärla IF 00:46:48 40,77
142 Fredrik Berndtsson Skåneslättens OL 00:46:53 40,98
143 Jan Johansson IFK Umeå 00:47:04 41,42
145 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:47:50 43,29
146 Patrik Johansson Kexholms SK 00:48:34 45,07
147 Henrik Fröjd Rehns BK 00:49:41 47,78
149 Johan Ställberg Tullinge SK 00:49:58 48,47
150 Lucas Wändel Lunds OK 00:51:06 51,23
151 Niklas Karlsson Växjö OK 00:51:37 52,48
152 John Kumlin IK Ymer 00:51:59 53,37
153 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 00:54:04 58,44
154 Erik Edespong FK Friskus-Varberg 00:54:23 59,21
155 Viktor Henmyr OK Vilse 87 00:54:54 60,46
157 Mattias Jonsson Linköpings OK 00:56:21 63,99
158 Holger Kohr Järla Orientering 00:56:26 64,19
162 Daniel Johansson Falkenbergs OK 00:58:03 68,12
163 Lasse Jansson Eksjö SOK 00:58:31 69,26
166 Marcus Åhlén Falkenbergs OK 01:07:46 91,74
171 Robin Gelinder Attunda OK 01:13:02 104,54
172 Jesper Sjögren OK Kullingshof 01:14:18 107,62
174 Nils Dahlqvist Storviks IF 01:23:15 129,38
176 Anders Persson Växjö OK 01:51:06 197,08

Annonser