Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 3 - H18 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Johan Wennermark OK Skogsfalken 00:29:49 14,53
5 Tobias Pentonen Hestra IF 00:31:53 20,60
5 Daniel Andersson OK Löftan 00:31:53 20,60
7 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 00:32:14 21,63
7 David Svensson Skåneslättens OL 00:32:14 21,63
10 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 00:32:38 22,80
11 Hugo Dahlberg Haninge SOK 00:32:42 23,00
13 Eric Danielsson OK Kåre 00:33:08 24,27
14 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:33:11 24,42
15 Joel Pettersson Tullinge SK 00:33:18 24,76
16 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 00:33:37 25,69
17 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:34:02 26,91
18 Olle Hansson OK Roxen 00:34:46 29,06
19 Martin Nilsson Snättringe SK 00:34:55 29,50
20 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 00:34:57 29,60
22 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 00:35:15 30,48
24 Johan Nordin Sundsvalls OK 00:35:23 30,87
25 Fabian Steen OK Enen 00:35:26 31,02
27 Carl Rämmal Lunds OK 00:35:54 32,39
28 Johan Eklund Växjö OK 00:36:00 32,68
29 Hampus Larsson FK Göingarna 00:36:23 33,81
30 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 00:36:24 33,86
31 Felix Hellgren OK Ravinen 00:36:25 33,91
33 Joakim Skärlén Haninge SOK 00:36:34 34,35
35 Egil Simes OK Tyr 00:37:11 36,16
36 Anton Nilsson Umeå OK 00:37:17 36,45
37 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 00:37:37 37,43
39 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 00:37:49 38,02
40 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 00:38:10 39,05
42 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 00:38:26 39,83
43 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 00:38:34 40,22
45 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 00:38:39 40,46
48 Simon Runefors Växjö OK 00:38:47 40,86
49 Joel Einarsson Tormestorps IF 00:38:54 41,20
51 Nils Henriksson Seskarö IF 00:39:08 41,88
52 Johan Gustafsson OK Tyr 00:39:43 43,60
53 Jonas Hammarskiöld Lunds OK 00:39:45 43,69
54 Lukas Olsson Väsby OK 00:39:58 44,33
55 Theodor Wahlbom OK Orion 00:40:46 46,68
56 Albin Pålsson Kungälvs OK 00:41:28 48,73
57 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 00:41:58 50,20
58 Noak Sanderberg Åmåls OK 00:42:07 50,64
60 Erik Hansson Härnösands OK 00:42:17 51,13
61 Edvin Carlsson Markbygdens OK 00:42:19 51,23
62 Jesper Lindström IF Hagen 00:42:35 52,01
64 Martin Norrbom Sala OK 00:42:51 52,79
65 Arvid Persson Täby OK 00:42:54 52,94
66 Oscar Wiberg Järla Orientering 00:43:33 54,85
67 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 00:43:44 55,39
68 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 00:43:58 56,07
70 Erik Molitor Katrineholms OK 00:44:06 56,46
71 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:44:30 57,64
74 Erik Widmark IF Hagen 00:46:13 62,68
75 Markus Pettersson Vänersborgs SK 00:46:36 63,80
76 Markus Nordmark Nässjö OK 00:46:49 64,44
77 Oliver Klingefjord IFK Lidingö SOK 00:47:50 67,42
78 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:48:22 68,99
79 Olle Nilsson OK Linné 00:49:15 71,58
80 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 00:50:11 74,32
81 Filip Södervall IK Gandvik 00:50:15 74,52
82 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 00:50:26 75,05
84 Adam Johansson Trollhättans SOK 00:51:08 77,11
87 Joakim Ståhl Järbo OK 00:51:43 78,82
91 Ludvig Sandahl IFK Enskede 00:54:10 86,01
93 Simon Jansson Järpling OK Klemmingen 00:55:44 90,61
95 Gustav Johansson Ulricehamns OK 00:57:41 96,34
96 Felix Classon Rånäs OK 00:58:22 98,34
98 John Gabrielsson Sävedalens AIK 01:02:18 109,89
Ludvig Holmberg OK Tranan
Jakob Fransson OK Milan

Annonser