Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Assar Hellström OK Ravinen 00:44:19 23,34
4 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:45:52 26,08
5 Anton Johansson OK Orion 00:46:49 27,76
6 Ludwig Ljungqvist Kexholms SK 00:47:05 28,23
8 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:48:47 31,24
10 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:49:06 31,80
11 Einar Johansson Linköpings OK 00:49:09 31,89
12 Daniel Nilsson Nyköpings OK 00:50:34 34,39
14 Kasper Westman Västerås SOK 00:50:47 34,77
15 Joakim Byström Järfälla OK 00:50:52 34,92
16 Erik Karlsson Målilla OK 00:50:58 35,10
19 Marcus Svensson FK Boken 00:51:35 36,19
21 Torsten Molitor Katrineholms OK 00:52:06 37,10
23 Olle Forsberg OK Ravinen 00:52:47 38,31
24 Simon Andersson OK Rodhen 00:52:57 38,60
25 Marcus Andersson OK Nolaskogsarna 00:53:57 40,37
27 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:55:01 42,26
28 Erik Lenning Skåneslättens OL 00:55:10 42,52
29 Leif Svensson OK Tisaren 00:55:13 42,61
30 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:55:14 42,64
31 Petter Johansson Linköpings OK 00:55:15 42,67
35 Fredrik Peterson Linköpings OK 00:56:48 45,41
36 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:56:51 45,50
37 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:57:12 46,12
38 Niklas Karlsson Bromma-Vällingby SOK 00:57:44 47,06
40 Jonas Larson Bergnäsets AIK 00:58:05 47,68
41 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:58:14 47,94
43 Erik Björklund Bjursås OK 00:59:02 49,36
44 Elias Öhgren OK Kåre 00:59:09 49,56
46 Jens Sundbüe Strängnäs-Malmby OL 00:59:22 49,95
48 Simon Ågren OK Linné 00:59:38 50,42
49 Viktor Segersson OK 64 Torpa 00:59:54 50,89
50 Oskar Andrén OK Tisaren 01:00:03 51,15
51 Gustav Magnusson IF Hagen 01:00:18 51,60
52 Gustav Sandstedt Eksjö SOK 01:00:34 52,07
54 Martin Smedmark OK Roslagen 01:00:47 52,45
55 Pontus Karlsson Markbygdens OK 01:00:58 52,77
56 Robin Jakobsson Gamleby OK 01:01:32 53,78
57 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 01:01:36 53,89
59 Martin Gelinder Attunda OK 01:01:49 54,28
60 Didrik Hall Nyköpings OK 01:02:44 55,90
61 Anders Sjöbom Njurunda OK 01:03:01 56,40
62 Simon Lageson Skogslöparna 01:03:07 56,58
68 David Mellin Sundbybergs IK 01:03:57 58,05
69 Daniel Gustavsson FK Friskus-Varberg 01:04:55 59,76
72 Niklas Hamström GOIF Tjalve 01:06:09 61,94
73 Josef Svalbring Målilla OK 01:06:12 62,03
74 Joel Kristiansson Hässleholms OK 01:06:27 62,47
76 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 01:06:36 62,73
77 Filip Salén OK Renen 01:06:58 63,38
78 Henrik Andersson Bredaryds SOK 01:07:08 63,68
80 Albin Detterfelt Linköpings OK 01:07:42 64,68
80 Erik Henckel Kexholms SK 01:07:42 64,68
84 Elias Sjöström Länna IF 01:09:12 67,33
86 Viktor Lundén Avesta OK 01:09:59 68,71
88 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 01:10:18 69,27
91 Arvid Strandberg Skogslöparna 01:11:34 71,51
93 Jesper Lund Haninge SOK 01:11:55 72,13
94 Josef Sandén Sundbybergs IK 01:12:07 72,49
96 Anton Persson Markaryds FK 01:12:15 72,72
97 Emil Nilsson Umeå OK 01:12:59 74,02
98 Oscar Frylemo Attunda OK 01:13:00 74,05
99 Henrik Pettersson Västerviks OK 01:13:15 74,49
101 Erik Bengtsson IS Kullen 01:13:30 74,93
102 Gustav Andersson Avesta OK 01:14:04 75,93
105 Jesper Liderud Lidköpings VSK 01:14:24 76,52
106 Simon Engel Hässleholms OK 01:14:40 76,99
107 Johan Andersson Ryda SK 01:14:52 77,35
108 Johan Badenfelt Falkenbergs OK 01:14:56 77,46
109 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 01:15:29 78,44
110 Victor Henriksson Seskarö IF 01:15:42 78,82
111 Linus Welander Örkelljunga FK 01:15:52 79,11
112 Kalle Elisson Domnarvets GOIF 01:18:28 83,71
113 Arvid Johnson Degerfors OK 01:18:42 84,12
114 Jonathan Ström OK Nolaskogsarna 01:18:47 84,27
116 Joakim Ramsell Leksands OK 01:19:20 85,24
117 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 01:19:30 85,54
118 Axel Christoffersson OK Renen 01:19:58 86,36
120 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 01:20:45 87,75
121 Torgny Palm HJS-Vansbro OK 01:20:55 88,04
128 Karl Reiver Bodafors OK 01:25:35 96,29
130 Vilhelm Kilander Östersunds OK 01:28:30 101,45
133 Anton Blom IK Uven 01:29:20 102,92
134 Emil Andersson Domnarvets GOIF 01:29:44 103,63
135 Jakob Karlsson OK Skogsstjärnan 01:29:52 103,86
136 Oskar Pettersson OK Njudung 01:29:59 104,07
137 Rasmus Rostö Rånäs OK 01:30:30 104,98
138 Anders Vedin Selånger SOK 01:31:45 107,19
142 Tobias Magnusson GOIF Tjalve 01:36:06 114,88
143 Stephen Svensson Torsås OK 01:36:33 115,68
144 Glen Bales OK Kåre 01:37:40 117,65
145 Markus Hellström Sundbybergs IK 01:39:22 120,66
146 David Roos IF Thor 01:40:43 123,04
147 Anders Larsson Frösö IF 01:41:14 123,96
149 Jonatan Höjlind IFK Moras OK 01:43:54 128,67
150 Simon Lundin Finspångs SOK 01:44:13 129,23
152 Erik Gunnarsson Eksjö SOK 01:46:06 132,56
153 Daniel Zachrisson Kungälvs OK 01:47:21 134,77
154 Rasmus Willén Östersunds OK 01:50:37 140,54
155 Axel Magnussen Skattkärrs IF 01:51:55 142,84
155 Filip Berntsson IF Rigor 01:51:55 142,84
157 Jonas Bäckström IF Rigor 01:53:19 145,32
158 Filip Magnusson Stora Tuna OK 01:57:04 151,95
159 Mattias Dahlberg Istrums SK 02:03:56 164,09
165 Olov Byberg Vittjärvs IK 02:11:08 176,81
166 Martin Vidfelt Lindebygdens OK 02:15:12 184,00
168 Joel Östergren Alvesta SOK 02:39:36 227,14
Oscar Gustavsson OK Bävern 16:39:00 300,00
Marcus Nilsson Kempff Hässleholms OK 16:39:00 300,00
Hampus Hammersberg Frölunda OL 16:39:00 300,00
Albin Petrén Kungälvs OK 16:39:00 300,00
Erik Lindgren KFUM Örebro OK 16:39:00 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion