Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H21 K

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Simon Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 00:36:28 8,08
4 Niklas Serrander Södertälje-Nykvarn OF 00:37:21 10,09
5 Petter Haraldsson Gustavsbergs IF OK 00:37:53 11,30
6 Anders Carlsson Hammarby IF OF 00:38:16 12,18
8 Niklas Profors Varegg Fleridrett 00:38:58 13,77
11 Marcus Eek Köping-Kolsva OK 00:40:06 16,35
12 Henric Carlsson Järla Orientering 00:40:11 16,54
13 Jonas H Sand Gustavsbergs IF OK 00:40:51 18,06
16 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:41:56 20,53
17 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 00:43:03 23,07
19 Andreas Davidsson OK Klemmingen 00:43:16 23,57
20 Thomas Gustavsson Gudhems IF 00:43:20 23,72
22 Björn Karlsson Oskarströms OK 00:43:46 24,71
24 Erik Bengtsson FK Åsen 00:44:20 26,00
25 Mårten Frendelius IFK Lidingös Skid o OK 00:45:00 27,52
26 Johannes Eklund Rånäs OK 00:45:06 27,74
28 Thomas Eek Köping-Kolsva OK 00:45:15 28,09
29 Jörgen Ingvarsson Östersunds OK 00:45:25 28,46
31 Lars Nordqvist Västerbergslagens OL 00:45:44 29,19
32 Mattias Killander Hästveda OK 00:45:51 29,45
33 Stefan Vorberg OK Landehof 00:46:11 30,21
34 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 00:46:20 30,55
35 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:46:23 30,67
36 Lukas Brodin Hylte OK 00:46:37 31,20
38 Tomas Lundström OK Hällen 00:46:50 31,69
39 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 00:46:51 31,73
40 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:47:16 32,68
42 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 00:47:26 33,06
43 Daniel Alneberg Strängnäs-Malmby OL 00:47:30 33,21
44 Johan Sonesson IFK Moras OK 00:47:46 33,82
45 Olof Bengtsson FK Åsen 00:48:06 34,58
46 Alexander Trempoltsev Hellas OK 00:48:41 35,91
47 Eric Englöf Köping-Kolsva OK 00:48:56 36,48
48 Erik Melén Motala AIF OL 00:48:57 36,51
50 Andreas Allerhed IFK Moras OK 00:49:45 38,34
51 Jonas Ringsgård IFK Linköpings OS 00:49:48 38,45
52 Magnus Kjellberg Dalenstam Istrums SK 00:49:50 38,53
53 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 00:49:52 38,60
54 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 00:50:24 39,82
57 Jonas Pettersson Lessebo OK 00:50:52 40,88
58 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:51:00 41,18
59 Patrik Andersson Hylte OK 00:51:05 41,37
60 Andreas Blomqvist FK Boken 00:51:15 41,75
61 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 00:51:19 41,91
62 Martin Palm IFK Moras OK 00:52:36 44,83
63 Emil Alexandersson Hylte OK 00:52:38 44,91
67 Peter Kjellberg Istrums SK 00:53:11 46,16
68 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 00:53:19 46,46
69 Johan Lundqvist OK Gynge 00:53:24 46,65
70 Niklas Fallgren Gudhems IF 00:53:29 46,84
71 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 00:53:35 47,07
76 Anders Karlsson Oskarströms OK 00:54:15 48,59
79 Henrik Lundqvist OK Gynge 00:54:41 49,58
80 Markus Nilsson OK Nackhe 00:54:42 49,61
81 Morgan Bodin Gällstadbygdens SOK 00:54:47 49,80
82 Fredrik Svahn IF Hagen 00:54:58 50,22
83 Mathias Axelsson Västvärmlands OK 00:55:04 50,45
85 Claes Andersson Falkenbergs OK 00:55:28 51,36
90 Henrik Hellgren Norbergs OK 00:55:45 52,01
91 Johan Tykesson Rävetofta OK 00:55:46 52,04
92 Peter Stenbeck Halmstad OK 00:55:49 52,16
93 Jonas Sundell Umeå OK 00:55:56 52,42
94 Erik Gohde Dalaportens OL 00:56:05 52,76
95 Patrik Wallin Falköpings AIK OK 00:56:21 53,37
98 Peter Andersson Hylte OK 00:56:54 54,63
99 Erik Sonesson IFK Moras OK 00:57:04 55,01
100 Robert Carlsson OK Hällen 00:57:14 55,38
101 Per Svensson OK Skogshjortarna 00:57:20 55,61
102 Marcus Olsson Falkenbergs OK 00:57:29 55,95
103 Anders Ohlin Rånäs OK 00:57:38 56,30
105 Kristoffer Jansson OK Måsen 00:57:49 56,71
107 Ronnie Andersson Falkenbergs OK 00:58:16 57,74
109 Robert Rensgard OK Renen 00:58:22 57,97
110 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 00:58:37 58,54
111 Jonatan Lage Helsingborgs SOK 00:58:55 59,22
114 Peter Gustavsson Hylte OK 00:59:28 60,47
115 Joacim Gustafsson OK Klyftamo 00:59:29 60,51
116 Joel Mongård Skogsluffarnas OK 00:59:57 61,57
117 Johan Eliasson Falkenbergs OK 01:00:06 61,92
118 Tom Elmersson Värend GN OL 01:00:28 62,75
120 Carl Wiking OK Kåre 01:01:33 65,22
121 Jens Uddén Ljungskile FK 01:01:38 65,41
122 Martin Bergqvist Lesjöfors SK 01:02:22 67,08
125 Anton Lindholm Köping-Kolsva OK 01:02:57 68,41
126 Jakob Lindeborg Täby OK 01:03:01 68,56
127 Daniel Lennartsson Centrum OK 01:03:09 68,86
129 Jesper Ackelman OK Enen 01:03:30 69,66
130 Matts Tenland Andrarums IF 01:03:33 69,77
131 Björn Linse Lunds OK 01:03:41 70,08
132 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 01:03:42 70,12
135 Mikael Bodin Gällstadbygdens SOK 01:04:16 71,41
136 Oskar Nilsson OK Stigen 01:04:17 71,45
137 Albert Skaar Ryda SK 01:04:33 72,05
139 Filip Ivermark Västerås SOK 01:04:57 72,96
140 Marcus Olofsson OK Kolmården 01:05:03 73,19
141 Viktor Strid Österfärnebo IF 01:05:11 73,50
143 Olov Gohde Dalaportens OL 01:05:17 73,72
144 Rikard Gustavsson Gudhems IF 01:06:10 75,74
145 Johan Leijgård Gudhems IF 01:06:52 77,33
146 Jonas Johnsson Hästveda OK 01:07:34 78,93
148 Håkan Eriksson Hästveda OK 01:08:10 80,29
151 Bjarne Kampegård OK Södertörn 01:08:48 81,74
152 Kristoffer Larsson OK Enen 01:08:51 81,85
153 Johan Vilén Säterbygdens OK 01:09:47 83,98
154 Tobias Persson OK Kompassen 01:09:54 84,24
156 Roger Sandell OK Roxen 01:10:17 85,11
157 Sven-Åke Emanuelsson IFK Lidingös Skid o OK 01:11:14 87,28
158 Peter Johansson Simlångsdalens IF 01:11:32 87,96
159 Andreas Leijgård Gudhems IF 01:11:51 88,68
160 Fredrik Persson FK Åsen 01:11:55 88,84
162 Johan Ferm Sidensjö IK 01:12:32 90,24
163 Joel Nilsson Hässleholms OK 01:12:56 91,15
164 Lennart Bjufström SOK 68 01:13:00 91,30
165 Anders Jonsson IF Marin Väst 01:13:39 92,78
167 Rickard Alenkvist OK Linné 01:14:20 94,34
168 Niklas Hedlund Umeå OK 01:14:31 94,76
169 Mattias Prick Uddevalla OK 01:14:40 95,10
170 Rickard Björkman Trollhättans SOK 01:16:23 99,01
172 Tobias Österlund IK Ymer 01:16:28 99,20
173 Klas Petersson IF Marin Väst 01:16:46 99,88
174 Thomas Lindell OK Södertörn 01:18:14 103,23
177 Magnus Eriksson Östersunds OK 01:19:19 105,69
178 Mikael Brodén OK P4 01:19:47 106,76
179 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 01:20:03 107,36
180 Johan Andersson Främmestads IK 01:20:38 108,69
181 Sebastian Runander Trosabygdens OK 01:20:59 109,49
185 John Bergsten Lidköpings VSK 01:24:01 116,40
187 Markus Hubertsson IF Thor 01:29:32 128,97
189 William Hollowell OK Tyr 01:31:25 133,26
191 Torbjörn Gillsparr K 3 IF 01:34:15 139,71
194 Jimmy Johansson FK Friskus-Varberg 01:39:37 151,94
195 Andreas Olsson OK Silva 01:46:40 168,00
Björn Pehrsson OK Alehof 16:39:00 300,00

Annonser