Svenska Orienteringsförbundet

KFUM Örebro OK - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:21:38 25,46
2 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:23:05 30,86
3 Oskar Andrén OK Tisaren 00:23:59 34,21
4 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:24:17 35,32
5 Joakim Byström Järfälla OK 00:25:07 38,42
5 Leif Svensson Finspångs SOK 00:25:07 38,42
7 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 00:25:13 38,79
8 Erik Lenning Skåneslättens OL 00:25:37 40,28
9 Erik Andersson OK Orion 00:26:06 42,08
10 Jakob Wahl IK Vista 00:26:11 42,39
11 Didrik Hall Nyköpings OK 00:26:13 42,51
12 Marcus Svensson FK Boken 00:26:19 42,88
13 Daniel Nilsson Nyköpings OK 00:26:22 43,07
13 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 00:26:22 43,07
15 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:26:30 43,57
16 Daniel Håkansson Växjö OK 00:26:54 45,05
17 Niklas Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 00:26:55 45,12
18 Filip Axelsson-Meyerson OK Linné 00:26:58 45,30
19 Fredrik Malmfors Skogspojkarnas OK 00:27:13 46,23
20 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:27:15 46,36
21 Anton Persson Markaryds FK 00:27:45 48,22
22 Alexander Fors Attunda OK 00:27:56 48,90
23 Gustav Sandstedt Eksjö SOK 00:28:21 50,45
24 Anton Johansson OK Orion 00:28:43 51,81
25 Martin Gelinder Attunda OK 00:28:52 52,37
26 Erik Berzell Attunda OK 00:28:58 52,74
26 Joakim Sjöberg Helsingborgs SOK 00:28:58 52,74
28 Niklas Carlsson Boxholm-Mjölby OL 00:29:00 52,86
29 Jonathan Karlsson OK Tylöskog 00:29:42 55,47
30 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:30:01 56,65
31 David Mellin Sundbybergs IK 00:30:24 58,07
32 Philip Persson OK Orion 00:30:46 59,44
33 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:31:02 60,43
34 Jesper Lund Haninge SOK 00:31:16 61,30
35 Henning Ottmer Tormestorps IF 00:31:38 62,66
36 Karl-Johan Persson Tormestorps IF 00:31:43 62,97
37 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 00:32:05 64,33
38 Alexander Johansson OK Orion 00:33:15 68,67
39 Per Edvinsson Ronneby OK 00:33:44 70,47
40 Edvin Hultberg Hagaby GOIF 00:33:56 71,21
41 Robin Larsson FK Göingarna 00:34:04 71,71
41 Arvid Johnson Degerfors OK 00:34:04 71,71
43 Johan Winther Västerbergslagens OL 00:34:19 72,64
44 Alexander Berger Haninge SOK 00:34:22 72,83
45 Gustav Magnusson IF Hagen 00:34:24 72,95
46 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:34:39 73,88
47 Erik Bengtsson IS Kullen 00:34:41 74,00
48 Ryan Jones Skogspojkarnas OK 00:34:58 75,06
49 Anton Daniels Attunda OK 00:35:30 77,04
50 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:35:47 78,10
51 Harald Ottmer Tormestorps IF 00:36:02 79,03
52 Simon Engel Hässleholms OK 00:36:14 79,77
53 Anton Blom IK Uven 00:36:26 80,51
54 Albin Karlsson OK Vilse 87 00:37:03 82,81
55 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 00:37:05 82,93
56 Fredrik Tegström Linköpings OK 00:38:00 86,34
57 Martin Vidfelt Lindebygdens OK 00:38:12 87,08
58 Jesper Andersson Snättringe SK 00:38:27 88,01
59 Daniel Gustavsson FK Friskus Varberg 00:39:04 90,31
60 Björn Kongslien Skogspojkarnas OK 00:39:08 90,56
61 Anton Månsson Örkelljunga FK 00:39:36 92,29
62 Adrian Fager Garphyttans IF 00:39:40 92,54
63 Robin Patriksson Bodafors OK 00:39:56 93,53
64 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 00:40:00 93,78
65 Johan Sköld Linköpings OK 00:40:02 93,90
66 Axel Schulz Helsingborgs SOK 00:40:43 96,44
67 Måns Karlsson Filipstads OK 00:41:41 100,04
68 Håkan Palm OK Klemmingen 00:43:03 105,12
69 Simon Martelius Attunda OK 00:43:21 106,24
70 Hampus Bergander Eksjö SOK 00:43:42 107,54
71 Joel Kristiansson Hässleholms OK 00:43:57 108,47
72 Lukas Tegendal OK Linné 00:45:47 115,29
73 Jacob Nilsson Ronneby OK 00:46:15 117,03
74 Karl Reiver Bodafors OK 00:47:10 120,44
75 Emil Rankka OK Roxen 00:47:24 121,30
76 Jakob Ekman FK Friskus Varberg 00:52:16 139,40
77 Hampus Hammersberg Frölunda OL 00:55:06 149,94
78 Pontus Adolfi Kristinehamns OK 00:57:29 158,81
79 Simon Lundin Finspångs SOK 01:03:00 179,33
80 Torgny Torell IS Kullen 01:09:52 204,87
81 Karl Rydén Sjövalla FK 01:19:56 242,31
Fredrik Regborn Hagaby GOIF 16:39:00 300,00
Emil Andersson Tullinge SK 16:39:00 300,00
Oskar Jensen Sondén Malmö OK 16:39:00 300,00
Wincent Rûdeberg Skogspojkarnas OK 16:39:00 300,00
Jonathan Söderqvist Sjövalla FK 16:39:00 300,00
Mattias Jacobsson Malmö OK 16:39:00 300,00

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr