Svenska Orienteringsförbundet

DM Lång Uppland + Stockholm - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Albin Ridefelt OK Linné 01:09:01 1,69
2 Ruslan Glebov OK Ravinen 01:09:26 2,14
3 Olle Boström Järla Orientering 01:11:43 4,61
4 Julian Dent IFK Lidingös Skid o OK 01:13:42 6,75
5 Jo Indgaard IFK Lidingös Skid o OK 01:14:08 7,22
6 Rassmus Andersson OK Linné 01:15:32 8,74
7 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 01:15:34 8,77
8 Jan Troeng OK Linné 01:15:35 8,79
9 Mathias Hallmén Attunda OK 01:16:08 9,39
10 David Bejbom Järla Orientering 01:17:26 10,79
11 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingös Skid o OK 01:18:25 11,86
12 Jörgen Ohlin OK Linné 01:18:32 11,98
13 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 01:19:15 12,76
14 David Lingfors OK Linné 01:19:22 12,88
15 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 01:19:39 13,19
16 Nicolas Simonin IFK Lidingös Skid o OK 01:20:16 13,86
17 Simon Jakobsson Långhundra IF 01:20:29 14,09
18 Henrik Löfås OK Linné 01:20:35 14,20
19 Josef Nordlund OK Linné 01:20:50 14,47
20 John Fredriksson IFK Lidingös Skid o OK 01:21:52 15,59
21 Matt Ogden OK Linné 01:23:17 17,12
22 Tommy Lindberg OK Roslagen 01:23:18 17,14
23 Oskar Sjöberg OK Linné 01:24:23 18,31
24 Johan Hamelius OK Linné 01:24:39 18,60
25 Niklas Aldén OK Linné 01:25:29 19,50
26 Jacob Lindstam OK Ravinen 01:25:30 19,52
27 Per-Åke Olsson OK Ravinen 01:25:56 19,99
28 Anders Håkansson OK Linné 01:26:21 20,44
29 Emil Lauri Järla Orientering 01:27:21 21,52
30 Jonas Munthe Järla Orientering 01:28:29 22,75
31 Ross Smith OK Linné 01:29:20 23,67
32 Máté Kerényi IFK Lidingös Skid o OK 01:30:06 24,50
33 Niklas Wrane Söders SOL Tyresö 01:30:42 25,15
34 Henrik Jonsson OK Rodhen 01:31:16 25,76
35 Dan Wester Järla Orientering 01:33:07 27,76
36 Olof Eriksson OK Linné 01:33:12 27,85
37 Simon Eklöv OK Linné 01:34:13 28,95
38 Oscar Björck Järla Orientering 01:35:53 30,76
39 Ulrik Imberg OK Linné 01:36:54 31,86
40 Erik Lind IFK Umeå 01:37:31 32,52
41 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 01:40:20 35,57
42 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 01:41:21 36,67
43 Robert Sandberg OK Roslagen 01:43:47 39,30
44 Henrik Tosteberg Linköpings OK 01:44:16 39,83
45 Jerk Rönnols Centrum OK 01:45:03 40,68
46 Andreas Frisk OK Linné 01:45:33 41,22
47 Joel Bergkvist Centrum OK 01:45:51 41,54
48 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 01:49:22 45,35
49 Magnus Björk OK Borgen 01:52:21 48,57
50 Erik Melin OK Linné 01:55:34 52,06
51 Thomas Sjöberg Centrum OK 02:22:23 81,07
52 Christoph Dittel Centrum OK 02:25:35 84,53
53 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 03:14:43 137,70
Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK
Henrik Hammas Attunda OK
Kalle Bergman OK Ravinen
David Healy Järla Orientering
Sebastian Månsson Hagaby GOIF
Markus Adolfsson Tullinge SK
Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK
Erik Åhlin Långhundra IF
Leonas Mockunas Hellas Orientering

Annonser