Svenska Orienteringsförbundet

DM Lång Uppland + Stockholm - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Linnéa Söderqvist OK Ravinen 00:27:59 45,22
2 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:30:44 55,34
3 Amanda Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 00:32:26 61,59
4 Ella Karlsson Snättringe SK 00:32:48 62,94
5 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:32:49 63,00
6 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:32:52 63,18
7 Ida Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 00:33:07 64,10
8 Cornelia Krafft Länna IF 00:33:28 65,39
9 Therese Nilsson OK Österåker 00:33:39 66,07
10 Nina Persson Haninge SOK 00:33:40 66,13
11 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:34:15 68,27
12 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:34:20 68,58
13 Ebba Lindell IF Thor 00:34:23 68,77
14 Ida Hänström Täby OK 00:34:42 69,93
15 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:35:15 71,95
16 Hanna Jonsell IF Thor 00:35:16 72,02
17 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:35:29 72,81
18 Emilia Bergström OK Rodhen 00:36:07 75,14
19 Sofia Ivers Attunda OK 00:36:17 75,76
20 Marie-Chantal Ballnus Järfälla OK 00:36:39 77,10
21 Maja Sandvik Attunda OK 00:36:52 77,90
22 Tuva Falk Sundbybergs IK 00:37:07 78,82
23 Agnes Damberg IFK Lidingös Skid o OK 00:37:34 80,48
24 Joni Müller af Uhr OK Linné 00:37:58 81,95
25 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:38:01 82,13
26 Amelie Rajan IFK Lidingös Skid o OK 00:38:13 82,87
27 Agnes Weiss Långhundra IF 00:39:11 86,43
28 Hanna Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:32 87,71
29 Alice Hallmén Järfälla OK 00:40:01 89,49
30 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:41:43 95,75
31 Ellinor Hamberg Järfälla OK 00:41:51 96,24
32 Matilda Frisk Gustavsbergs OK 00:42:20 98,02
33 Emilia Karlsson Långhundra IF 00:43:33 102,49
34 Katja Leickt Tullinge SK 00:43:46 103,29
35 Åsa Sundström Järla Orientering 00:44:21 105,44
36 Hedda Röstin Söders SOL Tyresö 00:45:10 108,44
37 Lisa Thunell IFK Lidingös Skid o OK 00:47:04 115,43
38 Embla Bergström Täby OK 00:47:19 116,35
39 Malin Svensson Rånäs OK 00:48:57 122,36
40 Malin Hansson Täby OK 00:59:55 162,71
41 Lovisa Nilsson Attunda OK 01:00:29 164,79
42 Elvira Bredin Attunda OK 01:17:15 226,48
43 My Lennartsson Järfälla OK 01:19:58 236,48
44 Elsa Bäsén IF Thor 01:27:12 263,09
45 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 01:31:35 279,22

Annonser

Bagheera