Svenska Orienteringsförbundet

DM Lång Uppland + Stockholm - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Glännefors Söders SOL Tyresö 00:22:43 49,38
2 Alfred Längheim Tullinge SK 00:24:11 57,28
3 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:24:37 59,62
4 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:25:43 65,54
5 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:26:01 67,16
6 Albin Lindskog OK Ravinen 00:26:10 67,97
7 Karl Grywenz OK Linné 00:27:14 73,72
8 Lukas Werner IFK Lidingös Skid o OK 00:27:27 74,88
9 Erik Bovallius Järfälla OK 00:27:58 77,67
10 Theodor Brabie Järfälla OK 00:29:01 83,32
11 Otto Balck Vallentuna-Össeby OL 00:29:10 84,13
12 Emil Boström OK Linné 00:29:38 86,64
13 Marcus Ekman Vallentuna-Össeby OL 00:29:53 87,99
14 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:29:57 88,35
15 Philip Forngren Vallentuna-Össeby OL 00:30:16 90,06
16 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:31:29 96,61
17 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:31:48 98,32
18 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:32:10 100,29
19 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:32:11 100,38
20 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:32:19 101,10
21 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:33:41 108,46
22 Gustav Kügler Sigtuna OK 00:34:38 113,58
23 Elon Albrektsson OK Ravinen 00:34:41 113,85
24 Kevin Sjölander OK Rodhen 00:35:48 119,87
25 Lukas Gustafsson Järfälla OK 00:36:23 123,01
26 Olle Kallur OK Ravinen 00:36:29 123,55
27 Pelle Nilsson OK Linné 00:37:05 126,78
28 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:14 127,59
29 Samuel Lindén Attunda OK 00:37:21 128,22
30 Axel Målargård Täby OK 00:39:01 137,19
31 Isak Vestring Järfälla OK 00:39:32 139,98
32 Timothy Arkwall-Lindqvist Järla Orientering 00:39:35 140,25
33 Albin Hainke Snättringe SK 00:40:08 143,21
34 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:42:04 153,62
35 David Näslund OK Roslagen 00:44:15 165,39
36 John McLelland OK Rodhen 00:48:36 188,82
37 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:51:34 204,80
38 Oliver Ericsson Täby OK 00:54:23 219,98
39 Elias Skott IFK Enskede 00:55:13 224,47
40 Hugo Bergendahl-Hansson IF Thor 00:57:16 235,51
41 Oliver Sjögren Bromma-Vällingby SOK 00:58:10 240,36
42 John Wolgast Snättringe SK 01:02:59 266,31
43 Adam Renberg Waxholms OK 01:11:28 300,00
44 Arthur Faxén OK Roslagen 01:13:56 300,00
45 Love Stalås Hörnsten OK Österåker 01:30:38 300,00
Oskar Nilsson Järfälla OK

Annonser