Svenska Orienteringsförbundet

DM Medel Göteborg - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tobias Noborn IFK Göteborg 00:27:34 2,83
2 Niclas Jonasson IFK Göteborg 00:28:15 4,71
3 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 00:28:39 5,81
4 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 00:29:28 8,07
5 Johan Strand Göteborg-Majorna OK 00:29:29 8,11
6 Marcus Millegård Halden SK 00:29:39 8,57
7 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 00:29:53 9,21
8 Arvid Våg Lerums SOK 00:30:03 9,67
9 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:30:05 9,77
10 Jonas Pilblad IFK Göteborg 00:30:28 10,82
11 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 00:30:30 10,91
12 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:30:47 11,70
13 Erik Tengvall IFK Göteborg 00:31:00 12,29
14 Henrik Laas IFK Göteborg 00:31:39 14,08
15 Tobias Ahnoff Göteborg-Majorna OK 00:31:40 14,13
16 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:32:36 16,70
17 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:32:58 17,71
17 Albin Thunberg OK Alehof 00:32:58 17,71
19 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:33:09 18,22
20 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:33:24 18,91
21 Fredrik Mattsson OK Kåre 00:33:28 19,09
22 Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 00:33:31 19,23
23 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:33:32 19,28
23 Robbie Anderson Göteborg-Majorna OK 00:33:32 19,28
25 Andreas Johansson Göteborg-Majorna OK 00:33:35 19,41
26 Joakim Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:33:44 19,83
27 Ken Peeters Göteborg-Majorna OK 00:33:50 20,10
28 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:33:53 20,24
29 Fredrik Sturesson Göteborg-Majorna OK 00:34:27 21,80
30 Pär Hansson IFK Göteborg 00:34:28 21,85
31 Leon Russell-Keely Sävedalens AIK 00:34:42 22,49
32 Johan Levin Sävedalens AIK 00:34:54 23,04
33 Robert Johansson Göteborg-Majorna OK 00:34:57 23,18
34 Karl Levin Sävedalens AIK 00:35:23 24,38
35 Jakob Eng IFK Göteborg 00:35:28 24,61
36 Simon Larsson Markbygdens OK 00:35:57 25,94
37 Fredrik Weihard Sävedalens AIK 00:36:10 26,54
38 Martin Larsson IFK Göteborg 00:36:23 27,13
39 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:36:41 27,96
40 Ilya Belianka Sävedalens AIK 00:37:15 29,52
41 Jonas H Sand IFK Göteborg 00:37:42 30,76
42 Thomas Asp IFK Göteborg 00:38:42 33,52
43 Fredrik Noborn IFK Göteborg 00:39:38 36,09
44 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:39:49 36,60
45 Victor Axbom OK Landehof 00:40:26 38,30
46 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:30 41,24
47 Stefan Dahl OK Alehof 00:41:32 41,33
48 Mattias Karlsson OK Alehof 00:42:19 43,49
49 Joakim Berglund Sävedalens AIK 00:44:03 48,27
50 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:45:20 51,81
51 Anton Hemlin IK Uven 00:46:38 55,39
52 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:47:04 56,59
53 Christoffer Andersen IK Gandvik 00:50:38 66,42
54 Kristian Narbro Porath Tolered-Utby Ol-klubb 00:52:28 71,47
55 Anton Blom Göteborg-Majorna OK 00:55:41 80,34
56 Niclas Ståhl IK Uven 01:01:50 97,29
Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna
Oskar Vigren Sävedalens AIK
Jonas Hemlin IK Uven

Annonser