Svenska Orienteringsförbundet

OK Orion - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Andersson OK Nolaskogsarna 00:26:35 17,34
2 Anton Johansson OK Orion 00:26:45 17,89
3 Marcus Svensson FK Boken 00:27:29 20,30
4 Philip Persson OK Orion 00:28:20 23,09
5 Erik Lenning Skåneslättens OL 00:28:44 24,41
7 Emil Granqvist OK Ravinen 00:29:41 27,53
9 Erik Karlsson Målilla OK 00:29:59 28,51
10 Fredrik Malmfors Skogspojkarnas OK 00:30:03 28,73
11 Emil Olsson OK Orion 00:30:08 29,01
12 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 00:30:20 29,66
12 Jakob Wahl IK Vista 00:30:20 29,66
14 Oskar Lundqvist Nybro OK 00:30:30 30,21
15 Erik Andersson OK Orion 00:30:32 30,32
17 Niklas Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 00:31:30 33,50
18 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:31:31 33,55
19 Joakim Byström Järfälla OK 00:31:40 34,04
20 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:32:01 35,19
21 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 00:33:01 38,48
23 Ludwig Ljungqvist Kexholms SK 00:33:54 41,38
24 Oscar Anderson Kexholms SK 00:34:01 41,76
25 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 00:34:08 42,15
26 Simon Kappel Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:34:16 42,59
27 Hampus Bergander Eksjö SOK 00:34:43 44,06
28 Gustav Sandstedt Eksjö SOK 00:34:48 44,34
29 Olle Forsberg OK Ravinen 00:35:09 45,49
30 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:36:16 49,16
31 Andreas Henrysson OK Dacke 00:38:05 55,13
32 Josef Svalbring Målilla OK 00:38:22 56,06
33 Jakob Lindbom OK Orion 00:38:33 56,66
35 Gabriel Lindersson Gamleby OK 00:40:10 61,97
36 Per Edvinsson Ronneby OK 00:40:55 64,44
37 Jakob Riis Gamleby OK 00:41:08 65,15
38 Henning Ottmer Tormestorps IF 00:41:11 65,31
39 Fredrik Peterson Linköpings OK 00:41:17 65,64
40 Joakim Svensson OK Älme 00:43:35 73,20
41 Jacob Nilsson Ronneby OK 00:43:44 73,69
42 Albert Askengren Visborgs OK 00:44:04 74,79
43 Mikael Gardelin Visborgs OK 00:46:32 82,89
44 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 00:46:39 83,27
45 Felix Persson OK Skogsfalken 00:47:03 84,59
46 Jesper Tibell Långhundra IF 00:47:24 85,74
47 Mattis Ernstsson FK Göingarna 00:47:32 86,18
48 Erik Bengtsson IS Kullen 00:48:19 88,75
49 Fredrik Tegström Linköpings OK 00:50:53 97,18
50 Erik Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:51:12 98,22
51 Stephen Svensson Torsås OK 00:51:14 98,33
52 Erik Persson Eksjö SOK 00:51:50 100,30
54 Martin Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:52:25 102,22
55 Carl Torstensson Emmaboda Verda OK 01:16:26 181,13
Johan Sandlund OK Njudung 16:39:00 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion