Svenska Orienteringsförbundet

DM Medel Uppland + Stockholm - H12 S

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:13:56 43,79
2 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:15:31 57,06
3 Alfred Längheim Tullinge SK 00:16:31 65,44
4 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:16:42 66,98
5 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:17:32 73,96
6 Albin Lindskog OK Ravinen 00:17:41 75,22
7 Erik Bovallius Järfälla OK 00:18:31 82,20
8 Olle Kallur OK Ravinen 00:19:48 92,96
9 Samuel Lindén Attunda OK 00:19:52 93,52
10 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:20:01 94,78
11 Isak Gelius Snättringe SK 00:20:11 96,17
12 Isak Vestring Järfälla OK 00:22:08 112,52
13 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:22:23 114,61
14 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:22:25 114,89
15 Filip Storell Haninge SOK 00:22:38 116,71
16 Theodor Brabie Järfälla OK 00:22:58 119,50
17 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:23:16 122,02
18 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 00:23:50 126,77
19 Laban Bryngelsson Tullinge SK 00:24:01 128,30
20 Robert Olsson Kihlborg IFK Lidingö SOK 00:24:30 132,35
21 William Grunder Järfälla OK 00:25:36 141,57
22 Elias Skott IFK Enskede 00:25:49 143,39
23 David Bern Snättringe SK 00:25:56 144,37
24 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:26:11 146,46
25 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:26:24 148,28
26 Lukas Gustafsson Järfälla OK 00:26:31 149,26
27 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:27:24 156,66
28 Hampus Wikner OK Österåker 00:27:31 157,64
29 Oscar Wångberg-Aneland OK Ravinen 00:27:55 160,99
30 Jacob Wolgast Snättringe SK 00:28:02 161,97
31 Kim Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:28 165,60
32 Oliver Ericsson Täby OK 00:28:47 168,25
33 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:46 184,88
34 Oskar Nilsson Järfälla OK 00:34:15 214,07
35 Oliver Sjögren Bromma-Vällingby SOK 00:34:44 218,12
36 Timothy Arkwall-Lindqvist Järla Orientering 00:35:16 222,59
37 Claes Nyqvist Järla Orientering 00:36:37 233,91
Max Lönnqvist OK Ravinen
John Wolgast Snättringe SK
Isak Södersten Järfälla OK

Annonser

OOCup 2022