Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H21 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Thor Nørskov IFK Göteborg 00:48:40 5,52
2 Kalle Bergman OK Ravinen 00:50:15 8,09
3 Emil Wingstedt Halden SK 00:50:41 8,79
4 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:51:26 10,00
6 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:52:09 11,16
9 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:52:50 12,27
10 Johan Lindberg IFK Mora OK 00:52:55 12,40
12 Magnus Glännefors Tullinge SK 00:53:17 13,00
14 Mats Nordbrøden Järla Orientering 00:55:16 16,21
16 Henrik Laas IFK Göteborg 00:56:17 17,85
17 Per-Åke Bligård Göteborg-Majorna OK 00:57:04 19,12
18 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:57:33 19,90
19 Måns Sandgren OK Orion 00:57:35 19,96
22 Didrik Hall Nyköpings OK 00:58:40 21,71
23 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:59:10 22,52
25 Jonathan Rosendahl Ärla IF 01:00:34 24,79
26 Samuel Andersson Hagaby GOIF 01:00:36 24,84
27 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:00:46 25,11
29 Oscar Björck Järla Orientering 01:03:49 30,05
31 Henrik Andersson Bredaryds SOK 01:04:07 30,54
32 Markus Fredlund Tullinge SK 01:04:35 31,29
33 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 01:04:38 31,37
35 Johan Kärrström Tullinge SK 01:05:19 32,48
36 Marcus Andersson KFUM Örebro OK 01:05:30 32,77
38 Erik Karlsson OK Ravinen 01:06:35 34,53
41 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 01:07:59 36,79
42 Axel Mattsson Järla Orientering 01:08:23 37,44
43 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 01:08:44 38,01
44 Ola Brönnheden Nyköpings OK 01:09:18 38,93
45 Ola Willstrand OK Gisle 01:09:20 38,98
46 Stefan Roos IFK Göteborg 01:09:33 39,33
48 Henning Hall Nyköpings OK 01:10:47 41,33
49 Joel Sanderi IFK Lidingö SOK 01:10:57 41,60
50 Anders Olsson Uddevalla OK 01:11:00 41,68
51 Joakim Wigertz Långhundra IF 01:11:06 41,84
55 Olle Forsberg OK Ravinen 01:11:45 42,89
56 Robert Sandberg OK Roslagen 01:11:52 43,08
57 Oscar Andersson OK Tisaren 01:11:54 43,14
58 Marcus Kempe Sävedalens AIK 01:11:58 43,24
59 Mattias Andersson IK Gandvik 01:12:06 43,46
60 Daniel Olsson Uddevalla OK 01:12:28 44,05
61 Johan Gunnars IFK Mora OK 01:12:53 44,73
62 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 01:13:00 44,92
64 Anton Hemlin IK Uven 01:13:18 45,40
65 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 01:13:28 45,67
66 Marcus Granlund Skellefteå OK 01:13:53 46,35
67 Robert Irestig Skarpnäcks OL 01:14:03 46,62
68 Ingemar Åkerman Tullinge SK 01:14:10 46,80
70 Emil Wikström OK Tyr 01:14:55 48,02
71 Mikael Andersson IK Gandvik 01:15:07 48,34
72 Jesper Lund Tullinge SK 01:15:16 48,59
73 Bengt Langels Skarpnäcks OL 01:15:32 49,02
74 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 01:15:34 49,07
75 Fredrik Karlsson OK Hällen 01:15:35 49,10
77 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 01:16:20 50,31
78 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 01:17:06 51,55
79 Simon Nilsson Eksjö SOK 01:17:25 52,07
80 Rasmus Mattsson IK Uven 01:17:27 52,12
81 Gunnar Johansson Skarpnäcks OL 01:18:09 53,25
83 Isak Eklöv OK Linné 01:19:27 55,36
84 Anton Udd OK Tyr 01:19:39 55,68
85 Mattias Killander Hästveda OK 01:19:49 55,95
86 Peder Kock Järla Orientering 01:19:53 56,06
87 Tobias Andersson OK Österåker 01:19:59 56,22
88 Mattias Olofsson OK Enen 01:20:09 56,49
89 Jan Forsberg Högåkers OK 01:20:15 56,65
90 Christian Erickson Ulricehamns OK 01:20:29 57,03
91 Johan Lövgren Degerfors OK 01:20:38 57,27
92 Mattias Jonsson Linköpings OK 01:20:49 57,57
93 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 01:20:50 57,60
94 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 01:20:57 57,79
95 David Sundström Söderhamns OK 01:21:14 58,24
97 Anders Henriksson IFK Mora OK 01:21:37 58,86
98 Johan Höök IK Jarl Rättvik 01:21:44 59,05
99 Johan GF Davidsson Simlångsdalens IF 01:21:45 59,08
100 Kristian Svensson Rävetofta OK 01:22:06 59,65
101 Håkan Palm OK Klemmingen 01:23:13 61,45
104 Emil Folino OK Denseln 01:24:42 63,86
105 Per Hult Bredaryds SOK 01:24:48 64,02
106 Simon Sanderi Hagaby GOIF 01:24:55 64,21
107 David Jonsson OK Klyftamo 01:25:07 64,53
108 Mattias Prick Uddevalla OK 01:25:54 65,80
109 Simon Engel Hässleholms OK 01:26:17 66,42
111 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 01:26:39 67,01
113 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 01:27:41 68,69
114 Anton Pettersson Tibro OK 01:27:46 68,82
115 Tobias Beckius Linköpings OK 01:27:55 69,06
116 Johan Celander Köping-Kolsva OK 01:28:03 69,28
117 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 01:28:04 69,31
118 Niklas Helmertz Frölunda OL 01:28:15 69,60
119 Klas Bringert Katrineholms OK 01:28:17 69,66
120 Jens Uddén Ljungskile FK 01:28:31 70,03
121 Jens Öström OK Tyr 01:28:32 70,06
122 Stefan Nilsson Lunds OK 01:28:50 70,55
123 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 01:28:52 70,60
124 Mattias Johansson OK Pan-Kristianstad 01:29:05 70,95
125 Simon Mellin Sundbybergs IK 01:29:31 71,65
126 Henric Johnsson Bredaryds SOK 01:29:40 71,90
127 Anders Jonsson IF Marin Väst 01:30:04 72,54
132 Filip Söderlund OK Milan 01:33:02 77,35
134 Ola Johansson OK Gisle 01:33:51 78,67
135 Jonas Fagerholm Söderhamns OK 01:34:33 79,80
136 Jakob Redtzer Attunda OK 01:34:46 80,15
137 Adam Fredén Falköpings AIK OK 01:35:19 81,04
138 Göran Eklund Skarpnäcks OL 01:35:34 81,45
139 Henrik Brus Sävedalens AIK 01:35:40 81,61
140 Simon Börjeson Ryda SK 01:35:47 81,80
141 Joel Ahlquist Skarpnäcks OL 01:35:52 81,93
142 Elias Haglund OK Djerf 01:35:58 82,09
143 Joel Andersson IK Gandvik 01:36:03 82,23
144 Fredrik Wessmark OK Flundrehof 01:36:14 82,53
145 Niklas Fallgren Gudhems IF 01:36:20 82,69
146 Andreas Leijgård Gudhems IF 01:37:19 84,28
147 Karl Utterback Malmö OK 01:38:02 85,44
148 Per Röst OK Storsjön 01:38:44 86,57
149 Claes Lundström Skellefteå OK 01:39:14 87,38
150 David Fors OK Skogsstjärnan 01:39:19 87,52
151 Erik Nordqvist Hässleholms OK 01:39:56 88,52
153 Per Sandahl Gamleby OK 01:40:25 89,30
154 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 01:40:31 89,46
155 Jonas Enarsson Lunds OK 01:40:47 89,89
156 Erik Berglund Skarpnäcks OL 01:41:03 90,32
158 Mikael Hall OK Bävern 01:41:31 91,08
160 Robin Erneby Västerås SOK 01:42:20 92,40
161 Anders Granberg OK Klemmingen 01:42:45 93,08
162 Martin Svärd OK Tylöskog 01:43:50 94,83
163 Mattias Wester FK Vittus 01:43:57 95,02
164 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 01:44:40 96,18
164 Joakim Olsson Väsby OK 01:44:40 96,18
166 Claes Davidsson Svenljunga OK 01:44:57 96,64
167 Pontus Johansson OK Kullingshof 01:45:01 96,75
168 Daniel Nilsson Hästveda OK 01:45:19 97,23
169 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 01:45:21 97,28
170 Klas Petersson IF Marin Väst 01:46:00 98,34
171 Robin Örn OK Bävern 01:46:22 98,93
172 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 01:46:44 99,52
173 Isak Forsberg Högåkers OK 01:47:07 100,14
174 Benjamin Eriksson Dalsjöfors GoIF 01:47:12 100,28
176 Emil Jansson OK Rodhen 01:49:32 104,06
177 Fredrik Öberg Malmö OK 01:50:07 105,00
178 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 01:50:31 105,65
180 Asgeir Riseth Tullinge SK 01:51:15 106,84
181 Cristian Wester IF Hagen 01:52:36 109,02
182 Henrik Hellgren Norbergs OK 01:53:11 109,97
183 Karl Bengtsson Umeå OK 01:54:06 111,45
184 Lars Hansson OK Rodhen 01:54:24 111,94
185 Johan Tallhage Skarpnäcks OL 01:54:38 112,31
186 Christian Løchting Thunberg OK Roslagen 01:54:45 112,50
187 Martin Lindström SOK Viljan 01:54:50 112,64
188 Patrik Brorsson Tockarps IK 01:55:39 113,96
189 Martin Karlsson Centrum OK 01:55:59 114,50
190 Markus Berglund Skarpnäcks OL 01:58:43 118,92
191 Tobias Rydlinge Skellefteå OK 01:59:16 119,81
192 Mårten Holmström OK Österåker 02:04:42 128,61
193 Peter Nilsson Simlångsdalens IF 02:04:53 128,91
194 Anders Hansen-Haug Askersunds OK 02:05:45 130,31
196 William Erlandsson OK Österåker 02:09:17 136,03
197 Simon Rolander IF Hallby SOK 02:12:56 141,94
200 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 02:21:43 156,16
203 Markus Svensson Filipstads OK 02:38:16 182,95
206 Anton Persson Hässleholms OK 02:49:18 200,81
Pär Engstrand Stora Tuna OK
Svante Persson Söderhamns OK
Leo Karlsson Forsberg OK Vilse 87
Martin Lönn Länna IF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF