Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - D20

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Sofia Sjögren OK Kullingshof 01:00:15 16,40
4 Hanna Barkegren Stora Tuna OK 01:01:48 18,33
7 Hanna Gustafsson OK Kåre 01:04:58 22,27
8 Julia Adolfsson OK Kåre 01:05:55 23,45
11 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 01:07:54 25,91
12 Ulrika Toftered IF Rigor 01:08:33 26,72
16 Sara Magnusson OK Måsen 01:09:48 28,28
17 Patricia Edgarsson OK Skogsfalken 01:10:16 28,86
19 Melina Toven Stora Tuna OK 01:10:35 29,25
21 Ellen Johnsson OK Nackhe 01:11:06 29,89
22 Fredrika von Essen OK Linné 01:11:45 30,70
27 Hanna Berglund OK Kåre 01:13:07 32,40
29 Emelie Andersson Vänersborgs SK 01:14:40 34,33
33 Nina Hallor OK Tisaren 01:16:41 36,84
34 Klara Holmgård Kils OK 01:17:04 37,31
36 Åsa Ramberg Hallstahammars OK 01:17:17 37,58
37 Cherie Sjöblom Frölunda OL 01:17:38 38,02
38 Linn Eriksson Ryda SK 01:17:41 38,08
39 Ebba Westerberg OK Kolmården 01:17:42 38,10
40 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 01:18:20 38,89
43 Minda Langmoen Kungälvs OK 01:18:58 39,68
44 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 01:20:51 42,02
45 Felicia Spångberg Lunds OK 01:21:08 42,37
46 Stina Larsson IF Hagen 01:21:11 42,43
47 Sara Hamrefors Västerås SOK 01:21:36 42,95
49 Sonja Palm HJS-Vansbro OK 01:23:14 44,98
50 Carolina Larsson Åmåls OK 01:23:29 45,29
51 Elin Peterson Älvdalens IF OK 01:25:07 47,32
53 Stina Widmark OK Storsjön 01:25:57 48,36
54 Alice Törnlund OK Södertörn 01:27:09 49,85
55 Boel Sundberg OK Södertörn 01:27:36 50,41
58 Maria Lund Stenungsunds OK 01:31:21 55,08
59 Malin Reichenberg Idefjordens SK 01:32:20 56,30
61 Lovisa Johansson Västerviks OK 01:33:18 57,50
62 Jenny Edgren Trollhättans SOK 01:33:29 57,73
65 Cecilia Boman Lustens OK 01:40:55 66,97
67 Martina Sallstedt OK Södertörn 01:42:17 68,67
68 Fanny Rostö Rånäs OK 01:43:21 70,00
71 Teresa Stafström Västerås SOK 01:46:47 74,27
72 Ylva Paavo OK Klemmingen 01:50:19 78,66
75 Johanna Palm Nilsson Rehns BK 01:57:42 87,84
77 Beata Larsson Rånäs OK 02:31:28 129,84
78 Ebba Andrén Tibro OK 02:32:37 131,27
80 Sofia Helmertz Frölunda OL 02:38:40 138,79

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr