Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:43:25 8,55
5 Moa Westblad OK Ravinen 00:44:39 10,45
7 Lisa Berggren OK Kolmården 00:45:43 12,10
8 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 00:45:50 12,28
9 Sandra Boström OK Linné 00:46:20 13,05
10 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 00:46:22 13,10
13 Fanny Sundblad Eksjö SOK 00:47:37 15,03
17 Hanna Kjellin Forsa OK 00:49:02 17,22
18 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 00:49:15 17,56
20 Anna Hallmén OK Tisaren 00:49:49 18,43
21 Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 00:50:14 19,08
25 Tova Hermodsson Lunds OK 00:51:33 21,11
28 Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 00:52:18 22,27
29 Emma Blixt OK Hammaren 00:52:26 22,48
30 Jenny Wegebro Umeå OK 00:52:32 22,63
31 Sofie Josefsson Anderstorps OK 00:52:46 22,99
33 Vilma Karlsson Snättringe SK 00:53:49 24,61
35 Sarah Magnusson Linköpings OK 00:54:27 25,59
36 Anna Herbert Täby OK 00:54:40 25,93
37 Natalie Larsson Ryda SK 00:55:00 26,44
38 Elsa Holmgård Kils OK 00:55:18 26,90
39 Elin Wihlborg OK Gynge 00:55:29 27,19
40 Sofia Westin Vittjärvs IK 00:55:42 27,52
42 Lova Klasér Korsnäs IF OK 00:55:46 27,62
44 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 00:56:08 28,19
45 Ellen Frost OK Roslagen 00:56:11 28,27
46 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 00:56:16 28,40
47 Emelie Karlsson OK Landehof 00:56:35 28,89
56 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:59:14 32,98
57 Nora Stålberg OK Hällen 01:00:15 34,55
58 Jenny Perers Korsnäs IF OK 01:00:37 35,12
59 Kristina Tedhamre Snättringe SK 01:00:50 35,45
60 Victoria Asketun OK Roxen 01:01:09 35,94
62 Felizia Zienkiewicz IF Rigor 01:01:33 36,56
65 Sofia Borg Linköpings OK 01:01:48 36,95
66 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 01:02:01 37,28
67 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 01:02:43 38,36
69 Sofia Dahl Härlövs IF 01:03:20 39,31
70 Emelie Svensson IF Rigor 01:04:21 40,88
72 Emelie Lorén OK Landehof 01:05:15 42,27
73 Elin Nallgård Västerås SOK 01:05:29 42,64
74 Emelie Jonasson Forsa OK 01:05:31 42,69
75 Emma Viberg Skogslöparna 01:05:32 42,71
77 Elise Josefsson Anderstorps OK 01:05:48 43,12
78 Amanda Carlsson IK Trenne Ullared 01:06:00 43,43
79 Ellen Skoog OK Hammaren 01:06:10 43,69
82 Linda Gustafsson OK Tyr 01:07:36 45,91
83 Amanda Karlsson OK Ravinen 01:07:39 45,98
84 Sara Eriksson IFK Mora OK 01:08:00 46,52
85 Sofia Eriksson Stora Tuna OK 01:08:34 47,40
86 Ellen Andersson Stigmännen Karlshamns OK 01:08:43 47,63
88 Tove Flodman OK Hammaren 01:09:49 49,33
89 Alice Hultin OK Löftan 01:10:18 50,08
92 Ida Palmberg OK Hammaren 01:12:51 54,02
94 Alice Finndahl IK Hakarpspojkarna 01:13:27 54,94
95 Elinor Delin OK Pan-Kristianstad 01:13:34 55,12
96 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 01:14:07 55,97
98 Linnea Nilsson Nyköpings OK 01:14:25 56,44
99 Alva Limbäck Västerås SOK 01:14:29 56,54
100 Linnéa Carlsson OK Hällen 01:14:33 56,64
101 Hanna Johansson Södertälje-Nykvarn OF 01:14:34 56,67
102 Ylva Tidevall Skogsluffarnas OK 01:14:49 57,05
103 Hannele Möller Linköpings OK 01:16:58 60,37
104 Johanna Rundqvist OK Nackhe 01:17:12 60,74
106 Maja Wallenius OK Skogsstjärnan 01:17:28 61,15
107 Sofia Österman Vänersborgs SK 01:17:45 61,58
108 Amanda Backlund Trollhättans SOK 01:17:47 61,64
109 Moa Erlandsson Vimmerby OK 01:18:25 62,61
116 Maja Gunnarsson Lerums SOK 01:24:50 72,53
118 Carolina Jonsell Vallentuna-Össeby OL 01:26:06 74,48
119 Julia Knutsson Boxholm-Mjölby OL 01:26:07 74,51
120 Ellen Rosenkvist Helsingborgs SOK 01:26:15 74,72
122 Emelie Feurstein Tormestorps IF 01:28:33 78,27
123 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 01:30:07 80,69
124 Moa Kjellberg Björkfors GOIF 01:32:58 85,09
125 Victoria Eriksson OK Nolaskogsarna 01:33:42 86,22
126 Jenny Jakobsson Gamleby OK 01:34:05 86,82
129 Emilia Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 01:41:20 98,02
130 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 01:41:29 98,25
131 Anna Nordholm Sävedalens AIK 01:41:35 98,40
132 Evelina Eriksson IK Hakarpspojkarna 01:44:14 102,50
133 Josefin Bovellan NAIS Orienteringsklubb 01:44:25 102,78
134 Klara Ingelström OK Gynge 01:49:48 111,10
136 Olivia Lönkvist OK Vivill 02:07:14 138,03
Emma Karlsson OK Landehof
Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF