Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:40:39 12,41
2 Axel Granqvist OK Ravinen 00:40:53 12,90
5 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:42:22 16,03
6 Hugo Lillieström OK Roxen 00:42:27 16,20
7 Oscar Johansson OK Dacke 00:42:30 16,31
10 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:43:23 18,17
11 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:43:48 19,05
12 Jannis Bonek OK Linné 00:44:09 19,78
13 Albin Andersson Tullinge SK 00:44:11 19,85
14 August Mollén OK Denseln 00:44:21 20,21
15 Andreas Jonsson OK Dacke 00:44:34 20,66
16 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:44:41 20,91
19 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:45:20 22,28
20 Olle Grywenz OK Linné 00:45:36 22,84
21 Johan Herbert Täby OK 00:45:37 22,88
24 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:46:37 24,98
26 Hampus Nyström IF Hagen 00:47:49 27,51
28 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:48:04 28,04
29 Max Böni Göteborg-Majorna OK 00:48:06 28,11
30 Emil Pettersson OK Dacke 00:48:21 28,64
31 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:48:54 29,79
33 Gustav Jonsson OK Tor 00:49:18 30,64
34 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 00:49:19 30,67
35 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:49:32 31,13
38 Jason Bransome OK Ravinen 00:50:52 33,94
39 Hannes Svahn OK Ravinen 00:51:25 35,10
43 Oscar Prytz GOIF Tjalve 00:51:35 35,45
44 Edvin Nordström Täby OK 00:51:46 35,84
45 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:51:52 36,05
46 Georg Eklöw OK Södertörn 00:51:58 36,26
49 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:52:11 36,71
52 Petter Boding IFK Lidingö SOK 00:53:17 39,03
54 Olof Skoglund Kils OK 00:53:25 39,31
56 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:53:55 40,37
58 Carl Holmberg IF Hagen 00:53:59 40,51
59 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:54:02 40,61
63 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 00:54:20 41,25
65 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:54:38 41,88
66 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:55:27 43,60
67 John Larsson Rånäs OK 00:55:47 44,30
68 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:55:54 44,55
69 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:55:55 44,58
71 Axel Forsman FK Herkules 00:56:14 45,25
72 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:56:27 45,71
75 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:57:06 47,08
76 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:57:24 47,71
78 Martin Granberg Piteå IF 00:57:32 47,99
80 Olle Hedman IF Hagen 01:00:29 54,21
81 Vidar Persson Täby OK 01:00:37 54,49
82 Erik Vinblad Lunds OK 01:00:50 54,94
83 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 01:00:56 55,15
85 Jonas Andersson OK Roxen 01:01:58 57,33
86 Adam Hedberg OK Södertörn 01:02:10 57,75
87 Hugo Ekinge OK Motala 01:02:15 57,93
88 Gustav Frænell Sundsvalls OK 01:02:18 58,03
90 Hugo Dalhammer OK Roxen 01:02:56 59,37
91 William Ernlund OK Linné 01:04:04 61,76
92 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 01:04:40 63,02
95 Oscar Stomberg IF Hagen 01:05:57 65,73
96 Lukas Arkäng Tullinge SK 01:06:01 65,87
100 Jonas Lauri FK Herkules 01:07:20 68,64
101 Hugo Thorell OK Ravinen 01:08:45 71,63
102 Johan Lindman Finspångs SOK 01:09:09 72,47
103 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:09:16 72,72
104 Oskar Enges Attunda OK 01:10:06 74,47
106 Filip Svensson OK Löftan 01:10:22 75,03
110 Jesper Karlsson GOIF Tjalve 01:12:22 79,25
111 Hampus Lindman IK Hakarpspojkarna 01:13:15 81,11
113 Axel Lindeberg Västerviks OK 01:13:47 82,23
114 Andreas Magnvall OK Södertörn 01:14:12 83,11
115 Joel Sjödin OK Kolmården 01:14:39 84,06
118 David Johansson Bredaryds SOK 01:16:52 88,73
119 Anton Olivestam Vimmerby OK 01:17:01 89,05
120 Elias Andersson OK Norrvirdarna 01:17:17 89,61
121 Carl Ekbring Kexholms SK 01:18:25 92,00
123 Magnus Johansson OK Löftan 01:18:49 92,84
126 Linus Jonasson Vänersborgs SK 01:20:17 95,93
127 Oskar Persson Årsunda IF 01:20:34 96,53
128 Walter Lagerhäll Rehns BK 01:20:42 96,81
130 Sixten Elehed Linköpings OK 01:20:56 97,30
134 Truls Lindholm Sundsvalls OK 01:26:15 108,51
136 Mathias Blomster Ronneby OK 01:30:01 116,45
139 John Norrbom Sala OK 01:31:02 118,59
140 Joel Karnehed OK Roxen 01:33:14 123,22
141 Gustav Nyman Vänersborgs SK 01:33:23 123,54
142 Axel Strid KFUM Örebro OK 01:34:36 126,10
143 Magnus Ericson Järla Orientering 01:35:58 128,98
145 Isak Källsmyr OK Kullingshof 01:37:49 132,88
150 Linus Classon NAIS Orienteringsklubb 01:40:00 137,48
152 Anton Håkansson Lunds OK 01:43:41 145,25
153 Gustav Lidmar Snättringe SK 01:44:09 146,23
155 Wilmer Brodén Leksands OK 01:50:40 159,96
156 Axel Kullberg Linköpings OK 01:52:39 164,14
159 Emil Alpberg Almby IK 02:07:44 195,93
160 Filip Örn KFUM Örebro OK 02:09:12 199,02
163 Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK 02:18:14 218,06
164 Jakob Näslund OK Roslagen 02:31:46 246,58
Hannes Bergenfur IK Vikings OK
Simon Törnqvist OK Ravinen
Jonatan Österblad FK Boken

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF