Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:41:46 18,51
3 Isac Ericsson Växjö OK 00:42:53 20,96
4 Simon Harden FK Boken 00:43:53 23,16
5 Felix Persson Haninge SOK 00:44:00 23,42
8 Gustav Runefors Växjö OK 00:44:54 25,40
9 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:44:59 25,58
11 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:45:41 27,12
12 Johannes Ögren Korsnäs IF OK 00:45:44 27,23
13 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:45:47 27,34
14 Oskar Nyman OK Tyr 00:46:03 27,92
15 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:46:35 29,09
16 Lukas Olm Kils OK 00:46:47 29,53
17 Daniel Bogren IF Hagen 00:46:59 29,97
18 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:47:09 30,34
19 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:47:22 30,81
21 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:48:14 32,72
22 Marcus Carlsson IF Hagen 00:48:55 34,22
26 Johan Grahn IK Uven 00:49:33 35,61
27 Filip Möller OK Södertörn 00:49:50 36,23
28 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 00:50:04 36,75
29 Victor Hansson Jönköpings OK 00:50:09 36,93
33 Martin Lamm Frölunda OL 00:51:43 40,37
34 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:52:01 41,03
35 Daniel Brandström OK Skogsstjärnan 00:52:07 41,25
39 William Nilsson Nyköpings OK 00:53:04 43,34
40 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:53:32 44,36
41 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:53:36 44,51
42 Hugo Bäsén IF Thor 00:54:17 46,01
43 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:54:28 46,41
46 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:55:11 47,99
47 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:56:15 50,33
48 Jakob Ingström Bottnaryds IF 00:57:44 53,59
53 Loke Östangård Gamleby OK 00:59:14 56,89
54 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:59:49 58,17
56 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 01:00:32 59,74
57 Gabriel Larsson Gammelstads IF 01:00:42 60,11
58 Rasmus Täck OK Hammaren 01:01:35 62,05
60 Hampus Brunander Attunda OK 01:01:39 62,20
61 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 01:02:10 63,33
62 Viktor Berg Leksands OK 01:02:18 63,63
64 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 01:02:44 64,58
65 Mattias Ivares OK Södertörn 01:03:52 67,07
66 Viktor Karlsson IK Trenne Ullared 01:03:59 67,32
67 Albin Norén Piteå IF 01:04:18 68,02
74 Thorsten Svensson Finspångs SOK 01:05:43 71,13
75 Filip Bengtsson OK Lindéna 01:05:49 71,35
77 Johan Hjelmér Sjövalla FK 01:06:41 73,26
79 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 01:06:55 73,77
80 Gustav Olsson Torsås OK 01:07:30 75,05
81 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 01:07:41 75,45
83 Edvin Johnsson Svaide Roma SOK 01:07:54 75,93
84 Isak Eriksson Nyköpings OK 01:08:22 76,96
85 Anton Gliveson Ronneby OK 01:09:20 79,08
86 Eric Nystrand OK Klyftamo 01:09:39 79,78
87 Jacob Enberg Halmstad OK 01:10:10 80,91
88 William Lundstedt Mullsjö SOK 01:10:15 81,09
89 Lukas Katvala OK Älgen 01:10:23 81,39
90 Oskar Svahn Eksjö SOK 01:10:33 81,75
91 Robert Cole Väsby OK 01:10:34 81,79
94 Jonathan Uller Kils OK 01:14:03 89,44
95 Josef Wennblom Hagaby GOIF 01:14:33 90,54
96 Arvid Önsten IK Vista 01:15:22 92,34
98 Martin Danielsson OK Kåre 01:17:28 96,95
100 Teodor Danielsson Istrums SK 01:18:59 100,28
103 Jimmy Johansson Forsa OK 01:27:23 118,74
105 Martin Skärlén Haninge SOK 01:29:04 122,44
106 Olle Svangren Gotlands Bro OK 01:29:33 123,50
107 Samuel Norén OK Enen 01:29:36 123,61
108 Anders Ruhn OK Roslagen 01:29:53 124,23
109 Daniel Hellberg Lunds OK 01:30:37 125,84
112 Oscar Nilsson Alvesta SOK 01:32:01 128,92
114 Filip Johansson Trollhättans SOK 01:33:16 131,67
117 Filip Andersson Hultsfreds OK 01:36:35 138,95
117 Oliver Vallerius Gamleby OK 01:36:35 138,95
119 Sixten Törnqvist Västerås SOK 01:37:32 141,04
121 Måns Holmgren OK Hammaren 01:40:29 147,52
122 Gabriel Blad OK Kullingshof 01:40:31 147,60
123 Erik Lund Stenungsunds OK 01:40:49 148,25
124 Alexander Augustsson OK Bävern 01:42:58 152,98
125 Eric Valjus Hagaby GOIF 01:44:00 155,25
126 Viktor Alfredsson OK Tyr 01:45:33 158,65
127 Felix Svensson Rasbo IK 01:46:25 160,56
129 Benjamin Pauli Istrums SK 01:48:13 164,51
130 Axel Toresson Lunds OK 01:49:46 167,92
131 Oskar Carlsson Kvillebyns SK 01:51:27 171,62
132 Daniel Glimtén OK Löftan 02:03:22 197,80
133 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 02:04:30 200,29
134 Anton Hansson OK Djerf 02:05:30 202,49
137 Adam Bremer Boxholm-Mjölby OL 02:10:27 213,36
138 Christoffer Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 02:13:15 219,52
140 Johan B Nordahl Domnarvets GOIF 02:30:18 256,98
David Hultén Frösö IF
Nils Ottosson Gävle OK
Erik Eriksson OK Älgen
Gabriel Sturesson Lerums SOK
Lukas Kvist Hässleby SOK
Frank Sandgren OK Klyftamo
Emil Berg Garda OK
Pontus Bierfeldt Ärla IF

Annonser