Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:25:39 18,95
4 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:27:56 27,16
5 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:28:03 27,58
6 Leo Johansson OK Kolmården 00:28:05 27,70
7 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:28:09 27,94
8 Joar Hertin Västerviks OK 00:28:11 28,06
9 Johan Langerak Järfälla OK 00:28:13 28,18
10 Samuel Pihlström OK Landehof 00:30:05 34,89
11 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:30:08 35,07
12 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:30:17 35,61
13 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:30:28 36,27
14 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:30:58 38,06
16 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:31:15 39,08
18 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:31:30 39,98
21 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:32:23 43,16
23 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:32:30 43,58
24 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:32:54 45,01
25 Albin Toll OK Njudung 00:33:00 45,37
26 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:33:06 45,73
27 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:33:16 46,33
28 Adrian Vartia OK Löftan 00:33:58 48,85
29 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:34:00 48,97
30 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:34:03 49,15
31 Linus Lundberg OK Bävern 00:34:04 49,21
32 Arvid Roos OK Linné 00:34:22 50,29
34 Anton Hänström Täby OK 00:35:22 53,88
37 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:36:00 56,16
39 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:36:08 56,64
40 Albin Lindgren Visborgs OK 00:36:34 58,19
42 Allan Hedberg Lunds OK 00:38:02 63,47
43 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:38:19 64,49
44 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:38:34 65,38
47 Mattis Persson Eksjö SOK 00:39:26 68,50
48 Casper Hedar OK Tor 00:39:28 68,62
49 Simon Svahn Eksjö SOK 00:39:35 69,04
50 Gustav Åman OK Vilse 87 00:39:49 69,88
51 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:40:05 70,84
52 Samuel Eriksson Eds SK 00:40:43 73,11
54 Adam Hodin Årsunda IF 00:41:04 74,37
56 Oskar Lundgren Vittjärvs IK 00:41:19 75,27
57 Pontus Eriksson Hjärnarps GH OL 00:41:22 75,45
58 Andreas Näslund Västerås SOK 00:41:54 77,37
59 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:42:46 80,48
60 Melvin Jakobsson OK Södertörn 00:43:04 81,56
61 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 00:43:13 82,10
62 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:43:22 82,64
63 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:43:24 82,76
65 Jakob Tellsén OK Roxen 00:44:00 84,92
66 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:44:14 85,76
68 Johannes Green Almby IK 00:44:25 86,41
69 Alexander Roos OK Landehof 00:44:27 86,53
70 Elias Bergenfur IK Vikings OK 00:44:29 86,65
71 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:44:54 88,15
72 Niklas Svensson Järfälla OK 00:45:35 90,61
75 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 00:46:18 93,18
76 Markus Österlund Västerås SOK 00:46:19 93,24
78 Johan Holmberg IF Hagen 00:46:36 94,26
79 Oscar Thornell Surahammars SOK 00:46:48 94,98
80 Aron Thorén Ronneby OK 00:47:02 95,82
81 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:47:04 95,94
83 Samuel Stålnäbb Kvarnsvedens GOIF OK 00:47:42 98,22
84 Anton Silier Järfälla OK 00:47:43 98,28
85 Gideon Claesson Jönköpings OK 00:47:47 98,52
86 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:48:04 99,54
87 Oskar Stenvi OK Linné 00:48:05 99,60
89 Nils Kylborn Almby IK 00:48:12 100,02
90 Richard Take OK Tyr 00:48:44 101,93
91 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 00:49:02 103,01
93 William Segura KFUM Örebro OK 00:50:09 107,03
94 Carl Hedin Eksjö SOK 00:50:33 108,46
96 Jens Eriksson Piteå IF 00:51:09 110,62
98 Adam Hahne Insjöns IF OK 00:52:13 114,45
98 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 00:52:13 114,45
100 Axel Johansson Sol Tranås 00:52:43 116,25
101 Joel Hellman Sjövalla FK 00:53:21 118,53
102 Joel Wiklund OK Grip 00:53:27 118,89
103 Andreas Skeppling OK Södertörn 00:54:22 122,18
107 Hampus Fyhr SOK Aneby 00:55:42 126,98
109 Gustav Björklund IFK Mora OK 00:57:24 133,09
110 Joel Kihlström Rehns BK 00:57:44 134,29
111 Josef Helander OK Roxen 00:58:12 135,96
112 Johan Alpberg Almby IK 00:58:42 137,76
114 Simon Olsson Hjärnarps GH OL 00:59:50 141,84
115 Albin Kårén Sundsvalls OK 00:59:57 142,26
116 Assar Johansson GOIF Tjalve 01:00:43 145,01
117 Edvin Hägglund OK Nolaskogsarna 01:01:10 146,63
118 Erik Flodman OK Hammaren 01:01:25 147,53
119 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 01:01:30 147,83
121 Per Jutterström IFK Mora OK 01:05:02 160,53
122 Simon Möller Almby IK 01:05:27 162,03
123 Per Hedman IF Hagen 01:06:12 164,72
124 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 01:06:23 165,38
125 Oskar Källman OK Hällen 01:07:07 168,02
126 Erik Erlandsson Vimmerby OK 01:07:42 170,12
127 Ville Fontell OK Enen 01:08:14 172,03
128 Isak Lagnander Skåneslättens OL 01:08:25 172,69
130 Alfred Ander Istrums SK 01:12:20 186,77
132 Oskar Pettersson Boxholm-Mjölby OL 01:16:37 202,17
133 Gustav Graas Domnarvets GOIF 01:16:39 202,29
135 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 01:22:44 224,16
136 Filip Brodén Leksands OK 01:23:11 225,78
138 Axel Eriksson OK Löftan 01:24:02 228,83
139 Karl Palmqvist OK Kontinent 01:24:25 230,21
141 David Nero Nässjö OK 01:25:48 235,18
142 David Åkerlind Lustens OK 01:31:05 254,18
145 Tyr Häggström Andrarums IF 01:51:49 300,00
Povel Hedberg Lunds OK
Måns Persson Andrarums IF
Linus Albinsson Järfälla OK
Anton Karlsson Mariestads FK

Annonser