Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - D13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:33:32 28,92
3 Hanna Lundberg OK Renen 00:34:51 32,35
4 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:35:26 33,87
6 Emma Ling Jönköpings OK 00:38:15 41,21
7 Olivia Asketun OK Roxen 00:39:07 43,47
9 Linnéa Söderqvist OK Ravinen 00:39:31 44,52
10 Marie-Chantal Ballnus Järfälla OK 00:40:08 46,13
12 Rebecca Harden FK Boken 00:40:40 47,52
13 Emma Eriksson Annebergs GIF 00:41:39 50,08
14 Tove Ringi OK Kåre 00:42:26 52,12
15 Ida Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 00:42:32 52,38
16 Lovisa Moqvist Lerums SOK 00:42:33 52,43
17 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 00:42:44 52,90
18 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:43:05 53,82
19 Emma Lilje Gävle OK 00:43:40 55,34
21 Tea Markholm Skåneslättens OL 00:43:55 55,99
21 Emma Eriksson Tjällmo-Godegårds OK 00:43:55 55,99
24 Johanna Fransson Jönköpings OK 00:44:12 56,73
25 Elsa Albinsson OK Tyr 00:45:07 59,12
27 Hanna Gabrielsson Kungälvs OK 00:47:22 64,99
28 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:47:44 65,94
29 Sofia Ivers Attunda OK 00:47:53 66,33
31 Ylva Johansson OK Djerf 00:48:17 67,38
32 Clara Johansson OK Skärmen 00:48:25 67,72
33 Nina Persson Haninge SOK 00:48:43 68,51
34 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:48:48 68,72
37 Nicolina Moberg OK Tyr 00:48:59 69,20
38 Olivia Asp IFK Göteborg 00:49:10 69,68
39 Clara Samuelsson OK Vivill 00:49:44 71,16
40 Isabella Joons Leksands OK 00:49:45 71,20
42 Ebba Lindell IF Thor 00:49:55 71,64
43 Lovisa Nilsson Attunda OK 00:50:21 72,77
44 Amanda Karmetun OK Njudung 00:50:22 72,81
45 Moa Hjort OK Roxen 00:50:33 73,29
46 Nora Holmgård Kils OK 00:51:14 75,07
47 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:51:38 76,11
48 Ida Larsson Västerås SOK 00:51:55 76,85
50 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:52:25 78,15
51 Amelie Josefsson Skogslöparna 00:52:46 79,07
51 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 00:52:46 79,07
53 Klara Johansson Västvärmlands OK 00:52:49 79,20
54 Hanna Ring Ronneby OK 00:52:55 79,46
55 Linn Karlsson OK Vilse 87 00:53:08 80,02
56 Malin Bierfeldt Ärla IF 00:53:22 80,63
57 Sofia Palm FK Boken 00:53:30 80,98
58 Agnes Malmgren Ockelbo OK 00:53:32 81,07
59 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 00:53:42 81,50
60 Ebba Klein Björkfors GOIF 00:54:04 82,46
61 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:54:07 82,59
62 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:54:09 82,67
64 Nike Pruth IK Hakarpspojkarna 00:55:54 87,24
66 Filippa Björkhammer Björkfors GOIF 00:56:42 89,32
67 Sofia Lundkvist OK Vargen 00:57:20 90,97
68 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 00:57:31 91,45
69 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 00:57:48 92,19
71 Elvira Karnehed OK Roxen 00:58:23 93,71
72 Vilde Wold Sundbybergs IK 00:58:30 94,02
73 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:58:39 94,41
75 Lisa Olsson Torsås OK 00:59:25 96,41
76 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:59:43 97,19
77 Elin Hugosson Lunds OK 01:00:03 98,06
78 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 01:00:08 98,28
80 Josefin Lindström OK Hammaren 01:00:35 99,45
81 Anna Aasa Övertorneå IF 01:00:39 99,62
82 Elin Jennerstrand OK Njudung 01:01:17 101,27
84 Emilia Karlsson Långhundra IF 01:03:04 105,92
85 Ella Söderbergh IFK Göteborg 01:03:07 106,06
86 Ebba Lind OK Skärmen 01:03:29 107,01
87 Matilda Ahlström Istrums SK 01:03:33 107,19
88 Matilda Åkesson OK Landehof 01:04:20 109,23
92 Sara Ankarling Strängnäs-Malmby OL 01:07:14 116,79
94 Marie Asplund Kungälvs OK 01:07:47 118,22
95 Johanna Svensson OK Löftan 01:08:17 119,53
96 Johanna Pettersson Gustavsbergs OK 01:08:20 119,66
100 Elin Johansson Gudhems IF 01:09:13 121,96
101 Ebba Rosander SOK Aneby 01:09:14 122,00
102 Hanna Lundgren Linköpings OK 01:09:18 122,18
103 Karin Ingeborg Wedman Västerbergslagens OL 01:10:18 124,79
107 Sara Möller OK Södertörn 01:14:17 135,17
108 Moa Engström OK Renen 01:14:31 135,78
109 Julia Funke Leksands OK 01:14:41 136,22
110 Tina Ylipää Bergnäsets AIK 01:15:17 137,78
111 Elin Nilsson Andrarums IF 01:15:24 138,08
112 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 01:16:14 140,26
113 Sanna Hedberg OK Södertörn 01:16:20 140,52
114 Elsa Lampinen Selånger SOK 01:18:20 145,73
115 Alva Larsson Sundsvalls OK 01:19:33 148,91
116 Tove Frænell Sundsvalls OK 01:19:46 149,47
117 Ellen Ekinge OK Motala 01:20:16 150,77
118 Anna Svensson Tenhults SOK 01:21:31 154,03
119 Emma Ivarsson OK Kullingshof 01:22:37 156,90
120 Ida Edvardsson Eksjö SOK 01:24:51 162,73
122 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 01:30:00 176,15
123 Sara Lagerman Strängnäs-Malmby OL 01:32:58 183,89
124 Sigrid Fröberg OK Roxen 01:34:01 186,63
125 Alvina Axelsson OK Nackhe 01:34:10 187,02
127 Malin Norlander OK Nackhe 01:45:56 217,70
128 Natalie Westlund Torsås OK 01:50:45 230,26
130 Tilda Wigforss Arboga OK 02:26:00 300,00
131 Ida Andersson Andrarums IF 02:32:21 300,00
132 Fredrika Ulfvensköld Tolered-Utby Ol-klubb 03:14:41 300,00
Tilda Henningsson IK Trenne Ullared
Elin Netz OK Kolmården
Maja Sandvik Attunda OK
Sofie Franzén Almby IK
Therese Nilsson OK Österåker
Ellen Killmey Vittjärvs IK
Klara Andersson OK Orion
Katja Leickt Tullinge SK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr