Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:19:28 42,88
2 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:21:10 51,74
4 Klara Sjöström Västerås SOK 00:21:35 53,91
5 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:22:10 56,94
6 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:22:20 57,81
7 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:22:44 59,90
8 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:23:00 61,29
9 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:23:04 61,63
10 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:23:31 63,98
11 Linnea Lund OK Kolmården 00:23:40 64,76
12 Alice Ek Nyköpings OK 00:23:48 65,45
13 Olivia Lundstedt Sjövalla FK 00:23:51 65,71
15 Klara Persson Halmstad OK 00:24:02 66,67
18 Moa Eriksson Trollhättans SOK 00:24:26 68,75
19 Eira Hertin Västerviks OK 00:25:04 72,05
20 Cornelia Krafft Länna IF 00:25:20 73,44
21 Evelina Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:25:40 75,18
22 Elin Kjellman Linköpings OK 00:25:43 75,44
23 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 00:25:51 76,13
24 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:25:52 76,22
25 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:25:54 76,39
26 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:25:56 76,57
27 Elin Flakberg IFK Göteborg 00:26:05 77,35
29 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:26:28 79,34
30 Sara Wänström Finspångs SOK 00:26:35 79,95
31 Moa Skoog IF Hagen 00:26:46 80,91
32 Lisa Olm Kils OK 00:26:53 81,51
34 Thea Bökman Helsingborgs SOK 00:27:12 83,16
35 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:27:25 84,29
36 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:27:29 84,64
37 Elsa Karlsson OK Landehof 00:27:39 85,51
38 Kajsa Heyden Lunds OK 00:27:45 86,03
39 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:27:50 86,46
40 Emilia johnsson OK Kåre 00:27:54 86,81
41 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 00:28:17 88,81
42 Julia Näslund OK Hammaren 00:28:19 88,98
43 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:28:26 89,59
44 Thilda Seldén IF Rigor 00:28:56 92,19
45 Ella Bratt OK Orion 00:28:57 92,28
46 Julia Berg KFUM Örebro OK 00:29:02 92,71
47 Sanna Sander OK Milan 00:29:04 92,89
48 Wilma Thornell Surahammars SOK 00:29:06 93,06
49 Astrid Rex Sundsvalls OK 00:29:07 93,15
50 Katrin Asplund Kungälvs OK 00:29:17 94,02
53 Irmelie Enström Sundsvalls OK 00:29:53 97,14
54 Disa Rangert Kungälvs OK 00:29:55 97,32
55 Elsa Hermansson IFK Mora OK 00:29:59 97,66
56 Hedda Röstin Söders-Tyresö 00:30:04 98,10
57 Malin Kindbom IF Hagen 00:30:21 99,57
60 Elsa Göras Leksands OK 00:30:47 101,83
61 Evelina Nilsson Högåkers OK 00:30:50 102,09
62 Sofie Bodin Almby IK 00:30:58 102,78
62 Frida Johansson OK Skärmen 00:30:58 102,78
64 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:31:02 103,13
65 Alice Helmersson Vandrarringen 00:31:38 106,26
66 Ida Hänström Täby OK 00:31:46 106,95
68 Elsa Linder OK Hällen 00:31:56 107,82
70 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:32:20 109,90
71 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:32:28 110,60
73 Embla Bergström Täby OK 00:32:50 112,51
74 Rebecca Take OK Tyr 00:32:51 112,60
75 Matilda Frisk Gustavsbergs OK 00:32:55 112,94
75 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:32:55 112,94
77 Åsa Sundström Järla Orientering 00:32:56 113,03
78 Ida Johansson Främmestads IK 00:33:08 114,07
79 Sofia Green Almby IK 00:33:15 114,68
80 Johanna Olsson Ockelbo OK 00:33:24 115,46
81 Unni Granfors IF Rigor 00:33:30 115,98
82 Rebecka Rundblad Främmestads IK 00:33:51 117,80
83 Alva Nystedt Skåneslättens OL 00:34:15 119,89
84 Olivia Grönkvist Jönköpings OK 00:34:46 122,58
85 Tilda Berg Leksands OK 00:34:59 123,71
86 Johanna Fredrixon OK Skogshjortarna 00:35:08 124,49
87 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:35:13 124,92
87 Ronja Andersson Trollhättans SOK 00:35:13 124,92
91 Ellen Ohrt Sol Tranås 00:35:32 126,57
92 Sofia Rask Kungälvs OK 00:35:33 126,66
93 Hilda Martander Trollhättans SOK 00:35:47 127,88
94 Amanda Hall Västerås SOK 00:36:02 129,18
95 Märtha Stake Västvärmlands OK 00:36:08 129,70
96 Alva Wallin IK Trenne Ullared 00:36:09 129,79
97 Ellen Andersson Hagaby GOIF 00:36:16 130,39
98 Felicia Sahlén Västerås SOK 00:36:35 132,04
100 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:37:01 134,30
101 Nora Andersson OK Norrvirdarna 00:38:01 139,51
102 Vera Carlsson OK Hällen 00:38:06 139,94
103 Emilia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:14 140,64
104 Fanny Östlund OK Kolmården 00:38:16 140,81
105 Siri Larsen Tolered-Utby Ol-klubb 00:38:21 141,25
106 Rebecka Hasler Surahammars SOK 00:38:35 142,46
107 Amanda Alfredsson OK Tyr 00:39:13 145,76
108 Emma Lundberg OK Roslagen 00:39:40 148,10
109 Nora Lundin Skogsluffarnas OK 00:40:09 150,62
110 Elsa Ericsson Lunds OK 00:40:21 151,66
111 Anna Nilsson Garphyttans IF 00:40:24 151,92
112 Linn Aldén OK Roxen 00:40:42 153,49
113 Felicia Svensson Rasbo IK 00:40:48 154,01
114 Märta Öhrn Arboga OK 00:41:23 157,05
115 Elin Sundvall Krüger Garphyttans IF 00:41:48 159,22
116 Tova Jansson Vänersborgs SK 00:42:35 163,30
117 Ella Ingström Bottnaryds IF 00:43:04 165,81
118 Alma Appelgren Trollhättans SOK 00:43:16 166,86
120 Simone Stennabb IK Gandvik 00:43:58 170,50
121 Tove den Braver OK Gränsen 00:45:26 178,14
122 Selma Larsson Lunds OK 00:47:16 187,69
123 Maja Axelsson Gamleby OK 00:47:34 189,26
124 Isabella Niklasson Falköpings AIK OK 00:47:46 190,30
125 Rakel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 00:48:34 194,46
126 Ellen Olovsson Gamleby OK 00:48:43 195,25
127 Fredrika Kindlundh FK Finn 00:49:38 200,02
128 Emma Wahlström OK Djerf 00:51:04 207,49
129 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 00:51:09 207,92
130 Maria Björnlinger IK Vista 00:51:46 211,13
131 Julia Sörensen OK Kontinent 00:53:08 218,25
132 Malin Borg Linköpings OK 00:54:06 223,29
133 Linnea Williamsson Tolered-Utby Ol-klubb 01:00:29 256,54
134 Nicolina Söderberg Alvesta SOK 01:01:53 263,83
136 Lisa Karlsson OK Älvsjö-Örby 01:09:48 300,00
137 Erin Widmark Umeå OK 01:13:19 300,00
138 Karin Larsson OK Enen 01:18:51 300,00
139 Malva Möller OK Linné 01:25:26 300,00
Linn Risto OK Linné

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr