Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:16:48 41,00
2 Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:20:02 62,99
3 Noel Braun Växjö OK 00:20:03 63,10
4 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:20:22 65,25
6 Loke Hedberg Lunds OK 00:21:35 73,53
7 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:21:41 74,21
8 Eric Hallner Ockelbo OK 00:21:59 76,25
9 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:22:06 77,04
10 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:23:17 85,09
12 Anton Carlsson IF Hagen 00:23:30 86,56
13 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:23:34 87,02
14 Erik Bovallius Järfälla OK 00:23:44 88,15
15 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:23:48 88,60
17 Mattias Hansson OK Djerf 00:24:18 92,00
19 Albin Hjellström Gränna-Bygdens OK 00:24:29 93,25
20 Hugo Larsson OK Dacke 00:24:43 94,84
21 William Grunder Järfälla OK 00:24:58 96,54
22 Hugo Kindborn OK Hällen 00:25:02 96,99
23 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:25:06 97,44
24 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 00:25:08 97,67
25 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:25:15 98,46
26 Olle Kallur OK Ravinen 00:25:16 98,58
28 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:25:25 99,60
29 Anton Uller Kils OK 00:25:40 101,30
30 Olle Melén Trollhättans SOK 00:26:06 104,24
31 Oscar Aneland OK Ravinen 00:26:11 104,81
34 Victor Modig OK Pan-Kristianstad 00:26:40 108,10
36 Isak Gelius Snättringe SK 00:26:42 108,32
37 Philip Viberg Ryda SK 00:26:43 108,44
38 Alexander Jansson OK Djerf 00:26:47 108,89
39 Isak Lundholm Umeå OK 00:27:00 110,37
40 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:27:04 110,82
41 Felix Gustafsson Lunds OK 00:27:15 112,07
42 Carl Hedegård OK Kolmården 00:27:18 112,41
44 Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:27:40 114,90
45 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:27:45 115,47
46 Oscar Hultgren OK Njudung 00:27:48 115,81
47 Albin Lundberg Arvidsjaurs OK 00:27:52 116,26
48 Edvin Selin FK Göingarna 00:27:56 116,71
50 Simon Holmer IFK Mora OK 00:27:58 116,94
51 Oskar Dahlin IK Gandvik 00:28:04 117,62
52 Marcus Ekman Vallentuna-Össeby OL 00:28:18 119,21
54 Carl Erixon IFK Göteborg 00:28:30 120,57
56 Fabian Evertsson Lessebo OK 00:28:40 121,70
57 Olle Andersson OK Skogsstjärnan 00:28:41 121,81
58 Joel Björnlinger IK Vista 00:29:04 124,42
59 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:29:06 124,65
60 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:29:14 125,55
62 Adrian Bånga Alfta-Ösa OK 00:29:23 126,57
63 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:29:33 127,71
64 Johan Hedman IF Hagen 00:29:39 128,39
66 Markus Halvarsson Leksands OK 00:29:53 129,97
67 Albin Nyqvist OK Landehof 00:30:03 131,11
69 Edvin Henrysson Tibro OK 00:30:24 133,49
71 Lucas Ljungdahl OK Skogshjortarna 00:30:26 133,71
74 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:43 135,64
76 Vilgot Wennblom Hagaby GOIF 00:31:13 139,04
79 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:31:42 142,33
81 Erik Ling Jönköpings OK 00:31:54 143,69
82 Erik Johansson FK Boken 00:32:01 144,48
83 Anton Eriksson OK Milan 00:32:21 146,75
84 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:32:29 147,66
86 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:32:48 149,81
87 Elias Persson Fjärås AIK 00:33:21 153,55
88 Jonathan Tellestedt Garphyttans IF 00:33:26 154,12
90 Herman Svahn OK Ravinen 00:33:59 157,86
91 Oliver Pettersson OK Milan 00:34:40 162,51
92 Henrik Pettersson Gamleby OK 00:34:44 162,96
93 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:34:47 163,30
94 Max Lönnqvist OK Ravinen 00:34:50 163,64
96 Folke Svangren Gotlands Bro OK 00:35:17 166,70
97 David Näslund OK Roslagen 00:35:29 168,06
98 Victor Berglund Vittjärvs IK 00:35:30 168,17
99 Gustav Lidman Tibro OK 00:35:47 170,10
100 Henrik Franzén Almby IK 00:36:20 173,84
102 Simon Markström OK Renen 00:36:33 175,31
103 Jonatan Kraft Almby IK 00:36:34 175,43
104 Olle Ekbring Kexholms SK 00:36:58 178,15
105 Anton Karlsson Länna IF 00:37:01 178,49
106 Simon Veltman OK Skogshjortarna 00:37:04 178,83
107 Oliver Ericsson Täby OK 00:37:36 182,45
108 Simon Karlsson OK Motala 00:37:57 184,83
109 Hugo Auselius Bredaryds SOK 00:38:03 185,52
110 Jakob Moberg OK Löftan 00:38:57 191,64
111 Henrik Norgren Stora Tuna OK 00:39:00 191,98
113 Mattis Granström NAIS Orienteringsklubb 00:39:46 197,19
115 Albert Gustafsson KFUM Örebro OK 00:39:52 197,87
116 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 00:40:59 205,46
117 Gustav Möllerberg Valbo AIF 00:41:04 206,03
119 Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 00:41:58 212,15
120 Filip Persson Ockelbo OK 00:42:18 214,42
122 Gustaf Kullberg Björkfors GOIF 00:43:24 221,90
123 Ingmar Sanden OK Södertörn 00:43:30 222,58
124 Johan Lund Stenungsunds OK 00:43:33 222,92
125 Mattis Sandén OK Södertörn 00:43:45 224,28
126 Alex Karlsen Järfälla OK 00:45:06 233,46
127 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 00:45:07 233,57
128 Hannes Björndal OK Grip 00:47:02 246,61
129 Jacob Grahn IK Uven 00:47:13 247,86
131 Jonathan Orrhede Helsingborgs SOK 00:49:11 261,23
132 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:16 261,80
134 Adam Thyberg Västvärmlands OK 00:51:56 279,93
135 Tage Kinell IFK Göteborg 00:52:06 281,07
136 Philip Martinsson FK Finn 00:52:07 281,18
137 Simon Schmutz Leksands OK 00:53:53 293,20
139 Malte Johansson OK Hammaren 00:54:06 294,67
140 Simon Hermansson Gudhems IF 00:54:16 295,80
141 Ludvig Bylund Fagersta OK 00:57:10 300,00
142 Tobias Hällman OK Tyr 00:57:12 300,00
143 Erik Alriksson Nybro OK 00:57:22 300,00
144 Anton Lund OK Skogshjortarna 00:58:46 300,00
145 Elmer Ögren Karlsbyhedens IK 00:59:05 300,00
146 Vidar Bäckman Frösö IF 00:59:20 300,00
147 Sverre Häggström Andrarums IF 01:01:09 300,00
148 Fabian Odén Fjärås AIK 01:01:38 300,00
149 Alexander Vahlberg Linköpings OK 01:01:54 300,00
151 Filip Jennerstrand OK Njudung 01:07:32 300,00
153 Stellan Gradin Andrarums IF 01:13:52 300,00
Hugo Ericsson Växjö OK
Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF