Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - D10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:15:45 158,58
2 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:15:55 160,88
3 Sandra Ling Jönköpings OK 00:17:39 184,77
5 Lina Ås Lunds OK 00:18:31 196,72
6 Emelie Svärd IF Thor 00:19:31 210,50
7 Annie Lund OK Kolmården 00:19:43 213,26
10 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:19:57 216,47
11 Emma Zettervall OK Dacke 00:20:05 218,31
12 Olivia Engel OK Ravinen 00:20:22 222,22
13 Emilia Lundstedt Sjövalla FK 00:20:23 222,45
14 Tuva Östangård Gamleby OK 00:20:25 222,91
15 Audrey Hansson Frölunda OL 00:20:27 223,36
16 Sofia Tunesson Skogspojkarnas OK 00:20:37 225,66
17 Hanna Anängen Nyköpings OK 00:20:53 229,34
18 Filippa Guttke Nyköpings OK 00:21:06 232,32
19 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:21:28 237,38
21 Elsa Moqvist Lerums SOK 00:21:55 243,58
23 Frida Lindén OK Bävern 00:22:37 253,23
24 Alice Hall OK Bävern 00:22:43 254,61
25 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:22:46 255,30
26 Maja Lundholm Umeå OK 00:22:52 256,68
27 Felicia Gustafsson OK Njudung 00:23:05 259,66
28 Irma Westh Mullsjö SOK 00:23:08 260,35
29 Agnes Berlin OK Orion 00:23:12 261,27
30 Malva Arvidsson Brattås CK 00:23:18 262,65
31 Tova Lindbäck OK Renen 00:23:19 262,88
32 Elsa Kaipe OK Kåre 00:23:40 267,70
33 Tove Olsson OK Södertörn 00:23:47 269,31
35 Alva Eliasson Sundsvalls OK 00:23:51 270,23
36 Sara Ljungqvist Lunds OK 00:23:56 271,38
37 Ellen Aneland OK Ravinen 00:24:06 273,68
39 Elvira Björnberg Västerås SOK 00:24:13 275,29
39 Klara Hart OK Linné 00:24:13 275,29
42 Sofia Hugg Forsa OK 00:24:25 278,04
44 Vilma Nilsson Attunda OK 00:24:43 282,18
45 Alva Björk Trollhättans SOK 00:25:05 287,23
46 Maja Axelsson Lerums SOK 00:25:19 290,45
47 Elsa Hedin OK Linné 00:25:46 296,65
48 Stina Thern OK Skogshjortarna 00:25:50 297,57
49 Emma Alfredsson OK Tyr 00:25:52 298,03
50 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:25:58 299,41
51 Elsa Palmberg OK Hammaren 00:26:09 300,00
52 Tuva Selin FK Göingarna 00:26:13 300,00
53 Nora Feil Lindmark Skellefteå OK 00:26:14 300,00
54 Klara Junegard Tullinge SK 00:26:21 300,00
55 Minna Palm IK Hakarpspojkarna 00:26:24 300,00
56 Emma Larsson OK Dacke 00:26:26 300,00
58 Kajsa Hall Västerås SOK 00:26:47 300,00
59 Meja Envall IK Hakarpspojkarna 00:26:54 300,00
60 Ida Körle OK Landehof 00:27:00 300,00
61 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:27:05 300,00
62 Lisa Eriksson OK Landehof 00:27:06 300,00
63 Engla Pruth IK Hakarpspojkarna 00:27:15 300,00
65 Ella Jacobson OK Tor 00:27:31 300,00
66 Elsa Eklund OK Rodhen 00:27:46 300,00
67 Wilma Reinholdsson OK Alehof 00:27:52 300,00
68 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 00:28:33 300,00
69 Mindra Langer OK Roxen 00:28:42 300,00
70 Vera Gerhardsson OK Bävern 00:28:43 300,00
71 Lovisa Dufva Sundsvalls OK 00:28:47 300,00
72 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:28:53 300,00
73 Ellen Westerlund OK Nolaskogsarna 00:29:18 300,00
74 Lovisa Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:29:21 300,00
75 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:29:27 300,00
75 Elsa Södervall IK Gandvik 00:29:27 300,00
77 Jennifer Stigsson Trollhättans SOK 00:29:45 300,00
78 Lova Kronmar FK Vittus 00:30:16 300,00
79 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 00:30:19 300,00
80 Pauline Haglund IFK Hedemora OK 00:30:28 300,00
81 Linnea Junevik Leksands OK 00:30:47 300,00
83 Signe Ögren Karlsbyhedens IK 00:31:12 300,00
85 Molly Bergstrand Brattås CK 00:31:35 300,00
86 Alma Ander Istrums SK 00:31:51 300,00
86 Ellen Lindfors Björkfors GOIF 00:31:51 300,00
88 Frida Hägglund OK Nolaskogsarna 00:32:14 300,00
89 Lovisa Bylund Fagersta OK 00:32:47 300,00
90 Nova Sahlén Västerås SOK 00:32:57 300,00
90 Felicia Krafft Länna IF 00:32:57 300,00
92 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:33:02 300,00
93 Linnéa Westlin Valbo AIF 00:33:14 300,00
94 Linn De Boussard IFK Enskede 00:33:24 300,00
95 Ellen Lorefors IK Hakarpspojkarna 00:33:43 300,00
96 Edith Olsson OK Kroppefjäll 00:34:12 300,00
97 Signe Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:34:13 300,00
99 Tilde Eveborn OK Roxen 00:34:48 300,00
100 Lova Eriksson Trollhättans SOK 00:34:52 300,00
101 Ester Ericsson FK Friskus-Varberg 00:35:08 300,00
102 Miranda Wallström Sävedalens AIK 00:35:29 300,00
104 Frida Odén Fjärås AIK 00:35:34 300,00
105 Johanna Pihlström OK Landehof 00:35:38 300,00
105 Matilda Ekman Vallentuna-Össeby OL 00:35:38 300,00
107 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:35:40 300,00
108 Alva Grönkvist Jönköpings OK 00:35:43 300,00
109 Lisa Wallander Brattås CK 00:35:44 300,00
110 Ida Husby Skåneslättens OL 00:36:17 300,00
112 Malin Håll HJS-Vansbro OK 00:37:02 300,00
113 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 00:37:06 300,00
114 Filippa Braun Växjö OK 00:37:49 300,00
116 Nora Cedeberg Löwgren Stora Tuna OK 00:38:16 300,00
117 Hanna Östberg Stora Tuna OK 00:38:38 300,00
117 Frida Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:38:38 300,00
119 Maja Nyman Vänersborgs SK 00:39:16 300,00
121 Tilde Bergström Täby OK 00:39:35 300,00
122 Linn Månsson Göteborg-Majorna OK 00:39:44 300,00
123 Nova Matthews Tullinge SK 00:40:27 300,00
125 Sofie Helander OK Roxen 00:40:46 300,00
126 Stella Älvegran Västerås SOK 00:40:48 300,00
126 Lovisa Gullqvist Västvärmlands OK 00:40:48 300,00
128 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:41:44 300,00
129 Ebba Flodman OK Hammaren 00:41:50 300,00
131 Lovisa Djerf Västerbergslagens OL 00:43:22 300,00
132 Vide Häggström Andrarums IF 00:44:59 300,00
133 Clara Adolfsson Anderstorps OK 00:45:14 300,00
134 Hilda Petersson Växjö OK 00:45:56 300,00
135 Paulina Alzén Gustavsbergs OK 00:46:07 300,00
136 Lovisa Björnberg Västerås SOK 00:46:22 300,00
137 Hilda Perman OK Kåre 00:47:18 300,00
138 Cornelia Hörnquist Örnsköldsviks OK 00:48:25 300,00
139 Signe Wiksten Gävle OK 00:48:35 300,00
141 Alva Karlsson Mariestads FK 00:49:57 300,00
142 Hillevi Larsson OK Enen 00:50:07 300,00
143 Saga Pogemaa OK Skogsstjärnan 00:50:28 300,00
144 Rebecka Javehed Vallentuna-Össeby OL 00:50:36 300,00
145 Amanda Bäck Arboga OK 00:51:42 300,00
146 Molly Gelius Snättringe SK 00:51:55 300,00
147 Emelina Holmqvist Sjövalla FK 00:52:32 300,00
147 Hedda Westlund Jönköpings OK 00:52:32 300,00
150 Hilda Lindén Växjö OK 00:54:34 300,00
151 Fanny Waltersson OK Roxen 00:57:08 300,00
152 Linnea Hermansson IFK Mora OK 00:58:52 300,00
153 Nanna Sundelin OK Orion 01:00:54 300,00
154 Felicia Sandin OK Skärmen 01:03:39 300,00
155 Alice Lindqvist Selånger SOK 01:04:13 300,00
156 Maja Johansson Gudhems IF 01:05:29 300,00
157 Lilly Johnsson OK Gynge 01:08:58 300,00
158 Maja Sörensen OK Kontinent 01:12:12 300,00
160 Olivia Karlsson Kovlands IF 01:35:53 300,00
161 Elsa Kyhlberg Tenhults SOK 01:41:52 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF