Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olle Ringi OK Kåre 00:14:37 121,18
2 Odin Ek Nyköpings OK 00:15:26 132,05
5 Svante Selin FK Göingarna 00:17:04 153,78
6 Linus Nilsson OK Österåker 00:17:24 158,21
9 Ture Lilja Ronneby OK 00:17:34 160,43
10 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:17:40 161,76
11 Wille Söderqvist OK Kåre 00:17:57 165,53
12 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:18:11 168,63
14 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:19:03 180,16
15 Arvid Johansson OK Djerf 00:19:05 180,60
16 Jakob Nordström Sigtuna OK 00:19:20 183,93
17 Elias Nyqvist OK Landehof 00:19:21 184,15
18 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:19:43 189,03
19 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:19:44 189,25
20 Olle Dalin OK Kåre 00:20:13 195,68
21 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:20:16 196,34
22 Emil Ling Jönköpings OK 00:20:17 196,57
23 Olof Musslinder Nyköpings OK 00:20:19 197,01
26 Isak Lemurell Sjövalla FK 00:20:28 199,01
27 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:20:31 199,67
28 Dante Rangert Kungälvs OK 00:20:35 200,56
29 Arvid Eriksson OK Tyr 00:20:42 202,11
30 Tim Lundberg OK Renen 00:20:44 202,55
31 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:20:45 202,77
32 Joel Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:20:55 204,99
33 Elias Tellsén OK Roxen 00:20:57 205,44
34 Liam Hogedal Vänersborgs SK 00:21:17 209,87
35 Marcus Lamm Frölunda OL 00:21:19 210,31
36 Casper Gunnarsson OK Lindéna 00:21:28 212,31
37 Anton Johansson SOK Aneby 00:21:41 215,19
38 Wilmer Selin FK Göingarna 00:21:42 215,41
39 Robin Helmersson OK Tisaren 00:21:47 216,52
40 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:21:50 217,19
41 Olle Petersén OK Njudung 00:21:55 218,29
42 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 00:21:58 218,96
43 Olle Hallner Ockelbo OK 00:22:00 219,40
44 Carl Öberg Gamleby OK 00:22:18 223,39
45 Axel Rystedt Södertälje-Nykvarn OF 00:22:21 224,06
46 Arvid Ingvarsson OK Renen 00:22:22 224,28
47 Melker Sund OK Hammaren 00:22:24 224,72
48 Herman Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:22:33 226,72
49 Olle Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:22:34 226,94
49 Jens Fochsen Waxholms OK 00:22:34 226,94
49 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:22:34 226,94
52 Hugo Hedström OK Bävern 00:22:38 227,83
53 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 00:22:39 228,05
54 Albin Möllerberg Valbo AIF 00:22:42 228,72
55 Hugo Björkhammer Björkfors GOIF 00:22:57 232,04
56 Axel Andersson OK Skogsstjärnan 00:23:05 233,81
57 Daniel Kraft Almby IK 00:23:15 236,03
58 Emil Ring Ronneby OK 00:23:39 241,35
59 Lucas Söderberg Gävle OK 00:23:42 242,02
60 Jacob Lilje Gävle OK 00:23:44 242,46
61 Alfred Sjödin OK Tisaren 00:23:49 243,57
62 Albin Åslund OK Linné 00:23:53 244,46
63 Mattias Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:24:00 246,01
64 Joar Bäckman Frösö IF 00:24:07 247,56
65 Noel Persson-Ferrera Skarpnäcks OL 00:24:12 248,67
67 Julius Wiklund Falköpings AIK OK 00:24:22 250,89
69 Albin Paulsson OK Löftan 00:24:50 257,09
70 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 00:24:51 257,32
70 Wilhelm Tengroth OK Måsen 00:24:51 257,32
72 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:25:07 260,86
73 Gabriel Örtstam Fellingsbro GOIF 00:25:17 263,08
74 Albin Svensson FK Herkules 00:25:23 264,41
75 Anton Jonsson OK Tyr 00:25:54 271,28
76 Björn Rönnestrand Frösö IF 00:26:00 272,61
79 August Ekinge OK Motala 00:26:46 282,81
80 Linus Bååth Sävedalens AIK 00:26:48 283,26
81 Wille Vernström Ronneby OK 00:27:15 289,24
82 Edvard Pelander OK Djerf 00:27:16 289,46
84 Nils Melén Trollhättans SOK 00:27:24 291,24
85 Hugo Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 00:27:25 291,46
86 Oscar Kjellman Linköpings OK 00:27:52 297,45
87 Walter Söderqvist OK Kåre 00:28:24 300,00
88 Emil Seldén IF Rigor 00:28:31 300,00
90 Albert Brohede OK Älgen 00:28:52 300,00
91 Jacob Olsson Ockelbo OK 00:28:54 300,00
92 Isak Holmgård Kils OK 00:29:17 300,00
93 Olle Wallman Västerbergslagens OL 00:29:18 300,00
94 Albin Tagesson FK Finn 00:29:25 300,00
95 Casper Turesson Härlövs IF 00:29:29 300,00
96 Aron Broman Länna IF 00:29:30 300,00
97 Hugo Bergenfur IK Vikings OK 00:29:44 300,00
98 Filip Hansson OK Löftan 00:29:52 300,00
99 Simon Westh Mullsjö SOK 00:30:08 300,00
100 Marcus Grunder Järfälla OK 00:30:13 300,00
101 Malte Söderlund Karlsbyhedens IK 00:30:32 300,00
102 Sebastian Lindblom Gustavsbergs OK 00:30:35 300,00
103 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 00:30:37 300,00
104 Robin Andersson Trollhättans SOK 00:30:39 300,00
105 Elias Ljungdell Täby OK 00:30:50 300,00
106 Lukas Erdalen IFK Göteborg 00:30:55 300,00
107 Valter Drejmo OK Landehof 00:30:56 300,00
108 Malte Albinsson OK Österåker 00:31:14 300,00
109 Axel Nilsson Garphyttans IF 00:31:16 300,00
110 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:31:22 300,00
110 oscar hallqvist Vänersborgs SK 00:31:22 300,00
112 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:31:28 300,00
113 Samuel Ringström OK Landehof 00:31:58 300,00
114 August Göras Leksands OK 00:32:00 300,00
115 Oscar Åslund OK Linné 00:32:25 300,00
116 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 00:32:29 300,00
117 Melker Waldfelt Finspångs SOK 00:32:48 300,00
118 Elis Hansson IF Thor 00:33:01 300,00
119 Martin Eriksson Annebergs GIF 00:33:02 300,00
120 Erik Palm Västerås SOK 00:33:07 300,00
121 Hampus Karlsson Storviks IF 00:33:14 300,00
123 Carl Gliveson Ronneby OK 00:34:29 300,00
124 Hugo Martinsson FK Finn 00:34:41 300,00
125 Lukas Hambäck Långhundra IF 00:35:27 300,00
126 Linus Alinder Sjövalla FK 00:35:33 300,00
127 Anton Karlsson FK Finn 00:35:40 300,00
128 Rasmus Hedar OK Tor 00:35:47 300,00
129 Nils Johansson Västvärmlands OK 00:36:18 300,00
130 Viktor Berndtsson Frölunda OL 00:36:32 300,00
131 Oscar Andersson OK Tyr 00:36:37 300,00
132 Hugo Thoresson Andrarums IF 00:37:36 300,00
133 Albin Jemth IF Thor 00:37:41 300,00
134 David Rothamel Tolered-Utby Ol-klubb 00:38:08 300,00
136 Edvin Sander Skåneslättens OL 00:38:23 300,00
137 Dennis Bjurstedt Surahammars SOK 00:39:02 300,00
138 Albin Klasenius KFUM Örebro OK 00:39:09 300,00
139 Isak Larsson OK Tisaren 00:39:54 300,00
140 Simon Grahn IK Uven 00:40:42 300,00
140 Adrian Widmark Umeå OK 00:40:42 300,00
142 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK 00:41:09 300,00
143 Vidar Moldin Södertälje-Nykvarn OF 00:41:24 300,00
144 Isac Wadman IFK Mora OK 00:42:00 300,00
145 Hugo Ekström OK Älgen 00:42:07 300,00
147 Erik Ekberg Trollhättans SOK 00:42:10 300,00
148 Mattias Killmey Vittjärvs IK 00:42:25 300,00
149 Axel Bratt OK Orion 00:43:01 300,00
151 Adam Nero Nässjö OK 00:43:59 300,00
152 Axel Eriksson Stora Tuna OK 00:46:03 300,00
153 Arvid Algers Omholt Skogspojkarnas OK 00:47:13 300,00
154 Cazper Nilsson Andrarums IF 00:47:26 300,00
156 Emil Andersson Lunds OK 00:48:25 300,00
157 Axel Kyhlberg Tenhults SOK 00:48:32 300,00
158 Elias Lauri FK Herkules 00:50:02 300,00
159 Joel Masapärs Malungs OK Skogsmårdarna 00:50:52 300,00
160 Felix Lind OK Älgen 00:51:22 300,00
161 Arvid Sjödin Gustavsbergs OK 00:53:56 300,00
162 Jon Wikström Hästveda OK 01:10:32 300,00
163 Olle Kullman OK Alehof 01:11:27 300,00
164 Isak Björk OK Hammaren 01:15:03 300,00
Elias Thunberg OK Vivill
Axel Viberg Ryda SK
Sebastian Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna
Erik Nederheim Haninge SOK
Gustav Granström NAIS Orienteringsklubb
Nils Swartz OK Orion
Marcus Hällman OK Tyr
Theodor Holmström Skogsluffarnas OK
Albin Boell IFK Göteborg
Viggo Ahlm Andrarums IF
Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna
Axel Kylborn Almby IK
Elias Nilsson Andrarums IF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr