Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Andréas Thern OK Skogshjortarna 00:47:14 17,43
2 Anders Dalin Leksands OK 00:48:42 20,25
4 Daniel Alneberg Strängnäs-Malmby OL 00:51:19 25,27
5 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:53:40 29,78
6 Melker Pettersson OK Renen 00:53:46 29,97
7 Henrik Boström OK Linné 00:54:02 30,49
8 Björn Persson Växjö OK 00:54:18 31,00
9 Erik Bengtsson FK Åsen 00:54:39 31,67
10 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 00:54:48 31,96
11 Olof Nilsson Växjö OK 00:55:45 33,78
12 Fredrik Engström OK Renen 00:56:55 36,02
13 Mathias Persson Helsingborgs SOK 00:58:35 39,22
15 Anders Påhlman Istrums SK 00:58:55 39,86
16 Mikael Trofast Jönköpings OK 00:58:58 39,96
17 Olof Ingemarsson FK Vittus 00:59:02 40,09
18 Jakob Emander Stigmännen Karlshamns OK 00:59:39 41,27
19 Jonas Eriksson Länna IF 00:59:54 41,75
20 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:59:57 41,85
21 Niclas Arkåsen OK Kåre 01:01:45 45,30
22 Tomas Öberg OK Hällen 01:02:07 46,01
23 Patrik Kleist Boxholm-Mjölby OL 01:02:44 47,19
24 Johan Sander Skåneslättens OL 01:04:23 50,36
25 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 01:04:31 50,62
26 Daniel Granlund Långvikens OK 01:04:37 50,81
28 Jörgen Ingvarsson OK Renen 01:04:48 51,16
29 Johan Persson Ulricehamns OK 01:07:31 56,38
30 Kristian Birath Surahammars SOK 01:07:43 56,76
31 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 01:09:38 60,44
32 Magnus Jonsson Västvärmlands OK 01:10:32 62,17
33 Robin Karlsson Alvesta SOK 01:10:42 62,49
34 Patrik Ljungberg Umeå OK 01:11:00 63,06
35 Fredrik Ståhl Hjärnarps GH OL 01:11:15 63,54
36 Ulf Rudälv Långvikens OK 01:11:39 64,31
37 Magnus Dalenstam Istrums SK 01:13:06 67,10
38 Magnus Wallin IK Trenne Ullared 01:13:16 67,42
39 Marcus Åhlén Falkenbergs OK 01:13:39 68,15
41 Robert Tiensuu Matteus SI 01:16:30 73,62
43 Andreas Ljungberg Umeå OK 01:16:51 74,30
44 Fredrik Salomonsson Skåneslättens OL 01:16:56 74,46
45 Filip Ivermark Västerås SOK 01:18:24 77,27
46 Björn Norberg Stora Tuna OK 01:19:13 78,84
47 Andreas Birath Boxholm-Mjölby OL 01:20:12 80,73
48 Jonas Karlsson Kovlands IF 01:20:27 81,21
49 Anders Ståhl Hjärnarps GH OL 01:20:48 81,88
50 Per-Åke Bastestad Tolered-Utby Ol-klubb 01:21:08 82,52
51 Linus Malmsten Malmö OK 01:21:18 82,84
52 Peter Waldenström Jönköpings OK 01:23:30 87,06
53 Erik Blomström IK Stern 01:23:44 87,51
54 Jesper Nilsson Andrarums IF 01:24:18 88,60
55 Martin Rosén OK Stigen 01:24:28 88,92
57 Jonas Svedberg Tibro OK 01:26:16 92,38
58 Emil Edebo Härnösands OK 01:30:55 101,30
60 Anders Lindgren Långhundra IF 01:33:27 106,17
62 Mikael Widén FK Boken 01:39:27 117,69
63 Michael Forslund Kristinehamns OK 01:40:34 119,83
64 Daniel Boström OK Tor 01:40:48 120,28
65 Martin Trygg Svenljunga OK 01:41:24 121,43
69 Johan Kyhlberg Tenhults SOK 01:43:06 124,70
70 Pär Berg Svenljunga OK 01:44:08 126,68
72 Dan Eriksson Västerbergslagens OL 01:45:48 129,88
75 Niklas Trygg Svenljunga OK 02:01:08 159,32
76 Johan Färm Sidensjö IK 02:03:26 163,74
77 Mattias Sörensen OK Kontinent 02:07:13 171,00
78 Mathias Sundbäck Göteborg-Majorna OK 02:12:13 180,60
79 Joakim Kjellberg Björkfors GOIF 02:25:59 207,03
82 Fredrik Nilsson Andrarums IF 02:41:58 237,72
Erik Kjellgren Hammarkinds OK
Andreas Eriksson Hultsfreds OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr