Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:54:43 12,74
2 Kristian Algers Skogspojkarnas OK 00:56:46 15,81
3 Matthias Niggli OK Tisaren 00:58:02 17,71
5 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:58:50 18,91
8 Magnus Persson OK Tisaren 01:02:09 23,88
9 Claes Turesson OK Renen 01:02:27 24,33
11 Andreas Nikolausson Visborgs OK 01:05:03 28,23
12 Thomas Rex Sundsvalls OK 01:05:08 28,35
13 Tommy Andersson Vänersborgs SK 01:06:56 31,05
14 Jonas Eklund OK Rodhen 01:07:43 32,22
15 Daniel Olsson Dalsjöfors GoIF 01:07:48 32,35
16 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 01:08:37 33,57
17 Henrik Anängen Nyköpings OK 01:08:45 33,77
19 Nils Edvardsson Järfälla OK 01:08:59 34,12
22 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 01:10:29 36,37
24 Martin Öhman Gjø-Vard OL 01:11:09 37,37
25 Anders Besterman IK Trenne Ullared 01:11:46 38,29
27 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 01:11:58 38,59
29 Mattias Karlsson IK Trenne Ullared 01:12:07 38,82
30 Urban André Hammarby IF OF 01:12:59 40,11
33 Martin Sigrand OK Södertörn 01:14:21 42,16
35 Daniel Brohede OK Älgen 01:14:41 42,66
36 Patrik Sjökvist OK Orion 01:15:28 43,84
37 Thomas Johansson OK Renen 01:16:20 45,13
38 Tommy Johansson Västvärmlands OK 01:16:39 45,61
39 Anders Lövgärd OK Alehof 01:17:19 46,61
40 Erik Aderstedt Kungälvs OK 01:18:58 49,08
41 Erik Lauri FK Herkules 01:19:19 49,61
43 Anders Ryvallius IK Hakarpspojkarna 01:21:48 53,33
44 Daniel Berggren Östersunds OK 01:22:20 54,13
45 Per Holmberg Ulricehamns OK 01:22:21 54,15
46 Jonas Uller Kils OK 01:22:43 54,70
50 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 01:24:44 57,72
51 Martin Widmark OK Skogsvargarna 01:24:58 58,07
52 Ulrik Karlsson Motala AIF OL 01:25:00 58,12
54 Dan Hörnell OK Linné 01:25:26 58,77
56 Andreas Krafft Länna IF 01:25:52 59,42
57 Joakim Karmetun OK Njudung 01:25:56 59,52
58 Håkan Palm FK Boken 01:26:17 60,05
59 Micael Stamm OK Klemmingen 01:26:26 60,27
62 Sverker Lenas Centrum OK 01:27:55 62,49
63 Jonas Tornehed Västerås SOK 01:28:08 62,82
64 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 01:28:10 62,87
65 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 01:28:18 63,07
66 Olle Malmring Freidig 01:28:43 63,69
67 Andreas Blomgren OK Hierne 01:29:16 64,52
68 Lars Henriksson Sundsvalls OK 01:29:54 65,47
69 Per Thunberg OK Vivill 01:29:56 65,52
71 Torbjörn Eriksson IFK Brattfors 01:31:18 67,56
72 Henrik Persson Sundbybergs IK 01:32:34 69,46
74 Patrik Lundqvist Nybro OK 01:33:01 70,14
77 Andreas Lundholm Umeå OK 01:35:53 74,43
80 Anders Edvardsson Eksjö SOK 01:36:47 75,78
82 Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 01:37:00 76,11
86 Stefan Träff NAIS Orienteringsklubb 01:37:58 77,55
88 Henrik Pettersson Gustavsbergs OK 01:39:20 79,60
89 Peter Westlund Jönköpings OK 01:39:43 80,18
91 Arne Kjell Vikhagen Göteborg-Majorna OK 01:41:52 83,40
94 Niklas Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 01:45:41 89,12
98 Mattias Jägstedt Halmstad OK 01:53:06 100,23
99 Urban Särnbrink OK Tisaren 01:54:16 101,98
100 Daniel Axelsson Målilla OK 01:55:16 103,48
102 Fredrik Ekenborg Nyköpings OK 01:55:51 104,35
104 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 01:56:58 106,03
106 Atakilte Beyene Nässjö OK 01:57:07 106,25
108 Ola Häggström Andrarums IF 02:01:37 113,00
111 Nicklas Kallerbäck Emmaboda Verda OK 02:07:37 121,99
114 Patrik Servin Långhundra IF 02:17:48 137,25
117 Per Palmqvist OK Kontinent 02:20:57 141,97
120 Patrik Ingelström OK Gynge 02:23:24 145,64
122 Kent Lindblad Kalmar OK 02:32:08 158,73

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF