Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - D40 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jenny Arvidsson Brattås CK 00:36:11 13,18
2 Lena Turesson OK Renen 00:37:26 15,52
3 Louise Götfors Göteborg-Majorna OK 00:37:55 16,42
4 Kristina Aneland OK Ravinen 00:40:30 21,26
5 Anna Haglund Leksands OK 00:40:45 21,72
6 Jessica Sjöberg Tullinge SK 00:43:03 26,03
6 Lena Nilsson Attunda OK 00:43:03 26,03
8 Karin Johnsson OK Kåre 00:43:45 27,34
9 Sofie Bergendahl IF Thor 00:43:57 27,71
10 Linda Ingemarsson FK Vittus 00:44:36 28,93
11 Åsa Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:44:46 29,24
12 Eva Palm Västerås SOK 00:44:48 29,30
13 Annika Westh Mullsjö SOK 00:44:53 29,46
14 Marika Ek Nyköpings OK 00:44:58 29,61
15 Susanne Aldén OK Roxen 00:45:17 30,21
16 Linda Larsson OK Dacke 00:46:18 32,11
17 Elenore André Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:46:24 32,30
18 Karin Kullman OK Alehof 00:47:06 33,61
19 Annika Lundström Sundbybergs IK 00:47:12 33,79
20 Kristin Ekdala Kungälvs OK 00:47:29 34,32
22 Anna Lövgärd OK Alehof 00:47:45 34,82
23 Daniela Richardsson OK Landehof 00:48:07 35,51
26 Pernilla Sahlén Västerås SOK 00:48:59 37,13
27 Johanna Dalin Leksands OK 00:49:13 37,57
28 Camilla Porling Forserums SOK 00:49:16 37,66
29 Ulrika Rundblad Främmestads IK 00:49:23 37,88
30 Anna Jansson OK Djerf 00:49:56 38,91
30 Marit Söderqvist OK Kåre 00:49:56 38,91
32 Marianne Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:50:17 39,56
33 Eva Holmqvist OK Tor 00:50:45 40,43
34 Erika Björck Tormestorps IF 00:51:22 41,59
35 Åsa Hedin OK Linné 00:51:31 41,87
36 Marie Nord Sol Tranås 00:51:33 41,93
37 Marie Andersson NAIS Orienteringsklubb 00:51:53 42,56
38 Annika Bengtsson OK Alehof 00:52:56 44,52
39 Anneli Arvidsson Vimmerby OK 00:53:04 44,77
40 Gabriella Jarl NAIS Orienteringsklubb 00:53:19 45,24
41 Anna Olin IK Hakarpspojkarna 00:53:31 45,61
42 Annelie Hermansson IFK Mora OK 00:53:34 45,70
43 Therese Dahlström OK Alehof 00:53:46 46,08
44 Karin Andersson OK Tisaren 00:53:49 46,17
45 Maria Braun Växjö OK 00:53:54 46,33
46 Stina Ahlnér Göteborg-Majorna OK 00:53:58 46,45
46 Martina Stigsson Trollhättans SOK 00:53:58 46,45
46 Lena Westerlund OK Djerf 00:53:58 46,45
49 Liselott Nordgren OK Kåre 00:54:34 47,58
50 Karin Norlander OK Nackhe 00:54:35 47,61
51 Annette Roos OK Linné 00:54:46 47,95
53 Karin Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:55:01 48,42
54 Jenny Östlund OK Kolmården 00:55:03 48,48
55 Pernilla Sandgren Tolered-Utby Ol-klubb 00:55:04 48,51
56 Anna Kullberg Björkfors GOIF 00:55:09 48,67
57 Malin Palmberg OK Hammaren 00:55:14 48,82
58 Annica Crispin OK Denseln 00:55:18 48,95
59 Pernilla Stake Västvärmlands OK 00:55:25 49,17
60 Bodil Wilén Leksands OK 00:55:56 50,13
61 Nina Eriksson KFUM Örebro OK 00:56:39 51,47
62 Maria Modig OK Pan-Kristianstad 00:56:56 52,00
63 Veronica Adolfsson Anderstorps OK 00:56:58 52,07
64 Monika Westerlund OK Nolaskogsarna 00:57:07 52,35
65 Ylva Lorentsson OK Kåre 00:57:23 52,85
66 Malena Ahlström Västerås SOK 00:57:39 53,35
67 Sofia Persson Tullinge SK 00:57:41 53,41
68 Karin Johansson OK Hammaren 00:57:51 53,72
69 Lotta Ekberg Örkelljunga FK 00:57:53 53,78
70 Marie Markholm Skåneslättens OL 00:58:02 54,06
71 Annika Bechtel FK Friskus-Varberg 00:58:08 54,25
72 Maria Larsson Degerfors OK 00:58:09 54,28
74 Monica Sjöberg OK Branten 00:58:33 55,03
75 Sofia Gustafsson Vänersborgs SK 00:58:51 55,59
76 Linda Gunnarsson Lerums SOK 00:58:59 55,84
77 Kristina Andersson OK Dacke 00:59:20 56,49
78 Anna Kårén Sundsvalls OK 00:59:54 57,56
79 Ann-Sofi Hermansson Kungälvs OK 01:00:03 57,84
80 Anna Rönnborg IK Uven 01:00:27 58,58
81 Ewa Albrektsson OK Ravinen 01:00:28 58,62
82 Maria Edvardsson Järfälla OK 01:00:40 58,99
83 Kristina Berlin FK Vittus 01:01:00 59,61
84 Sylvia Karlsson OK Lindéna 01:02:03 61,58
85 Maria Sundberg OK Njudung 01:02:04 61,61
86 Lena Andersson Sundsvalls OK 01:02:30 62,42
87 Marie-Louise Persson FK Herkules 01:03:00 63,36
89 Charlotta Palmgren Sundsvalls OK 01:04:02 65,29
90 Malin Johansson FK Friskus-Varberg 01:04:12 65,60
91 Gunilla Carlsson IK Trenne Ullared 01:04:20 65,85
92 Jessica Björck OK Älme 01:04:25 66,01
93 Anna Uller Kils OK 01:04:29 66,13
95 Helena Rangert IK Hakarpspojkarna 01:05:07 67,32
96 Therese Lilja Ronneby OK 01:05:59 68,94
97 Petronella Ivarsson OK Hammaren 01:06:03 69,06
98 Anna Hall Västerås SOK 01:06:27 69,81
99 Ann-Sofie Täck OK Hammaren 01:06:38 70,15
101 Åsa Skoog OK Hammaren 01:06:52 70,59
102 Petra Ljungdell Täby OK 01:07:07 71,06
103 Cecilia Flakberg IFK Göteborg 01:07:32 71,84
104 Anna Bringle GAOC 01:07:46 72,27
105 Sofia Lindén Selånger SOK 01:09:08 74,83
107 Petra Hurtig Halvarsson Leksands OK 01:10:35 77,54
108 Fia Wärn NAIS Orienteringsklubb 01:11:01 78,36
109 Marina Thyberg Västvärmlands OK 01:11:11 78,67
110 Karolina Andersson Länna IF 01:11:13 78,73
111 Åsa Marknell Dewitt Länna IF 01:11:50 79,88
112 Sonia Persson Haninge SOK 01:12:02 80,26
113 Maria Lang Västerviks OK 01:12:56 81,94
114 Annika Ljungberg Degerfors OK 01:13:11 82,41
115 Johanna Hallqvist Ulricehamns OK 01:13:32 83,06
116 Stina Wallin Falkenbergs OK 01:13:33 83,10
117 Ulrica Rudberg OK Bävern 01:14:47 85,40
118 Cecilia Jonsson OK Tor 01:15:38 86,99
119 Camilla Älvegran Västerås SOK 01:15:46 87,24
120 Malin Åman OK Vilse 87 01:15:48 87,31
122 Linda Danielsson Lerums SOK 01:15:57 87,59
123 Kerstin Frænell Sundsvalls OK 01:16:04 87,80
124 Åsa Hägglund OK Nolaskogsarna 01:16:07 87,90
125 Erika Rask Kungälvs OK 01:16:12 88,05
126 Malin Albinsson Järfälla OK 01:16:22 88,37
127 Lisa Leickt Tullinge SK 01:16:24 88,43
128 Anna Eriksson Ronneby OK 01:17:20 90,17
130 Karin Althoff Kungälvs OK 01:18:45 92,83
131 Åsa Granström NAIS Orienteringsklubb 01:18:56 93,17
132 Åsa Johansson Gudhems IF 01:19:18 93,85
134 Cecilia Karmetun OK Njudung 01:20:32 96,16
135 Jenny Gustafsson Arboga OK 01:20:35 96,26
136 Sofia Hasler Surahammars SOK 01:20:41 96,44
137 Lotte Henriksson Simrishamns OK 01:20:45 96,57
138 Gittan Gelius Snättringe SK 01:21:03 97,13
139 Camilla Graad IF Rigor 01:21:46 98,47
141 Anette Brunander Attunda OK 01:21:48 98,53
142 Eva Liljeros Tolered-Utby Ol-klubb 01:22:01 98,94
143 Ulrika Granfors IF Rigor 01:22:04 99,03
144 Åsa Wilestedt Attunda OK 01:22:08 99,16
145 Kristin Ramsell Leksands OK 01:22:31 99,87
146 Agneta Larsson IK Uven 01:22:47 100,37
147 Maria Langer OK Roxen 01:22:53 100,56
148 Ylva Svangren Gotlands Bro OK 01:22:55 100,62
149 Linda Wänström Finspångs SOK 01:22:59 100,75
151 Catrine Olsson Torsås OK 01:25:51 106,11
152 Maria Dåverhög Västvärmlands OK 01:26:12 106,76
155 Annica Berglund Ulricehamns OK 01:27:05 108,42
156 Maria Westlin Valbo AIF 01:28:51 111,72
157 Catarina Harden FK Boken 01:29:10 112,32
163 Karin Larsson Sundsvalls OK 01:32:18 118,18
164 Nina Ring Ronneby OK 01:32:21 118,27
165 Priscilla Ferrera Skarpnäcks OL 01:34:09 121,64
166 Stina Boräng Snättringe SK 01:34:48 122,86
167 Anneli Gabrielsson Kungälvs OK 01:39:10 131,03
168 Sofia Krafft Länna IF 01:41:11 134,80
169 Josefina Berglund FK Boken 01:44:03 140,16
170 Maria Auselius Bredaryds SOK 01:44:29 140,97
172 Kajsa Terning Tolered-Utby Ol-klubb 01:44:51 141,66
173 Stina Alriksson Nybro OK 01:47:01 145,71
174 Josefin Barck Sundsvalls OK 01:48:11 147,90
175 Mona Rosberg Växjö OK 01:48:16 148,05
181 Gunilla Glimtén OK Löftan 02:42:48 250,09
Lotta Classon NAIS Orienteringsklubb
Jenny Vinblad Lunds OK
Ulrika Andersson Haninge SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr