Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - D45 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Charlotte Vikström Sundsvalls OK 00:35:01 20,65
2 Sofia Holmgård Kils OK 00:35:30 21,62
3 Ann Franzén OK Södertörn 00:36:01 22,65
4 Susanne Pettersson OK Roxen 00:36:02 22,68
5 Susanna Djurstedt Eksjö SOK 00:37:05 24,79
6 Marie Hedar OK Tor 00:37:10 24,95
7 Annika Ericsson Växjö OK 00:37:29 25,59
8 Sofia Gustafsson OK Roxen 00:38:41 27,99
9 Anna Nero Nordmark Nässjö OK 00:39:16 29,16
10 Marika Husby Skåneslättens OL 00:39:29 29,60
11 Pernilla Klemets Köping-Kolsva OK 00:39:48 30,23
13 Izabell Birklin OK Kåre 00:41:03 32,74
14 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:41:48 34,24
16 Sofia Westerberg OK Kolmården 00:42:25 35,48
18 Anne Johansson OK Dacke 00:43:11 37,01
19 Catarina Bengtsson OK Nackhe 00:43:47 38,21
20 Ylva Olm Kils OK 00:43:57 38,55
22 Stina Nordahl Domnarvets GOIF 00:45:17 41,22
23 Eva Gustavsson Hellas Orientering 00:45:36 41,85
24 Karin Torstensson Falköpings AIK OK 00:45:46 42,19
25 Monica Roos Attunda OK 00:45:49 42,29
26 Nina Ivers Attunda OK 00:47:02 44,73
27 Karin Nilsson Garphyttans IF 00:47:03 44,76
28 Carina Bergander Eksjö SOK 00:47:08 44,93
29 Lena Petrisi Västerbergslagens OL 00:47:13 45,09
30 Annika Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:47:15 45,16
32 Gith Tellsén OK Roxen 00:47:56 46,53
33 Susanne Gran Gamleby OK 00:48:13 47,10
34 Anneli Karlsson FK Finn 00:48:44 48,13
35 Annika Engel Hässleholms OK 00:48:55 48,50
37 Carina Ivarsson OK Kullingshof 00:49:07 48,90
37 Gunilla Edgren Trollhättans SOK 00:49:07 48,90
39 Karin Nyman OK Tyr 00:49:19 49,30
40 Ann Granqvist OK Ravinen 00:49:21 49,37
43 Johanna Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:49:46 50,20
44 Malin Lamm Frölunda OL 00:49:48 50,27
47 Victoria Karlsson Skogslöparna 00:50:21 51,37
48 Ann-Sofie Brink Markaryds FK 00:50:36 51,87
48 Charlotte Österman Vänersborgs SK 00:50:36 51,87
50 Maria Lillieström OK Roxen 00:50:55 52,51
51 Annelie Johansson OK Skärmen 00:51:03 52,78
52 Lena Erlandsson OK Södertörn 00:51:09 52,98
53 Lena Lindman Finspångs SOK 00:51:16 53,21
54 Magdalena Johansson Halmstad OK 00:51:36 53,88
55 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 00:51:54 54,48
57 Malin Weiden Skåneslättens OL 00:52:07 54,91
59 Ulrika Gustafsson IK Vista 00:52:15 55,18
61 Lena Malmström GOIF Tjalve 00:52:24 55,48
62 Åsa Ericsson Lunds OK 00:52:54 56,48
62 Karin Åkerman Västerås SOK 00:52:54 56,48
65 Monica Wallenius OK Skogsstjärnan 00:53:23 57,45
66 Anette Johansson OK Kolmården 00:53:26 57,55
67 Åsa Svensson Nässjö OK 00:53:27 57,59
68 Annika Ohlsson Ärla IF 00:53:31 57,72
70 Ann-Kristin Kristiansson Trollhättans SOK 00:54:14 59,15
71 Charlotte Skoglund Kils OK 00:54:15 59,19
72 Anna Norrbom Sala OK 00:54:41 60,06
73 Kersti Ringi OK Kåre 00:55:04 60,82
74 Yvonne Sjödén Älvdalens IF OK 00:55:30 61,69
75 Malin Malmberg Malmö OK 00:55:53 62,46
76 Katarina Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:56:23 63,46
76 Christina Lilje Gävle OK 00:56:23 63,46
78 Birgitta Andersson Främmestads IK 00:56:25 63,53
78 Ann-Charlotte Dahl Visborgs OK 00:56:25 63,53
80 Ylva Ekberg Skattkärrs SOK 00:56:41 64,06
81 Carina Nilsson IK Gandvik 00:56:42 64,10
82 Mari-Helen Lidström Snättringe SK 00:56:55 64,53
83 Anethe Mansén Skarpnäcks OL 00:57:06 64,90
84 Anna Danielsson OK Kåre 00:57:30 65,70
85 Margareta Rylander Skåneslättens OL 00:58:13 67,14
86 Sofia Karlsson OK Landehof 00:58:55 68,54
87 Margareta Bergh Skarpnäcks OL 00:59:50 70,38
88 Susanne Johannesson Ronneby OK 00:59:51 70,41
89 Marica Tynell Rånäs OK 00:59:54 70,51
90 Catarina Larsson Västerås SOK 01:00:07 70,94
91 Pernilla Hörwing OK Roxen 01:00:13 71,14
93 Karin Olofsson Linköpings OK 01:00:33 71,81
94 Ingeborg Nilsson OK Denseln 01:01:07 72,95
97 Åsa Hallgren OK Österåker 01:01:33 73,82
98 Eva Engman OK Denseln 01:01:44 74,18
99 Katarina Almehed Frölunda OL 01:01:57 74,62
100 Karin Lind Främmestads IK 01:01:58 74,65
102 Elisabeth Danielsson Vimmerby OK 01:02:14 75,19
104 Åsa Eneroth Lunds OK 01:03:10 77,06
105 Ulrica Olovsson Laholms IF OK 01:03:16 77,26
106 Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 01:03:22 77,46
107 Anna Knapp Västerås SOK 01:03:29 77,69
108 Pia Hjertström FK Friskus-Varberg 01:03:49 78,36
109 Åsa Vidlund KFUM Örebro OK 01:05:35 81,90
111 Camilla Larsson OK Hällen 01:06:13 83,17
112 Ewa Holmberg IF Hagen 01:06:33 83,84
114 Pille Hedström Söders-Tyresö 01:06:58 84,67
115 Lotta Borg Linköpings OK 01:07:19 85,37
116 Gabriella Wennblom Hagaby GOIF 01:07:21 85,44
117 Erica Håll HJS-Vansbro OK 01:07:36 85,94
118 Linda Oxel Kungälvs OK 01:07:57 86,64
119 Annica Hänström Täby OK 01:08:36 87,94
120 Helene Nilsson IF Start 01:08:48 88,34
121 Eva Rämmal Lunds OK 01:08:57 88,65
122 Charlotta Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 01:09:36 89,95
123 Anki Blennow Falköpings AIK OK 01:10:30 91,75
124 Ninni Carlsson Stora Tuna OK 01:10:31 91,78
125 Kerstin Jensen Skåneslättens OL 01:10:32 91,82
126 Helen Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 01:12:34 95,89
127 Åsa Wikström Fellingsbro GOIF 01:12:44 96,23
128 Lena Strömbäck Linköpings OK 01:13:40 98,10
129 Caroline Hagström Falköpings AIK OK 01:13:41 98,13
130 Petra Björndal OK Grip 01:14:10 99,10
131 Katarina Lindbärg OK Södertörn 01:14:56 100,64
133 Anna Hertin Västerviks OK 01:15:15 101,27
134 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 01:15:19 101,40
135 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 01:19:16 109,32
136 Gun Rosendahl IF Marin Väst 01:20:31 111,82
137 Linda Thorén Ronneby OK 01:23:36 118,00
138 Annika Berntsson Väsby OK 01:23:58 118,74
139 Camilla Jansson Vänersborgs SK 01:25:15 121,31
140 Susanne Bovallius Järfälla OK 01:25:36 122,01
141 Karin von Kronhelm OK Måsen 01:26:42 124,21
142 Jeanette Andersson OK Dacke 01:27:08 125,08
143 Ulrika Willén Östersunds OK 01:27:42 126,22
144 Pia Östangård Gamleby OK 01:28:36 128,02
145 Eva Andersson Tibro OK 01:29:09 129,12
148 Monika Lydin OK Kontinent 01:32:01 134,87
150 Helena Svensson FK Boken 01:34:11 139,21
152 Ylva Torbiörnsson Järla Orientering 01:35:24 141,65
154 Anneli Wickbom Vittjärvs IK 01:41:22 153,61
155 Kristina Zilling OK Södertörn 01:44:00 158,88
156 Caroline Liljebjörn Nybro OK 01:54:46 180,46
157 Elisabeth Stödeman Surahammars SOK 01:56:31 183,96
159 Anna Grahn IK Uven 02:10:24 211,79
160 Gunilla Sahl OK Klemmingen 02:16:08 223,27
Kristina Lind OK Skärmen

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr