Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - D50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Laila B Höglund FK Herkules 00:41:06 18,26
2 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 00:42:21 20,20
3 Sara Snogerup Linse Lunds OK 00:43:21 21,75
4 Katarina Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:43:47 22,42
5 Lotta Ransjö OK Tyr 00:45:49 25,58
6 Mia Bierfeldt Ärla IF 00:46:50 27,16
7 Christina Halvarsson OK Kroppefjäll 00:47:38 28,40
8 Anna Von Krusenstierna OK Kåre 00:49:14 30,88
9 Anna-Maria Backryd Lindebygdens OK 00:49:34 31,40
10 Anna Johansson Jönköpings OK 00:50:03 32,15
11 Carina Sandberg Säterbygdens OK 00:50:45 33,23
12 Ingela Eriksson Gävle OK 00:51:19 34,11
13 Elisabet Enmark Gävle OK 00:51:24 34,24
14 Anita Wehlin Skogspojkarnas OK 00:52:23 35,77
15 Mona Bierfeldt Ärla IF 00:52:50 36,47
16 Anna Ek Södertälje-Nykvarn OF 00:52:51 36,49
18 Helena Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:53:21 37,27
19 Monica Boman Gävle OK 00:54:01 38,30
20 Kajsa Holmqvist Hagaby GOIF 00:54:35 39,18
23 Anita Davallius Uddevalla IS 00:55:25 40,48
24 Ingrid Johansson Laholms IF OK 00:55:37 40,79
26 Eva Wadman Västerås SOK 00:56:06 41,54
29 Kia Nordström Täby OK 00:57:24 43,55
31 Anna-Karin Ögren Karlsbyhedens IK 00:57:31 43,73
32 Eva-Lena Jonsson Nyköpings OK 00:57:35 43,84
34 Maritha Henriksson Jönköpings OK 00:57:55 44,36
35 Annika Josefsson OK Dacke 00:58:03 44,56
36 Kerstin Segersson OK 64 Torpa 00:58:48 45,73
37 Annika Ardell OK Rodhen 00:58:53 45,86
38 Ingela Andersson Lunds OK 00:59:24 46,66
40 Ann-Mari Silfver Långhundra IF 01:00:54 48,98
42 Marianne Carlberg Vallentuna-Össeby OL 01:02:09 50,92
44 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 01:02:42 51,78
45 Agneta Sander Göteborg-Majorna OK 01:03:09 52,48
47 Pia Käck Fritzell Gudhems IF 01:03:41 53,30
48 Åsa Alsiö Falköpings AIK OK 01:03:44 53,38
49 Johanna Sundström Järla Orientering 01:04:15 54,18
50 Maria Hart OK Linné 01:04:44 54,93
51 Christina Perneby IFK Lidingö SOK 01:05:25 55,99
52 Marita Filipsson Markaryds FK 01:07:00 58,45
54 Eva Carlsson Jönköpings OK 01:08:11 60,29
55 Ulrika Eriksson Stora Tuna OK 01:08:33 60,86
56 Maria Skogsberg Mariestads FK 01:08:40 61,04
57 Karina Langerak Järfälla OK 01:08:59 61,53
58 Lena Pettersson Nyköpings OK 01:10:01 63,13
59 Christina Sterner OK Njudung 01:11:29 65,41
61 Anneli Wiklund Finspångs SOK 01:12:30 66,99
62 Susanne Andersson Piteå IF 01:13:03 67,84
63 Kristina Spångberg Lunds OK 01:13:16 68,18
65 Karin Laurell OK Flundrehof 01:14:38 70,30
67 Carina Rosén Eriksson Annebergs GIF 01:18:23 76,12
68 Monika Persson OK Södertörn 01:18:29 76,27
69 Carina Folkegård Sala OK 01:19:52 78,42
70 Nina Djerf Lerums SOK 01:20:02 78,68
71 Mariann Johansson Kexholms SK 01:20:03 78,70
72 Britt-Marie Stensson Helsingborgs SOK 01:20:06 78,78
73 Helena Königsson Robertsfors IK 01:22:12 82,04
74 Maria Sturesson Anderstorps OK 01:22:32 82,56
75 Karina Svensson Vimmerby OK 01:24:11 85,12
78 Cecilia Simonsson Sundbybergs IK 01:25:49 87,65
79 Carina Johansson Skattkärrs SOK 01:28:30 91,82
80 Ulrika Johansson OK Löftan 01:28:35 91,95
81 Ebba Hedegård OK Kolmården 01:28:42 92,13
83 Camilla Rosén Annebergs GIF 01:33:08 99,01
84 Lena Gustafsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:34:15 100,74
85 Anette Thoresson Andrarums IF 01:34:19 100,84
86 Christina Björk Örkelljunga FK 01:35:14 102,27
87 Anette Arksand Vallentuna-Össeby OL 01:36:51 104,77
89 Katarina Alnehäll Täby OK 01:37:47 106,22
91 Tuuli Saari FK Herkules 01:38:41 107,62
92 Åsa Persson Laxå OK 01:38:43 107,67
94 Anna Weckner Westlund OK Tyr 01:39:17 108,55
99 Annamari Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 01:44:44 117,01
100 Ingalill Grund Herrestads AIF 01:47:29 121,28

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr