Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:45:33 21,34
2 Lasse Jansson Gävle OK 00:46:16 22,63
3 Ulrik Olsson Brattås CK 00:46:57 23,85
5 Odd Wallum Sävedalens AIK 00:48:10 26,03
6 Conny Forsberg Långhundra IF 00:48:16 26,21
7 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 00:48:44 27,05
8 Rikard Imark Tullinge SK 00:50:24 30,03
9 Peter Albrektsson OK Ravinen 00:50:41 30,54
10 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:51:20 31,71
11 Pontus Jonsson OK Orion 00:52:13 33,29
12 Roine Pettersson IFK Göteborg 00:52:44 34,21
13 Peter Nordström Täby OK 00:53:28 35,53
14 Johan Östberg Stora Tuna OK 00:53:31 35,62
16 Sten Leandersson OK Tyr 00:54:20 37,08
17 Hans Sundqvist Tullinge SK 00:54:25 37,23
19 Mats Nylund Bredaryds SOK 00:55:21 38,90
20 Lars Johansson Karlsbyhedens IK 00:55:46 39,65
21 Göran Längheim Tullinge SK 00:56:08 40,30
22 Carl Persson Täby OK 00:56:15 40,51
24 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 00:57:00 41,86
24 Lars Holmberg IF Hagen 00:57:00 41,86
26 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:57:14 42,28
27 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:57:28 42,69
28 Peter Westin Vittjärvs IK 00:57:42 43,11
29 Sven Lundgren Växjö OK 00:57:51 43,38
31 Per Sundström Västerås SOK 00:58:05 43,80
31 Dag Tryggö Trollhättans SOK 00:58:05 43,80
33 Stefan Tellsén OK Roxen 00:58:14 44,07
34 Lars Svantesson Hjärnarps GH OL 00:58:27 44,45
37 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:58:49 45,11
37 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:58:49 45,11
40 Elis Bengtsson OK Norrvirdarna 00:59:11 45,77
41 Per Sander Göteborg-Majorna OK 00:59:21 46,07
41 Michael Björnlinger IK Vista 00:59:21 46,07
44 Stefan Pålsson Skåneslättens OL 00:59:33 46,43
45 Jörgen Axelsson Tullinge SK 00:59:47 46,84
46 Anders Enmark Gävle OK 00:59:49 46,90
48 Kalle Persson OK Österåker 00:59:52 46,99
49 Piero Sannicolo Täby OK 01:00:08 47,47
50 Pär Nyman OK Tyr 01:00:15 47,68
51 Joachim Friberg Istrums SK 01:00:44 48,55
53 Pär Claesson Sävedalens AIK 01:01:01 49,05
54 Anders Dalhammer OK Roxen 01:01:15 49,47
55 Jan Asketun OK Roxen 01:01:22 49,68
56 Walter Keller OK Djerf 01:01:34 50,04
57 Peter Ekdahl Emmaboda Verda OK 01:01:42 50,28
59 Frans Wickbom I 19 IF 01:01:51 50,55
60 Hans Olsén Sundbybergs IK 01:01:56 50,70
61 Roger Hugosson Sundsvalls OK 01:01:58 50,75
62 Thomas Petersson NAIS Orienteringsklubb 01:02:06 50,99
63 Pedro Lundqvist Linköpings OK 01:02:13 51,20
64 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 01:02:43 52,10
65 Magnus Herberthson Linköpings OK 01:02:55 52,46
65 Mats Carlsson Sundbybergs IK 01:02:55 52,46
67 Andres Laas OK Skogshjortarna 01:03:05 52,76
69 Björn Carlsson OK Hällen 01:03:45 53,95
72 Anders Mansén Skarpnäcks OL 01:04:51 55,92
73 Johan Möller OK Linné 01:04:55 56,04
74 Göran Hellgren OK Södertörn 01:04:59 56,16
76 Göran Månsson OK Dacke 01:05:25 56,94
77 Gunnar Forsgren Forsa OK 01:05:26 56,97
78 Per Carlberg Vallentuna-Össeby OL 01:05:50 57,68
81 Michael Hertin Västerviks OK 01:06:14 58,40
84 Mikael Yngvesson Robertsfors IK 01:06:38 59,12
86 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 01:06:58 59,71
87 Rikard Borg Linköpings OK 01:07:53 61,35
88 Bengt Hesslekrans OK Njudung 01:08:12 61,92
89 Nils Aronsson OK Tisaren 01:08:17 62,07
90 Mats Ljungqvist Kexholms SK 01:08:21 62,19
91 Björn Svensson OK Djerf 01:08:37 62,67
96 Per Edenhamn Länna IF 01:09:06 63,53
97 Bengt Hall Järla Orientering 01:09:10 63,65
98 Staffan Zilling OK Södertörn 01:09:14 63,77
101 Peter Berggren OK Kolmården 01:09:49 64,82
102 Magnus Karlsson OK Landehof 01:09:58 65,09
104 Mikael Hansson Bredaryds SOK 01:10:22 65,80
108 Torbjörn Johansson OK Södertörn 01:10:57 66,85
109 Tomas Hultqvist Tullinge SK 01:10:59 66,91
110 Erik Simes OK Tyr 01:11:17 67,45
113 Rolf E Johansson Västerviks OK 01:13:02 70,58
115 Per Wolgast Snättringe SK 01:13:08 70,76
116 Jari Pöyhönen IFK Lidingö SOK 01:13:13 70,91
119 Göran Lundqvist Järfälla OK 01:13:32 71,48
121 Magnus Olsson Hjärnarps GH OL 01:14:27 73,12
122 Bo Lauri Snättringe SK 01:14:34 73,33
123 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 01:14:41 73,54
125 Krister Rosjö Jönköpings OK 01:14:54 73,92
126 Håkan Redtzer Attunda OK 01:14:56 73,98
127 Magnus Axelsson Strängnäs-Malmby OL 01:15:05 74,25
128 Magnus Porle Växjö OK 01:15:08 74,34
130 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 01:16:05 76,05
131 Richard Blom Frölunda OL 01:16:29 76,76
132 Lars Svensson OK Nackhe 01:16:39 77,06
133 Ulf Nilsson Järfälla OK 01:17:23 78,37
134 Nils Eklöw OK Södertörn 01:17:43 78,97
135 Gert Jonsson IK Hakarpspojkarna 01:17:58 79,42
136 Conny Bruhn Boxholm-Mjölby OL 01:18:08 79,72
139 Thomas Johansson Örkelljunga FK 01:19:29 82,14
140 Torbjörn Söderlund Leksands OK 01:19:37 82,38
141 Patrick Djerf Lerums SOK 01:19:48 82,70
142 Bengt-Åke Berntsson Skåneslättens OL 01:19:49 82,73
143 Björn Alpberg Almby IK 01:20:01 83,09
144 Ulf Almehed Frölunda OL 01:20:14 83,48
148 Karl-Erik Engblom Valbo AIF 01:21:54 86,47
150 Kent Tuoremaa Vittjärvs IK 01:22:59 88,41
155 Karri Lindell OK Måsen 01:24:32 91,18
156 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 01:24:33 91,21
157 Magnus Limbäck Västerås SOK 01:24:53 91,81
158 Ahti Aasa Övertorneå IF 01:25:25 92,77
159 Örjan Sahl OK Klemmingen 01:25:35 93,06
162 Jörgen Hector Snättringe SK 01:25:54 93,63
164 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:26:32 94,77
165 Hans Lindgren OK Skogshjortarna 01:26:33 94,80
166 Mikael Davidsson Västerås SOK 01:27:05 95,75
170 Anders Heyden Lunds OK 01:29:18 99,72
171 Göran Stuhlhofer OK Landehof 01:29:27 99,99
172 Håkan Wåhlander Frölunda OL 01:29:32 100,14
176 Mikael Wirén Attunda OK 01:30:44 102,29
177 Thomas Bäckström IF Rigor 01:31:01 102,80
179 Urban Lundberg OK Älgen 01:31:26 103,54
180 Jan Christoffersson OK Renen 01:31:44 104,08
182 Thomas Jansson Länna IF 01:32:36 105,63
185 Jörgen Dalén Sala OK 01:33:49 107,81
186 Anders Levin Svaide Roma SOK 01:34:11 108,47
188 Tomas Nilsson Hässleholms OK 01:34:34 109,16
189 Kennet Nilsson OK Älvsjö-Örby 01:34:59 109,90
191 Håkan Persson Laxå OK 01:36:23 112,41
192 Stefan Olofsson OK Gisle 01:36:37 112,83
197 Jan-Erik Andersson Strängnäs-Malmby OL 01:39:55 118,74
199 Stefan Edvardsson OK Torfinn 01:40:48 120,33
202 Martin Thunberg OK Alehof 01:41:54 122,30
204 Patrik Fransson Emmaboda Verda OK 01:43:31 125,19
208 Bengt Zetterberg OK Skärmen 01:45:16 128,33
209 Sören Bremer Boxholm-Mjölby OL 01:45:56 129,52
210 Gert Pettersson Lunds OK 01:47:01 131,46
212 Peter Lindebring OK Denseln 01:49:18 135,55
213 Christer Broström OK Denseln 01:49:21 135,64
214 Björn Engström Lustens OK 01:49:59 136,78
219 Jan Gradin Andrarums IF 01:58:57 152,84
221 Hans Persson Andrarums IF 02:06:40 166,67
222 Göran Modin Bromma-Vällingby SOK 02:10:36 173,71
224 Per Wadman Västerås SOK 02:11:32 175,38
225 Lars Eriksson Hjärnarps GH OL 02:11:48 175,86
229 Gustaf Torenstam Emmaboda Verda OK 02:18:44 188,28
230 Mats Toftner OK Kompassen 02:27:57 204,79
234 Phil Mullins Sjövalla FK 02:53:36 250,75
237 Lars Johansson Järla Orientering 03:26:41 310,02

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr