Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H50 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Källvik Åmåls OK 00:36:28 30,07
2 Mikael Kindborn OK Hällen 00:36:58 31,31
3 Thomas Johansson Sundsvalls OK 00:37:43 33,17
4 Per Flakberg IFK Göteborg 00:38:13 34,41
5 Anders Pettersson OK Dacke 00:41:04 41,47
6 Robert Hallberg IK Uven 00:41:13 41,84
7 Per Franzén OK Södertörn 00:41:18 42,04
8 Sven Wigertz Långhundra IF 00:41:22 42,21
9 Lars Holmgård Kils OK 00:41:29 42,50
10 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:42:09 44,15
11 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 00:42:41 45,47
12 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:42:44 45,59
13 Bengt Johansson OK Tyr 00:42:55 46,05
14 Torben Malm Garphyttans IF 00:43:02 46,34
15 Glen Håkansson Växjö OK 00:43:08 46,59
15 Anders Jonsson IK Vikings OK 00:43:08 46,59
18 Lars Jacobsson Degerfors OK 00:43:57 48,61
19 Thomas Hahne Insjöns IF OK 00:44:10 49,15
21 Michael Granqvist OK Ravinen 00:44:17 49,43
22 Maths Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:44:52 50,88
22 Stefan Karlsson OK Ravinen 00:44:52 50,88
24 Håkan Holmberg Korsnäs IF OK 00:44:57 51,09
25 Peter Hambäck Långhundra IF 00:45:43 52,98
26 Per Carlsson Nyköpings OK 00:45:49 53,23
27 Torbjörn Karlsson Hagaby GOIF 00:46:03 53,81
28 Peter Cederberg Vänersborgs SK 00:46:13 54,22
29 Peter Andersson OK Orion 00:46:24 54,68
30 Michael Andersson Lunds OK 00:46:26 54,76
32 Anders Johansson OK Dacke 00:46:35 55,13
33 Ulf Johansson OK Dacke 00:46:39 55,30
34 Stig-Johan Wiklund OK Grip 00:46:51 55,79
35 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 00:46:53 55,87
36 Magnus Wide Frölunda OL 00:46:55 55,96
37 Clas Löfqvist OK Njudung 00:47:04 56,33
38 Teddy Andersson OK Landehof 00:47:11 56,62
39 Sven-Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:47:15 56,78
42 Mats Herbert Täby OK 00:47:35 57,61
43 Per Grywenz OK Linné 00:47:48 58,15
45 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:48:14 59,22
46 Tommy Bäck OK Kullingshof 00:48:23 59,59
47 Erik Andersson OK Österåker 00:48:29 59,84
48 Anders Thureson Hellas Orientering 00:48:47 60,58
49 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 00:49:33 62,48
50 Mikael Jungbjer Göteborgs SK 00:49:34 62,52
51 Per Högkvist OK Tyr 00:49:41 62,81
53 Andrew Lago Göteborg-Majorna OK 00:50:13 64,13
54 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:50:36 65,08
56 Ulf Johnsson Skogspojkarnas OK 00:51:00 66,07
57 Lars Andersson OK Tyr 00:51:05 66,28
58 Staffan Asplund Kungälvs OK 00:51:16 66,73
59 Roger Tinglöf Väsby OK 00:51:26 67,15
62 Björn Lindgren KFUM Örebro OK 00:51:37 67,60
63 Mats Bredfelt Lunds OK 00:51:50 68,14
64 Roger Krohn Fältjägarnas IF 00:51:54 68,30
65 Sören Andersson FK Boken 00:52:02 68,63
66 Stefan Spetz Ulricehamns OK 00:52:07 68,84
67 Per Bjurström OK Tisaren 00:52:11 69,00
69 Dan Nilsson Nyköpings OK 00:52:13 69,09
70 Stefan Törnqvist Västerås SOK 00:52:18 69,29
72 Bengt Pettersson Nyköpings OK 00:52:31 69,83
74 Mats Javehed Vallentuna-Össeby OL 00:52:47 70,49
75 Magnus Backlund Säterbygdens OK 00:52:57 70,90
76 Lars Gustafsson OK Kåre 00:53:00 71,03
79 Henrik Hallor Lindebygdens OK 00:54:17 74,21
80 Kent Berggren Tullinge SK 00:54:51 75,61
81 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 00:54:57 75,86
83 Lennart Dahlgren Filipstads OK 00:55:35 77,43
84 Per Andersson Ulricehamns OK 00:55:38 77,55
86 Mats Kristiansson Trollhättans SOK 00:55:46 77,88
87 Ulf Hamrefors Västerås SOK 00:55:49 78,00
88 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:55:51 78,09
89 Anders Jönsson OK Triangeln 00:55:55 78,25
90 Göran Persson Värend GN OL 00:56:03 78,58
91 Mats Lindström OK Skärmen 00:56:04 78,62
92 Anders Sjögren Sundsvalls OK 00:56:07 78,75
93 Peter Wilhelmsson OK Dacke 00:56:39 80,07
95 Jan-I Nygren FK Boken 00:57:44 82,75
96 Anders Sjöberg OK Reftele 00:57:55 83,21
97 Ola Olsson IK Hakarpspojkarna 00:58:07 83,70
98 Jonas Andersson OK Norrvirdarna 00:58:20 84,24
100 Mikael Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:58:25 84,44
101 Olle Janrik Bromma-Vällingby SOK 00:58:44 85,23
102 Patric Molin Boxholm-Mjölby OL 00:58:59 85,85
103 Magnus Nygren Skogspojkarnas OK 00:59:03 86,01
104 Mats Bergman Norbergs OK 00:59:17 86,59
107 Jan Andersson Gävle OK 01:00:50 90,43
109 Inge Andersson Rembo IK 01:01:41 92,54
110 Tomas Andreasson Frölunda OL 01:01:54 93,07
111 Tommy Roos Falköpings AIK OK 01:01:55 93,11
112 Greg Campbell Lustens OK 01:01:57 93,20
113 Roger Nyberg Snättringe SK 01:02:09 93,69
114 Jonas Åhlin Helsingborgs SOK 01:02:22 94,23
115 Per Brahm Långhundra IF 01:02:29 94,52
116 Per Winther Västerbergslagens OL 01:02:40 94,97
117 Robert Östlund Säterbygdens OK 01:02:50 95,38
118 Pär Dahlström Tullinge SK 01:03:14 96,37
119 Sven Örnerling OK Renen 01:03:16 96,46
120 Jan Johansson Skåneslättens OL 01:03:25 96,83
123 Leif-Åke Andersson FK Boken 01:04:21 99,14
125 Tore Sunesson Lerums SOK 01:04:37 99,80
126 Torulf Bäckman Frösö IF 01:04:41 99,97
127 Sören Andersson Lidköpings VSK 01:05:13 101,29
129 Torbjörn Kvist Hässleby SOK 01:06:15 103,85
130 Joakim Ahnheim Tibro OK 01:06:21 104,10
131 Peter Brämerson Tibro OK 01:06:25 104,26
132 Urban Petersson Linköpings OK 01:06:40 104,88
136 Per Andén Hässleholms OK 01:07:17 106,41
137 Eric Toftered IF Rigor 01:08:09 108,55
138 Håkan Svahn OK Ravinen 01:08:38 109,75
139 Stefan Malmberg Stora Tuna OK 01:08:57 110,54
140 Fritiof Andersson Gudhems IF 01:09:39 112,27
141 Martin Mandinger Trollhättans SOK 01:09:45 112,52
142 Magnus Bergström Rånäs OK 01:10:47 115,08
143 Christer Vredin IFK Umeå 01:10:52 115,28
144 Jens Arborelius IS Kullen 01:10:54 115,37
145 Mats Dahlrot IK Uven 01:11:01 115,65
147 Leif Larsson Åmåls OK 01:11:47 117,55
148 Anders Pettersson Västerviks OK 01:11:59 118,05
149 Håkan Karlsson OK Gynge 01:12:02 118,17
150 Kjell Risto OK Linné 01:13:14 121,15
151 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 01:13:15 121,19
152 Anders Strand Arboga OK 01:14:38 124,61
153 Leif Hagman IK Uven 01:14:59 125,48
154 Mikael Kullin OK Tyr 01:15:26 126,60
155 Hans Malmberg Waxholms OK 01:16:15 128,62
156 Dan Johansson GOIF Tjalve 01:17:42 132,21
156 Magnus Eklund Vimmerby OK 01:17:42 132,21
158 David Söderström Sala OK 01:17:46 132,38
159 Håkan Rostö Rånäs OK 01:18:09 133,32
162 Mikael Johansson OK Skärmen 01:20:04 138,07
163 Johan Karlsson Norbergs OK 01:21:46 142,28
165 Per-Johan Persson Fjärås AIK 01:23:02 145,42
166 Stefan Musslinder Nyköpings OK 01:23:46 147,24
168 Magnus Freij OK Måsen 01:24:33 149,18
171 Per-Olof Svensson Länna IF 01:29:00 160,20
172 Krister Österblad FK Boken 01:29:24 161,19
174 Inge Nilsson Umeå OK 01:29:50 162,27
176 Torbjörn Hammas Väsby OK 01:31:37 166,68
177 Pekka Alakulju Väsby OK 01:33:09 170,48
178 Peter Salomon-Sörensen Attunda OK 01:35:25 176,10
179 Rikard Swedenborg Lunds OK 01:36:47 179,48
180 Roland Larsson Gammelstads IF 01:37:12 180,51
181 Henryk Zienkiewicz IF Rigor 01:37:33 181,38
182 Stefan Karlsson Falköpings AIK OK 01:39:52 187,12
185 Mikael Nilsson Frosta OK 01:42:01 192,44
186 Bernt Nilsson OK Tyr 01:44:49 199,38
190 Bert Koskinen Södertälje-Nykvarn OF 02:04:15 247,52
191 Niglas Rämmal Lunds OK 02:15:32 275,47
192 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 02:18:49 283,60
Anders Westerlund FK Boken
Tore Svedlund Seskarö IF
Mikael Peterson Falköpings AIK OK
Niklas Sander OK Milan

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF