Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - D55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anneli Berggren OK Denseln 00:46:25 28,34
3 Birgitta Andersson Främmestads IK 00:47:37 30,15
4 Kerstin Andersson Ryda SK 00:48:48 31,93
5 Maria Eriksson Åmåls OK 00:52:40 37,75
6 Åsa Sundberg OK Södertörn 00:52:47 37,93
7 Lena Olsson Skåneslättens OL 00:53:05 38,38
8 Christina Söderblom Ätrans IF 00:53:19 38,73
9 Agneta Olivestam Vimmerby OK 00:54:06 39,91
10 Jane Johansson Istrums SK 00:54:15 40,13
11 Anneli Brander Nilsson Stenungsunds OK 00:55:59 42,74
13 Kerstin Persson FK Göingarna 00:57:10 44,52
15 Birgit Hansson Herrestads AIF 00:57:14 44,62
16 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 00:58:12 46,08
17 Annika Larsson Arboga OK 00:58:31 46,55
18 Mari-Louise Lundgren Stora Tuna OK 00:58:41 46,81
19 Lena Larsson Sala OK 00:59:50 48,54
20 Christina Segerslätt Skåneslättens OL 00:59:53 48,61
22 Annika Davidsson Västerås SOK 01:00:11 49,06
23 Marie Malmborg Söders-Tyresö 01:00:35 49,67
24 Monica Henriksson Eksjö SOK 01:01:19 50,77
25 Elisabeth Öström OK Tyr 01:02:12 52,10
26 Ingrid Schmiterlöw Hjobygdens OK 01:02:45 52,93
27 Jannike Wålberg OK Kåre 01:03:34 54,16
28 Lena Runesson OK Vivill 01:03:50 54,56
29 Anna-Lena Andersson Västerbergslagens OL 01:04:19 55,28
30 Ann Warma Laas OK Skogshjortarna 01:04:38 55,76
31 Christina Olsson Skåneslättens OL 01:04:52 56,11
32 Annika Leandersson OK Tyr 01:05:09 56,54
33 Christina Nordström Bodens BK 01:05:13 56,64
34 Lena Jansson Garphyttans IF 01:05:21 56,84
36 Susanne Lüscher Stora Tuna OK 01:06:11 58,09
39 Anne-Marie Karlsson Svaide Roma SOK 01:08:17 61,26
40 Ann-Marie Andersson Tenhults SOK 01:09:28 63,04
41 Birgitta Gustafsson Hagaby GOIF 01:09:39 63,31
42 Marianne Klasson Ulricehamns OK 01:09:47 63,51
43 Vivianne Lindstam Sol Tranås 01:09:59 63,81
44 Eva Walheim Robertsfors IK 01:10:18 64,29
45 Eva Woxlin Alfta-Ösa OK 01:12:38 67,80
46 Christina Birath Stenungsunds OK 01:16:10 73,12
47 Ingvor Johansson Falkenbergs OK 01:16:20 73,37
48 Ingrid Kensby OK Tyr 01:16:51 74,15
50 Anne-Marie Röllike OK Lindéna 01:17:25 75,00
52 Karin Ernfridsson OK 64 Torpa 01:19:01 77,41
54 Anna-Sofie Lundman OK Roslagen 01:19:22 77,94
55 Tina Hagård Rävetofta OK 01:22:17 82,33
56 Karin Jansson OK Rodhen 01:26:03 88,00
58 Marianne Rosgren OK Njudung 01:31:59 96,93
60 Katarina Jakobsson Garda OK 01:37:02 104,53
61 Eva Wildmark FK Boken 01:37:08 104,68
63 Eva Elnerud Sigtuna OK 01:40:46 110,15
68 Birgitta Strandberg Skogslöparna 01:48:55 122,42
70 Eva Karlsson Uddevalla OK 02:01:20 141,11
75 Ann Öhlin Stigmännen Karlshamns OK 02:13:04 158,77
Ann Nilsson Markaryds FK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr