Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:42:38 22,52
3 Sixten Westlund OK Tyr 00:47:25 31,36
6 Lars Sjökvist Stora Tuna OK 00:48:43 33,76
7 Mats Hall Nyköpings OK 00:48:53 34,07
9 Axel Wassenius Uddevalla OK 00:49:19 34,87
10 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 00:49:42 35,58
11 Per Backlund OK Södertörn 00:50:28 36,99
12 Johnny Junegard Tullinge SK 00:50:45 37,52
13 Ola Lundh IF Hagen 00:50:47 37,58
16 Lars Mattsson OK Kåre 00:52:01 39,86
17 Mats Walheim Robertsfors IK 00:52:05 39,98
19 Thomas Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:52:56 41,55
20 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:53:10 41,98
21 Christer Skoog Kils OK 00:54:33 44,54
22 Göran Tjärnberg Kovlands IF 00:55:21 46,02
23 Tryggve Ottosson Västerbergslagens OL 00:55:22 46,05
24 Jan Hansson Stenungsunds OK 00:55:41 46,63
26 Krister Gumaelius Waxholms OK 00:56:16 47,71
27 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:56:21 47,86
29 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 00:56:41 48,48
31 Anders Jakobsson OK Södertörn 00:57:54 50,73
32 Jan Nordin Sundsvalls OK 00:58:45 52,30
35 Mats Lindqvist Sävedalens AIK 00:59:53 54,39
36 Andreas Hjertson OK Linné 00:59:54 54,42
38 Arne Nilsson Nyköpings OK 01:01:30 57,38
39 Mats Brorsson Tockarps IK 01:01:31 57,41
41 Olof Fraenell Sundsvalls OK 01:02:01 58,33
43 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 01:03:27 60,98
44 Örjan Wängdahl OK Gipen 01:03:42 61,45
45 Tommy Johnsson OK Nackhe 01:03:44 61,51
46 Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK 01:04:20 62,62
47 Anders Elfving Bottnaryds IF 01:04:45 63,39
48 Christer Eriksson Åmåls OK 01:05:33 64,86
50 Mikael Johansson OK Gisle 01:06:27 66,53
52 Jan Gustafsson Hagaby GOIF 01:06:56 67,42
53 Anders Spånér Göteborg-Majorna OK 01:07:12 67,91
54 Håkan Carnland Frösö IF 01:07:23 68,25
55 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 01:07:50 69,08
56 Tomas Andersson OK Tor 01:08:05 69,54
58 Arne Sääf Gudhems IF 01:09:13 71,64
60 Richard Holmgren Bergnäsets AIK 01:09:36 72,35
61 Svante Andrén Tibro OK 01:09:51 72,81
62 Ingvar Larsson Göteborg-Majorna OK 01:10:32 74,07
64 Dick Nyman Uddevalla IS 01:11:06 75,12
68 Bo Börjesson Storviks IF 01:11:52 76,54
70 Torbjörn Halvarsson Fjärås AIK 01:12:13 77,18
71 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 01:12:35 77,86
73 Mats Lundman OK Roslagen 01:12:54 78,45
74 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 01:13:28 79,49
75 Håkan Svedhem Ulricehamns OK 01:13:38 79,80
76 Owe Törnroth Hjobygdens OK 01:14:04 80,60
77 Lars Runesson OK Vivill 01:15:05 82,48
78 Kjell-Erik Sahlin OK Vildhussen 01:16:20 84,79
81 Bengt Klasson Ulricehamns OK 01:17:08 86,27
82 Roger Gustafsson Idefjordens SK 01:17:47 87,47
83 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 01:18:17 88,39
85 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 01:18:19 88,45
89 Erik Sparrevik Lerums SOK 01:22:43 96,58
93 Jan Lundgren Linköpings OK 01:23:31 98,06
95 Carl-Erik Berglöv Fagersta OK 01:24:44 100,31
96 Henry Barsk Övertorneå IF 01:24:45 100,34
97 Göran Olesund OK Landehof 01:27:22 105,18
99 Bertil Axbom OK Landehof 01:29:16 108,69
100 Torbjörn Almgren Göteborgs SK 01:30:21 110,69
101 Werner Köhler Tullinge SK 01:30:23 110,75
104 Gunnar Markinhuhta Göteborgs SK 01:35:44 120,64
105 JanOla Olsson OK Kompassen 01:36:54 122,79
110 Stig Nilsson Oskarströms OK 01:43:17 134,59
112 Henrik Boding IFK Lidingö SOK 01:44:54 137,57
117 Göran Ivares OK Södertörn 01:49:34 146,20
120 Benjamin Viebke Malmö OK 01:50:58 148,78
121 Kyrre Thalberg Lunds OK 01:51:15 149,31
122 Peter Joelsson Ålems OK 01:53:47 153,99
125 Lennart Stensson Helsingborgs SOK 02:02:12 169,54
Pär Westblad OK Ravinen

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF