Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Kjell-Ove Arvidsson Falkenbergs OK 00:40:12 40,59
3 Leif Bylars Forsa OK 00:40:30 41,31
4 Lennart Agén Tullinge SK 00:40:55 42,31
6 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 00:42:48 46,85
7 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:42:54 47,09
8 Stefan Johansson Trollhättans SOK 00:42:57 47,21
9 Evert Johansson OK Bävern 00:43:09 47,69
10 Jan Sundbüe OK Hällen 00:45:05 52,35
11 Per-Olov Sjöström Västerås SOK 00:46:14 55,12
12 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:47:08 57,29
13 Arne Klintberg Eksjö SOK 00:47:53 59,10
14 Stefan Gustafsson OK Hällen 00:48:18 60,10
15 Klas Thybeck Lindebygdens OK 00:48:22 60,26
16 Ulf Skoglund Kils OK 00:48:24 60,34
17 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:49:19 62,55
18 Jan-Olof Svensson Burseryds IF 00:49:33 63,11
19 Lennart Ekvall Trollhättans SOK 00:49:49 63,75
20 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:49:51 63,83
21 Mikael Hallberg Lidköpings VSK 00:50:23 65,12
22 Erik Wadman IFK Mora OK 00:50:36 65,64
23 Stefan Westlin OK Måsen 00:50:44 65,96
24 Peter Hansson Sundsvalls OK 00:51:33 67,93
25 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:51:42 68,29
26 Anders Hall Järla Orientering 00:52:21 69,86
28 Lars Magnusson OK Älme 00:52:46 70,86
29 Leif Sandahl OK Tyr 00:53:00 71,42
30 Ingemar Nilsson Andrarums IF 00:53:49 73,39
31 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:54:01 73,87
32 Arne Nilsson Västerbergslagens OL 00:54:07 74,11
33 Lars Rönnols Täby OK 00:55:09 76,60
34 Mats Kensby OK Tyr 00:55:12 76,72
35 Lars Bengtsson Årsunda IF 00:55:50 78,25
36 Erik Eriksson IFK Mora OK 00:56:38 80,18
38 Pontus Fritzell Gudhems IF 00:56:52 80,74
39 Christer Segerquist Gävle OK 00:57:20 81,86
39 Matts Andersson OK Ravinen 00:57:20 81,86
41 Per-Olov Jemt OK Hammaren 00:58:09 83,83
42 Gunnar Håkansson IK Uven 00:59:49 87,84
43 Anders Sjögren OK Kullingshof 01:00:02 88,37
44 Ola Nyqvist OK Södertörn 01:00:05 88,49
44 Thomas Gabrielsson Västvärmlands OK 01:00:05 88,49
46 Henrik Carlsson IK Uven 01:00:19 89,05
47 Sverker Eriksson OK Gynge 01:00:44 90,05
48 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 01:00:47 90,17
50 Lars Karlsson Ödeshögs SK 01:01:37 92,18
51 Lennart Eriksson Sol Tranås 01:01:38 92,22
52 Christer Ludvik Turebergs IF 01:01:44 92,46
53 Kjell Gustafsson OK Järnbärarna 01:01:45 92,50
54 Kjell Bengtsson Tullinge SK 01:01:47 92,58
55 Tryggve Rönnqvist OK Linné 01:01:52 92,78
56 Åke Strid Almby IK 01:02:47 94,99
57 Mats Lönngren Boxholm-Mjölby OL 01:02:53 95,23
59 Rudolf Brogren Kungälvs OK 01:05:25 101,34
60 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 01:06:19 103,50
61 Peter Eklöv OK Linné 01:07:12 105,63
62 Leif Anderjon Alvesta SOK 01:07:13 105,67
63 Karl-Johan Norén Boxholm-Mjölby OL 01:07:35 106,55
64 Göran Berggren Ljungskile FK 01:09:50 111,98
66 Leif Svangren Gotlands Bro OK 01:11:26 115,83
67 Manfred Olejnik SOK Viljan 01:13:05 119,80
68 Lars Eklund Växjö OK 01:13:15 120,21
70 Per Erlandsson OK Skogsfalken 01:14:53 124,14
71 Michael Andersson Göteborg-Majorna OK 01:14:57 124,30
72 Göran Hedman Valbo AIF 01:14:58 124,34
73 Bo Petersson Lessebo OK 01:15:12 124,90
74 Leif Martinsson OK Tyr 01:16:13 127,35
75 Lars Spångmyr IK Jarl Rättvik 01:16:16 127,47
77 Thord Ekström Trollhättans SOK 01:17:55 131,45
79 Bo Johansson OK Älme 01:21:11 139,32
80 Björn Fogelberg OK Tyr 01:22:09 141,65
84 Per Fröberg GOIF Tjalve 01:26:46 152,77
85 Per-Arne Ramström Strängnäs-Malmby OL 01:28:11 156,18
86 Per Eneroth Lunds OK 01:28:17 156,42
88 Eric Jönsson OK Triangeln 01:28:54 157,91
89 Sven-Olof Pålsson Kungälvs OK 01:38:41 181,48
90 Björn Bältsjö Sävedalens AIK 01:39:03 182,36
93 Jens Danielsson Istrums SK 01:45:13 197,22
97 Arne Lund Stenungsunds OK 01:48:04 204,08
99 Stein Østby Malmö OK 02:00:04 232,99
101 Hans Karlsson Länna IF 02:09:17 255,20
Jörgen Helmersson Ockelbo OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr