Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Thomas Georgsson OK Nackhe 00:49:13 42,30
3 Olof Olofsson Hagaby GOIF 00:50:36 44,82
4 Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna 00:53:13 49,58
5 Lars Harkman Malungs OK Skogsmårdarna 00:53:57 50,91
8 Jan-Olov Eriksson Annebergs GIF 00:56:36 55,74
9 Björn-Olof Valdemarsson OK Nackhe 00:56:38 55,80
10 Olle Rönnols Säterbygdens OK 00:57:04 56,58
11 Anders Fries Umeå OK 00:57:26 57,25
12 Olov Öström OK Tyr 00:57:35 57,52
13 Lennart Larsson Jönköpings OK 00:58:09 58,56
15 Göran Svenson SOK Viljan 00:58:56 59,98
16 Hans Andersson Västerbergslagens OL 00:59:02 60,16
17 Kent Bergendahl Nyköpings OK 00:59:21 60,74
18 Pierre Karlsson OK Alehof 00:59:33 61,10
19 Kjell Nero Nässjö OK 01:00:12 62,29
20 Uno Magnusson IF Hagen 01:01:40 64,96
23 Peter Rasmussen Nyköpings OK 01:02:14 65,99
25 Lennart Gustafsson Jönköpings OK 01:03:16 67,87
26 Magnus Andersson Ulricehamns OK 01:04:31 70,14
28 Göran Hansson Täby OK 01:05:03 71,11
29 Bengt Jonasson Göteborg-Majorna OK 01:06:05 72,99
34 Kennet Sandström OK Stigen 01:07:22 75,33
37 Hans Ohlin Rånäs OK 01:10:00 80,12
38 Krister Strand OK Landehof 01:10:58 81,88
39 Björn Pettersson Ulricehamns OK 01:12:25 84,52
40 Roy Fransson Ärla IF 01:12:43 85,06
41 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 01:13:00 85,58
42 Nils-Erik Bossel Älvdalens IF OK 01:13:12 85,94
43 Carl Bachman Täby OK 01:13:14 86,00
44 Christer Folkesson Eksjö SOK 01:13:39 86,76
45 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 01:13:40 86,79
46 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 01:14:21 88,03
47 Karl Mollén OK Denseln 01:14:48 88,85
49 Lars Grehn Mullsjö SOK 01:15:53 90,83
50 Anders Gunnar Dahlgren Hagaby GOIF 01:16:34 92,07
51 Göran Eriksson Lustens OK 01:16:41 92,28
52 Ingemar Persson Gamleby OK 01:16:52 92,61
53 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 01:17:12 93,22
56 Sören Woxlin Alfta-Ösa OK 01:18:35 95,74
58 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 01:19:24 97,22
59 Anders Karlsson OK Linné 01:20:13 98,71
61 Ulf Svensson OK Njudung 01:22:39 103,14
62 Leonard Jansson Rasbo IK 01:22:40 103,17
63 Mats Haglund OK Djerf 01:22:41 103,20
64 Olle Bohman Hjärnarps GH OL 01:22:56 103,65
67 Hans Tuvesson IF Hagen 01:24:44 106,93
71 Roger Bergvik Växjö OK 01:27:22 111,72
74 Torbjörn Lundberg Piteå IF 01:27:49 112,54
78 Sten Blomström IK Stern 01:30:07 116,73
79 Torbjörn Bergman Snättringe SK 01:30:19 117,09
79 Jouni Hansen-Haug Askersunds OK 01:30:19 117,09
82 Olof Persson Snättringe SK 01:31:38 119,49
88 Rolf Mührer Svaide Roma SOK 01:36:04 127,55
89 Tommy Öst Ljusdals OK 01:36:28 128,28
90 Jan Arvidsson OK Skogshjortarna 01:37:04 129,37
93 Lars Erik Hermansson OK Linné 01:37:58 131,01
94 Leif Sundling Njurunda OK 01:39:55 134,56
95 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 01:40:20 135,32
99 Anders Yngve OK Kontinent 01:42:01 138,38
100 Hans-Erik Ringström Håby IF 01:43:23 140,87
102 Sven-Olof Svensson Björkfors GOIF 01:44:22 142,66
103 Jan-Eric Hellgren Norbergs OK 01:45:07 144,02
105 Olle Enfors Tockarps IK 01:47:08 147,69
106 Jan Johansson Gamleby OK 01:47:13 147,84
108 Mats Widesjö Stigmännen Karlshamns OK 01:48:06 149,45
110 Lars Johansson Malmö OK 01:51:47 156,15
112 Bernhard Grenabo Hjobygdens OK 01:52:27 157,36
113 Jan Molén OK Triangeln 01:54:20 160,79
121 Bernt Andersson IF Rigor 01:57:51 167,19
124 Bengt Svensson OK Gisle 02:03:13 176,96
126 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 02:04:26 179,17
127 Bengt Östlund OK Roxen 02:08:31 186,60
133 Gert Olsson Tockarps IK 02:25:13 216,99
134 Richard Bengtsson Lunds OK 02:27:28 221,08
Roland Dahlman Malmö OK
Jan Lindelöf Seskarö IF
Lars Eriksson Kalmar OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr