Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ola Lindholm Köping-Kolsva OK 00:41:57 62,70
2 Per Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:42:18 63,62
3 Mats Andersson Selånger SOK 00:42:38 64,49
4 Robert Jessen Främmestads IK 00:43:09 65,85
5 Ulf Henriksson Korsnäs IF OK 00:43:48 67,55
8 Leif Strandberg Skogslöparna 00:45:41 72,49
9 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 00:46:14 73,93
10 Mats Landquist Köping-Kolsva OK 00:46:20 74,19
13 Rolf Eriksson Västvärmlands OK 00:48:06 78,82
14 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:48:47 80,62
15 Björn Palm Lessebo OK 00:48:52 80,83
16 Thomas Almqvist FK Vittus 00:49:28 82,41
17 Göran Nordström Gävle OK 00:49:42 83,02
18 Åke Karlsson Alvesta SOK 00:50:04 83,98
19 Bo Davidsson Solna OK 00:50:33 85,25
20 Anders Ek Gävle OK 00:51:06 86,69
20 Arne Bogren OK Vivill 00:51:06 86,69
22 Knut Åke Hallebro OK Klemmingen 00:51:10 86,86
23 Seth Persson Fältjägarnas IF 00:51:16 87,13
24 Reijo Korhonen Haninge SOK 00:51:28 87,65
25 Hans Gottfridsson Torsås OK 00:51:45 88,39
26 Nils-Olof Bodin Almby IK 00:51:47 88,48
27 Arvid Galborgen Eds SK 00:51:59 89,00
30 Sture Johansson OK Kullingshof 00:55:26 98,05
31 Sune Åkesson Ockelbo OK 00:55:29 98,18
32 Stefan Blomgren Hagaby GOIF 00:55:33 98,35
33 Björn Ohlsson Finspångs SOK 00:56:11 100,01
34 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:56:30 100,84
35 Hans Ekberg Trollhättans SOK 00:56:32 100,93
36 Bo-Gunnar Josefsson Nässjö OK 00:56:37 101,15
37 Leif Johansson Kexholms SK 00:56:49 101,67
40 Clyde Persson Ljungskile FK 00:58:03 104,91
42 Bror Widén Uddevalla OK 00:58:19 105,60
43 Ingvar Andersson OK Amne 00:58:42 106,61
44 Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 00:58:54 107,13
45 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:59:00 107,40
46 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:59:07 107,70
47 Arne Andersson Bredaryds SOK 00:59:40 109,14
48 Lennart Jakobsson Tibro OK 00:59:49 109,54
49 Ove Jansson Sundsvalls OK 01:00:17 110,76
50 Conny Sahlin Vänersborgs SK 01:00:47 112,07
51 Mats Lilja OK Enen 01:01:05 112,86
53 Alf Larsson HJS-Vansbro OK 01:02:24 116,31
54 Karl-Erik Andersson IFK Mora OK 01:02:31 116,61
55 Torgny Ottosson OK Torfinn 01:02:46 117,27
56 Benny Hoffman Gudhems IF 01:03:00 117,88
57 Stefan Adolfsson OK Bävern 01:03:52 120,15
59 Hans Trofast Tenhults SOK 01:05:21 124,04
60 Lennart Vamling Frölunda OL 01:05:46 125,13
61 Stefan Arbin Annebergs GIF 01:05:55 125,53
62 Rolf Ohrlander OK Pan-Kristianstad 01:06:27 126,92
63 Peder Wickström Arboga OK 01:06:28 126,97
64 Ulf Pettersson Kungälvs OK 01:06:44 127,67
65 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 01:06:57 128,24
66 Leif Vadman Köping-Kolsva OK 01:07:11 128,85
67 Claes-Göran Persson Ulricehamns OK 01:09:03 133,74
68 Johan Jungell Korsnäs IF OK 01:09:43 135,49
70 Christer Nilsson FK Vittus 01:11:13 139,42
71 Per-Olof Nannesson Simlångsdalens IF 01:11:22 139,81
72 Stefan Nilsson Ystads OK 01:12:45 143,44
74 Lars Göran Killander Hästveda OK 01:13:55 146,50
75 Christer Johansson Linköpings OK 01:15:03 149,47
76 Odd Olsson Uddevalla OK 01:15:29 150,60
77 Dan Widercrantz OK Skärmen 01:16:48 154,05
78 Arne Alfredsson Uddevalla OK 01:18:03 157,33
79 Anders Holmberg Lindebygdens OK 01:18:19 158,03
80 Håkan Eriksson Umeå OK 01:19:15 160,48
81 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 01:22:02 167,77
82 Ingemar Kyhlberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:30:48 190,75
85 Anders Sundberg Selånger SOK 01:32:22 194,86
86 Ingemar Johansson SK Örnen 01:47:18 234,00
87 Claes Hammarling Länna IF 01:47:26 234,35
89 Urban Engström Vittjärvs IK 01:55:48 256,28
90 Kenneth Olsson Stora Tuna OK 01:55:59 256,77
92 Bo W Larsson Växjö OK 02:03:56 277,60
93 Björn Eriksson OK Roslagen 02:07:19 286,47

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr