Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - D65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marion Hallsten Uddevalla OK 00:42:06 55,40
2 Ann-Britt Bengtsson Selånger SOK 00:43:01 57,03
3 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:44:36 59,84
4 Barbro Edström Kovlands IF 00:46:29 63,20
5 Åsa Ståhl Hjärnarps GH OL 00:47:55 65,75
6 Bigge Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:49:14 68,09
7 Ingegerd Lusensky Strängnäs-Malmby OL 00:50:19 70,02
8 Ingrid Rex Wallström OK Landehof 00:50:58 71,17
9 Kristin Pettersson Stora Tuna OK 00:53:33 75,77
10 Karin Walltin Östersunds OK 00:54:23 77,25
12 Elisabeth Eriksson KFUM Örebro OK 00:55:53 79,92
13 Kristina Frisk Attunda OK 00:56:45 81,47
14 Lillemor Rystedt Stora Tuna OK 00:56:49 81,58
15 Susanne Ingemansson Ystads OK 00:57:18 82,44
16 Elisabeth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:58:24 84,40
17 Eva Eriksson FK Friskus-Varberg 00:58:30 84,58
18 Pirkko Stenerhag Västerbergslagens OL 00:59:16 85,94
19 Eva Trangius OK Tyr 00:59:30 86,36
20 Ann-Marie Johansson Strängnäs-Malmby OL 01:00:00 87,25
21 Eva-Britt Martner Tolered-Utby Ol-klubb 01:00:11 87,58
22 Inger Holmstrand Herrljunga SK Skid o OL 01:00:33 88,23
24 Bodil Ruter OK Älme 01:04:21 94,99
25 Ingegerd Olsson OK Alehof 01:04:31 95,29
26 Anita Ljungberg Umeå OK 01:04:44 95,67
28 Britt Marie Pers IK Jarl Rättvik 01:06:04 98,05
29 Ann-Helen Linnersjö OK Orion 01:06:45 99,26
30 Lotta Börjesson Sävedalens AIK 01:07:00 99,71
31 Monica Berggren Bodafors OK 01:10:53 106,62
32 Barbro Bengtsson Oskarströms OK 01:11:30 107,71
33 Gunilla Andersson OK Dacke 01:13:04 110,50
34 Kristina Nilsson OK Skärmen 01:14:12 112,52
36 Barbro Carlsson Alfta-Ösa OK 01:17:05 117,65
37 Irene Gustafsson OK Måsen 01:17:31 118,42
40 Ingalill Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 01:20:58 124,56
41 Marianne Sjöberg OK Gränsen 01:22:20 126,99
42 Barbro Andersson OK Skogshjortarna 01:23:38 129,31
44 Inga Gustavsson IK Uven 01:24:47 131,35
45 Inger Pettersson Björkfors GOIF 01:26:04 133,64
46 Anna-Lisa Hansson OK Pan-Kristianstad 01:26:56 135,18
47 Britt-Marie Rydberg Istrums SK 01:28:42 138,32
50 Inger Almgren Gamleby OK 01:32:59 145,95
51 Lena Sandahl Gamleby OK 01:38:37 155,97
54 Inger Borg Ockelbo OK 01:43:03 163,86
60 Linnéa Karlsson OK Skogsstjärnan 02:22:47 234,57
61 Inga Ljungqvist Lunds OK 02:49:04 281,34
Ingalill Svensson Sävedalens AIK
Ingrid Wiklander Nylander Sundsvalls OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr