Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tord Halvarson OK Kåre 00:35:43 71,28
2 Lennart Gustavsson IK Uven 00:38:07 77,57
4 Roland Sandahl Annebergs GIF 00:38:19 78,09
5 Oskar Johansson Stångenäs AIS 00:38:24 78,31
6 Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 00:38:47 79,31
7 Stig Oveland Valbo AIF 00:40:03 82,63
8 Karl-Gustav Klemets Köping-Kolsva OK 00:40:59 85,08
9 Lars-Olof Gustafsson OK Klyftamo 00:41:02 85,21
10 Lennart Pettersson Björkfors GOIF 00:41:07 85,43
11 Bengt-Rune Wallström IK Uven 00:41:42 86,95
12 Rolf Gabrielsson Falköpings AIK OK 00:42:21 88,66
13 Gunnar Carlson OK Roxen 00:42:49 89,88
14 Per Jakobsson Arboga OK 00:42:52 90,01
15 Anders Sternö OK Roxen 00:43:29 91,62
16 Gerth Sällström Lessebo OK 00:44:04 93,15
17 Stig Israelsson OK Tylöskog 00:44:15 93,63
18 Nils Boremyr Kvarnsvedens GOIF OK 00:44:20 93,85
19 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:44:26 94,11
21 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 00:44:38 94,64
22 Sven-Olof Asp Leksands OK 00:45:11 96,08
23 Kent Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:45:28 96,82
24 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:46:19 99,04
25 Åke Höglund Timrå SOK 00:46:49 100,35
26 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 00:47:32 102,23
27 Göran Nilsson Valbo AIF 00:47:48 102,93
29 Sven-Erik Widin Domnarvets GOIF 00:48:06 103,72
30 Jan Larsson Sävedalens AIK 00:48:14 104,06
31 Arne Karlsson Värend GN OL 00:48:24 104,50
32 Sven-Erik Sjöberg OK Tor 00:49:06 106,33
33 Erling Samuelsson OK Vilse 87 00:49:15 106,73
34 Leif Samor Tjällmo-Godegårds OK 00:49:19 106,90
35 Göran Karlsson Lessebo OK 00:49:23 107,08
36 Stig Thorsson Södertälje-Nykvarn OF 00:49:58 108,60
37 Leif Thorsson OK Grip 00:50:11 109,17
38 Ingemar Andersson OK Orion 00:50:13 109,26
39 Rolf Helmersson Lindebygdens OK 00:50:17 109,43
40 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 00:51:06 111,57
41 Lars-Erik Karlsson Rasbo IK 00:51:34 112,79
42 Rune Gunnarsson Nässjö OK 00:51:35 112,84
43 Claes Green Sjövalla FK 00:51:40 113,06
44 Jan Bojling Solna OK 00:51:53 113,62
45 Nils-Erik Gunnarsson OK Gipen 00:53:36 118,12
46 Bengt Gard Oskarströms OK 00:53:45 118,51
49 Sven-Erik Forsell Skåneslättens OL 00:55:13 122,35
50 Kjell Lindau OK Kompassen 00:55:23 122,79
51 Åke Borger Ankarsrums OK 00:55:40 123,53
52 Folke Ringberg Lessebo OK 00:55:49 123,93
53 Raimo Salminen OK Pan-Kristianstad 00:56:13 124,97
55 Boris Andersson Rånäs OK 00:56:26 125,54
56 Leif Cliffordson Sävedalens AIK 00:56:41 126,20
57 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:56:43 126,28
58 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 00:57:05 127,24
59 Bertil Olofsson Andrarums IF 00:57:16 127,72
60 Lennart Korén OK Branten 00:57:49 129,16
61 Regor Niklasson IK Albion 00:58:16 130,34
62 Hans Sahlberg Långhundra IF 00:58:44 131,56
63 Jan Hellstrand Åmåls OK 00:59:38 133,92
64 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 00:59:51 134,49
65 Sören Andersson Järbo OK 01:00:11 135,36
66 Christer Holt OK Hierne 01:00:52 137,15
67 Ingvar Bengtsson Oskarströms OK 01:01:31 138,85
68 Stig Gustavsson Södertälje IF 01:03:00 142,74
69 Thord Rådberg OK Roslagen 01:03:15 143,39
70 Per-Olof Johansson OK Klyftamo 01:03:29 144,00
71 Gunnar Bryst Hjobygdens OK 01:03:38 144,40
73 Stig Larsson Hagaby GOIF 01:05:14 148,59
74 Sven Jonasson OK Skogsfalken 01:07:15 153,87
76 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 01:07:41 155,00
77 Roland Lundqvist Långvikens OK 01:08:04 156,01
78 Sören Johansson SK Örnen 01:08:33 157,27
79 Bo Lindkvist Köping-Kolsva OK 01:09:06 158,71
80 Bror Palgrim Vänersborgs SK 01:09:07 158,76
81 Roland Bernhardsson IFK Stockaryd 01:09:33 159,89
82 Lennart Berggren OK Silvanus 01:10:01 161,12
83 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 01:10:08 161,42
84 Stig Vahlberg Kristinehamns OK 01:10:40 162,82
85 Uno Karlsson Häverödals SK 01:11:23 164,69
86 Roland Forsblom Kungsgårdens SK 01:11:25 164,78
87 Gert Johansson IK Gandvik 01:11:58 166,22
89 Mats Vogel OK Djerf 01:13:44 170,85
91 Hans Grudd Stora Tuna OK 01:15:30 175,48
92 Leif Persson Ljusdals OK 01:16:04 176,96
93 Bengt Hansson OK Löftan 01:17:20 180,28
94 Bengt Fahlin IBM-Klubben 01:18:40 183,77
95 Hardy Paulsson Umeå OK 01:20:27 188,44
96 Ove Johansson Strängnäs-Malmby OL 01:20:49 189,40
97 Bengt Kleist Boxholm-Mjölby OL 01:24:44 199,66
99 Roland Eriksson Hästveda OK 01:32:34 220,17
100 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 01:35:28 227,77
103 Allan Hammar OK Kompassen 01:58:47 288,84
104 PER-OLAV FÄNGMARK IFK Umeå 01:59:29 290,67
105 Tomas Möller OK Södertörn 02:13:58 328,60
106 Mats Rosén Hästveda OK 02:17:57 339,03
Bengt Nilsson Alvesta SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr