Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - D20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Sara Hagström Falköpings AIK OK 00:51:55 3,07
5 Andrea Svensson OK Tisaren 00:54:40 6,34
7 Johanna Öberg Ryda SK 00:55:28 7,28
9 Pim Hedberg OK Skogsfalken 00:57:03 9,16
12 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:57:57 10,23
13 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 00:58:19 10,67
15 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 00:59:25 11,97
16 Louise Lundgren Växjö OK 00:59:38 12,23
17 Filippa Johansson Jönköpings OK 00:59:39 12,25
18 Lisa Malmström GOIF Tjalve 00:59:45 12,37
19 Isabel Salén IFK Mora OK 01:00:06 12,78
20 Aleksandra Hornik OK Kolmården 01:00:18 13,02
22 Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 01:00:35 13,36
23 Kristin Olovsson Rehns BK 01:00:53 13,71
25 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 01:01:25 14,34
26 Stina Nilsson Umeå OK 01:01:30 14,44
27 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 01:01:31 14,46
29 Klara Pålsson Sävedalens AIK 01:02:03 15,10
33 Nelly Carlsson OK Pan-Kristianstad 01:02:24 15,51
33 Sanna Skoog Södertälje-Nykvarn OF 01:02:24 15,51
35 Moa Pettersson OK Dacke 01:02:37 15,77
38 Rebecka Hylander Nyköpings OK 01:03:12 16,46
40 Vanessa Fricker Stora Tuna OK 01:03:29 16,80
41 Hanna Gustavsson OK Tyr 01:03:44 17,09
42 Erica Pettersson IFK Göteborg 01:03:49 17,19
43 Aina Edgren Trollhättans SOK 01:03:56 17,33
44 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 01:04:02 17,45
45 Hedwig Haas Sundsvalls OK 01:04:08 17,57
46 Sara Wadman IFK Mora OK 01:04:18 17,76
50 Märta Berggren OK Kolmården 01:04:48 18,36
51 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 01:04:54 18,48
52 Hanna Korhonen OK Ravinen 01:05:16 18,91
54 Maja Enges Leksands OK 01:06:07 19,92
56 Linnea Malmberg Stora Tuna OK 01:07:20 21,36
57 Ellen Forsgren Forsa OK 01:07:42 21,80
58 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 01:08:20 22,55
59 Amelie Ekström OK Kåre 01:08:31 22,77
60 Ellen Sarenmark Leksands OK 01:08:43 23,01
62 Malin Widén Uddevalla OK 01:08:51 23,16
64 Moa Gustafsson Uddevalla OK 01:09:29 23,91
65 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 01:09:50 24,33
66 Linnéa Andersson Bredaryds SOK 01:10:29 25,10
69 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 01:12:02 26,94
71 Mathilda Karlsson OK Rodhen 01:13:18 28,44
72 Sigrid Holmgren OK Renen 01:13:41 28,90
73 Elin Lindberg OK Djerf 01:14:00 29,27
75 Caroline Lindelöw Härlövs IF 01:14:48 30,22
77 Emma Sundvall Järla Orientering 01:15:47 31,39
78 Amanda Johansson OK Dacke 01:16:40 32,44
80 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 01:17:11 33,05
81 Ida Sundström OK Renen 01:17:17 33,17
88 Josefine Höög Hagaby GOIF 01:22:50 39,75
90 Clara Mannfolk Ulricehamns OK 01:24:22 41,57
91 Lisa Elmblad Bredaryds SOK 01:28:16 46,20
Fanny Asketun OK Roxen

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr