Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Andreas Sølberg IFK Göteborg 01:06:02 6,71
4 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 01:07:49 8,87
5 Jens Rönnols Täby OK 01:09:01 10,33
6 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 01:09:03 10,37
7 Emil Granqvist OK Ravinen 01:09:04 10,39
10 Filip Wadsten OK Landehof 01:10:08 11,68
12 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 01:10:59 12,71
13 Konstantin Serebryanitskii Rehns BK 01:11:39 13,51
14 Daniel Roos Attunda OK 01:11:49 13,72
16 Gustav Hindér OK Tisaren 01:12:27 14,48
18 Oskar Leinonen OK Kolmården 01:13:08 15,31
19 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:13:17 15,49
20 Arvid Våg IFK Göteborg 01:13:26 15,67
21 Quentin Rauturier OK Hällen 01:13:58 16,32
22 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 01:14:00 16,36
23 Carl Näslund Västerås SOK 01:14:10 16,56
24 Philip Persson OK Orion 01:14:17 16,70
25 Arnaud Perrin OK Denseln 01:14:19 16,74
26 Patrick Zbinden Leksands OK 01:14:40 17,17
28 Erik Berzell Järla Orientering 01:15:56 18,70
29 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 01:16:00 18,78
31 Martin Hunhammar OK Ravinen 01:16:23 19,25
32 Jan Brunner Södertälje-Nykvarn OF 01:16:32 19,43
33 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 01:16:44 19,67
34 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 01:16:47 19,73
36 Emil Øbro OK Orion 01:17:21 20,42
37 Niklas Sundqvist Tullinge SK 01:17:36 20,72
40 Henrik Eklund Växjö OK 01:18:23 21,67
42 August Mikaelsson Västerås SOK 01:18:38 21,97
43 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 01:18:51 22,23
44 Johan Söderlund Leksands OK 01:18:52 22,25
46 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 01:20:09 23,81
48 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 01:20:29 24,21
49 Isak Langerak Järfälla OK 01:20:32 24,27
52 Emil Åberg Korsnäs IF OK 01:20:56 24,76
53 Fredrik Wigertz Långhundra IF 01:21:12 25,08
54 Matthias Groell OK Hammaren 01:21:17 25,18
55 Remo Ruch OK Kåre 01:21:49 25,83
56 Emil Tellsén OK Roxen 01:21:54 25,93
57 Apostol Atanasov Stora Tuna OK 01:21:58 26,01
58 Jesper Alfredsson OK Tyr 01:22:40 26,86
59 Kevin Ståhl OK Hammaren 01:22:41 26,88
62 Per Lindman Finspångs SOK 01:23:36 27,99
63 Karl Enges Attunda OK 01:24:12 28,71
64 Emil Andersson Tullinge SK 01:24:50 29,48
65 Arvid Henriksson Järla Orientering 01:24:59 29,66
66 Mathias Peter OK Hammaren 01:25:08 29,84
67 Sixten Walheim OK Rodhen 01:25:41 30,51
70 William Pommer Stora Tuna OK 01:26:17 31,24
71 Samuel Hedlund Långhundra IF 01:26:41 31,72
72 Simon Martelius Attunda OK 01:26:47 31,84
73 Martin Herbert Täby OK 01:27:04 32,19
76 Anton Gumaelius Waxholms OK 01:27:15 32,41
78 Filip Ivarsson OK Hammaren 01:27:48 33,07
79 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 01:27:50 33,11
80 William Nilsson OK Södertörn 01:28:31 33,94
90 Nils Gumaelius Waxholms OK 01:37:48 45,18
92 David Hector Snättringe SK 01:38:46 46,36
98 Henrik Håkansson OK Kolmården 01:57:25 68,94
Anton Hansson IK Hakarpspojkarna
Erik Andersson OK Orion

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF