Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H18 Elit 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:51:33 14,39
2 Lukas Lundgren Växjö OK 00:52:46 16,46
4 Viktor Skoog Kils OK 00:56:07 22,15
5 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:56:14 22,35
6 Olle Skog Tullinge SK 00:56:16 22,41
7 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 00:56:23 22,61
9 Daniel Andersson OK Löftan 00:56:40 23,09
10 Linus Backlund OK Södertörn 00:56:43 23,17
11 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 00:56:44 23,20
13 Pierre Martinez OK Södertörn 00:56:52 23,43
14 Egil Morast Haninge SOK 00:57:18 24,17
15 Ola Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:57:32 24,56
17 Martin Mörsell OK Kåre 00:58:06 25,53
18 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 00:58:50 26,77
19 Tim Olsson Brattås CK 00:59:09 27,31
20 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:59:29 27,88
21 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 00:59:34 28,02
22 David Risberg Kils OK 00:59:53 28,56
23 Viktor Wassén Vänersborgs SK 01:00:28 29,55
24 Christian Redtzer Attunda OK 01:01:02 30,51
25 Nils Grip Kalmar OK 01:01:05 30,60
27 Isac Johansson Sol Tranås 01:01:22 31,08
28 Adam Tellsén OK Roxen 01:01:25 31,17
29 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 01:01:28 31,25
30 Lukas Eveborn OK Roxen 01:01:29 31,28
31 Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 01:01:34 31,42
32 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 01:01:52 31,93
33 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 01:02:04 32,27
34 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 01:02:11 32,47
35 Tuve Möller OK Linné 01:02:17 32,64
36 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:03:01 33,89
37 Eric Danielsson OK Kåre 01:03:06 34,03
38 Martin Särnbrink OK Tisaren 01:03:07 34,06
40 Pontus Erlandsson SOK Viljan 01:03:30 34,71
41 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 01:03:38 34,93
42 Fritjof Axelsson FK Göingarna 01:03:44 35,10
43 John Gunnarsson Surahammars SOK 01:03:59 35,53
44 Joakim Ståhl Järbo OK 01:04:02 35,61
46 Bobby Brahm Långhundra IF 01:04:15 35,98
47 Joakim Skärlén Haninge SOK 01:04:23 36,21
48 Olle Hansson OK Roxen 01:04:32 36,46
49 Johan Lamm Frölunda OL 01:04:34 36,52
51 Simon Runefors Växjö OK 01:05:39 38,36
52 Philip Edvardsson Eksjö SOK 01:05:43 38,48
53 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 01:05:52 38,73
55 Ludvig Sandahl Järla Orientering 01:06:00 38,96
56 Andreas Persson OK Hammaren 01:06:20 39,52
57 Erik Hansson Härnösands OK 01:06:24 39,64
58 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 01:06:33 39,89
59 Marcus Beckius OK Tyr 01:06:52 40,43
60 Mårten Olsson Gävle OK 01:07:03 40,74
62 Lars Olovsson Rehns BK 01:07:24 41,34
63 Pontus Lindblom OK Roxen 01:07:31 41,54
65 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 01:08:15 42,78
66 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 01:08:26 43,10
67 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 01:08:51 43,80
68 Arvid Linder OK Hällen 01:09:03 44,14
69 Johan Persson OK Österåker 01:09:10 44,34
71 Albin Larsson Katrineholms OK 01:09:26 44,80
72 Waldemar Andersson OK Roslagen 01:09:37 45,11
73 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 01:10:11 46,07
74 Henrik Hamrefors Västerås SOK 01:10:44 47,01
76 Axel Jutterström IFK Mora OK 01:11:08 47,69
77 Christopher Wilestedt Attunda OK 01:11:31 48,34
78 Erik Olsson Gävle OK 01:12:19 49,70
81 Erik Nallgård Västerås SOK 01:12:58 50,80
82 Jonas Toftered IF Rigor 01:13:05 51,00
83 Eric Löfqvist OK Njudung 01:14:28 53,35
85 Martin Persson Årsunda IF 01:18:01 59,39
87 Erik Tuuri Bergnäsets AIK 01:21:04 64,58
89 David Levin Svaide Roma SOK 01:21:25 65,17
91 Oscar Wiberg Järla Orientering 01:22:03 66,25
92 Johan Gustafsson OK Tyr 01:24:50 70,98
93 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 01:25:33 72,20
97 Adam Lilja OK Enen 01:47:53 110,17
Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK

Annonser