Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:59:46 6,18
2 Johan Aronsson OK Tisaren 01:01:35 8,59
3 Oskar Eklöf Rehns BK 01:06:31 15,15
4 Niklas Gustafsson OK Tisaren 01:07:02 15,84
5 Peter Eriksson Linköpings OK 01:07:40 16,68
8 Daniel Forsell Motala AIF OL 01:08:25 17,68
10 Emil Kalered OK Denseln 01:08:35 17,90
11 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 01:09:18 18,85
13 Christoffer Schönning Järfälla OK 01:10:02 19,82
14 Jonas Palm Sävedalens AIK 01:10:13 20,07
15 Anton Sundgren Långhundra IF 01:10:15 20,11
16 Johan Persson Hagaby GOIF 01:10:25 20,33
17 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 01:10:59 21,09
19 Nils Tärk Halmstad OK 01:11:13 21,40
20 Erik Jansson KFUM Örebro OK 01:11:19 21,53
21 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:11:20 21,55
22 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 01:11:21 21,57
24 Niklas Thörn OK Vilse 87 01:11:37 21,93
25 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:11:42 22,04
26 Otto Lundman OK Roslagen 01:11:47 22,15
28 Fredrik Sturesson OK Alehof 01:12:01 22,46
29 Niklas Olsson Skåneslättens OL 01:12:51 23,57
31 Christian Karldén Kvillebyns SK 01:13:01 23,79
33 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 01:13:18 24,17
34 Fredrik Noborn IFK Göteborg 01:13:20 24,21
35 Jonatan Aronsson OK Tisaren 01:13:23 24,28
36 Joakim Antonsson OK Löftan 01:13:43 24,72
37 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 01:14:01 25,12
38 Charlie Stolt Rehns BK 01:14:12 25,36
39 Thomas Pettersson IF Thor 01:14:51 26,23
40 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 01:15:05 26,54
41 Erik Råberg OK Landehof 01:15:45 27,42
42 Johan Antonsson OK Löftan 01:16:00 27,76
43 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 01:16:03 27,82
45 Anders Vedin Sundsvalls OK 01:16:20 28,20
46 Johan Aspegren OK Kontinent 01:16:40 28,64
48 Oskar Höglund Motala AIF OL 01:16:53 28,93
51 Robert Pettersson IF Thor 01:17:30 29,75
53 Patrik Johansson Kexholms SK 01:17:33 29,82
54 Patrik Brorsson Frösö IF 01:17:38 29,93
55 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 01:17:51 30,21
57 Olle Winroth OK Löftan 01:18:45 31,41
59 Andreas Calleberg Rehns BK 01:19:10 31,96
60 Simon Andersson Forsa OK 01:19:24 32,27
61 Jerk Rönnols Centrum OK 01:19:25 32,30
62 Emil Nilsson Umeå OK 01:19:27 32,34
64 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 01:20:08 33,25
67 David Mellin Sundbybergs IK 01:20:32 33,78
68 Mattias Andersson OK Tisaren 01:20:53 34,25
68 Björn Arnesson Ulricehamns OK 01:20:53 34,25
72 Adam Georgsson OK Nackhe 01:21:33 35,13
73 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 01:21:44 35,38
74 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 01:22:03 35,80
75 David Runemalm Nybro OK 01:22:05 35,84
76 Carl-Johan Högberg OK Linné 01:22:08 35,91
77 Per Aspegren OK Kontinent 01:22:10 35,95
78 Victor Flingmark OK Kåre 01:22:22 36,22
79 Måns Bränneby OK Kolmården 01:22:31 36,42
81 Markus Lundholm OK Renen 01:22:53 36,90
82 Niklas Österlund Ulricehamns OK 01:23:01 37,08
83 Anton Thorstensson IK Hakarpspojkarna 01:23:07 37,21
83 Elias Ögren Stora Tuna OK 01:23:07 37,21
86 Niklas Barsk Övertorneå IF 01:23:25 37,61
87 Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 01:23:41 37,97
88 Marcus Svensson FK Boken 01:24:07 38,54
89 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 01:24:16 38,74
90 Oscar Vagman OK Klemmingen 01:24:20 38,83
92 Fredrik Andersson IF Rigor 01:24:47 39,43
93 Rickard Ingesson Lunds OK 01:25:17 40,09
96 Kristoffer Edshage Centrum OK 01:25:46 40,74
99 Mikael Andersson Stora Tuna OK 01:27:09 42,58
100 Torbjörn Almegius Stenungsunds OK 01:27:20 42,82
101 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 01:27:33 43,11
104 Lukas Olsson Väsby OK 01:28:36 44,50
105 Gustav Åhrén Motala AIF OL 01:28:53 44,88
112 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 01:31:09 47,89
113 Martin Lövald Hellberg Täby OK 01:31:16 48,05
114 Victor Axbom OK Landehof 01:31:17 48,07
115 Marcus Ramström OK Kåre 01:31:28 48,31
117 Simon Bohman Rånäs OK 01:33:13 50,64
118 Nils Jansson Rasbo IK 01:33:14 50,66
120 Oskar Lyding Hylte OK 01:33:51 51,48
121 Arvid Strandberg Skogslöparna 01:33:55 51,57
122 Ola Jansson Rasbo IK 01:34:04 51,77
123 Marcus Hansson Södertälje-Nykvarn OF 01:35:05 53,12
125 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 01:36:04 54,43
128 Anders Fogelberg Västvärmlands OK 01:36:11 54,58
130 Daniel Halvardsson Nässjö OK 01:38:16 57,35
134 Erik Toomingas Sundsvalls OK 01:40:04 59,74
136 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 01:41:07 61,14
137 Peter Kjellberg Istrums SK 01:41:20 61,43
138 Anders Carnland Frösö IF 01:41:24 61,52
144 Gustav Lindeborg Täby OK 01:46:11 67,87
147 Jonas Gustafsson Andrarums IF 01:48:11 70,53
148 Adrian Bergström Älvsby IF OK 01:49:04 71,71
150 Robert Larsson Gamleby OK 01:49:32 72,33
151 Petter Lind Skogsluffarnas OK 01:50:00 72,95
152 Erik Edén Waxholms OK 01:50:06 73,08
155 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 01:55:27 80,19
156 Aron Davidsson Uddevalla OK 01:56:27 81,52
157 Fredrik Svedhem Ulricehamns OK 01:57:18 82,65
158 Jesper Johansson Ärla IF 01:57:31 82,94
159 Love Lindström Attunda OK 01:59:33 85,64
160 Sam Eriksson Andrarums IF 01:59:55 86,13
161 Andreas Magnusson OK Måsen 02:00:06 86,37
164 Rasmus Schurmann Hylte OK 02:16:46 108,52
166 Martin Strömgren OK Linné 02:21:12 114,41
Gustav Hagström Falköpings AIK OK
Gustav Eriksson Stora Tuna OK
Andreas Schönning Järfälla OK
Albin Thunberg OK Alehof
Måns Faxén Växjö OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr