Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H21 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Thor Nørskov IFK Göteborg 00:45:57 4,45
2 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:47:55 7,77
4 Emil Wingstedt Halden SK 00:49:19 10,14
5 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:50:02 11,35
6 Magnus Glännefors Tullinge SK 00:51:06 13,16
7 Måns Sandgren OK Orion 00:52:05 14,82
8 Kalle Bergman OK Ravinen 00:52:13 15,05
10 Johan Lindberg IFK Mora OK 00:52:23 15,33
11 Mats Nordbrøden Järla Orientering 00:52:36 15,69
14 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:53:35 17,36
16 Didrik Hall Nyköpings OK 00:55:14 20,15
18 Samuel Andersson Hagaby GOIF 00:56:07 21,64
21 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:56:34 22,40
22 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:56:35 22,43
22 Ola Brönnheden Nyköpings OK 00:56:35 22,43
25 Henrik Laas IFK Göteborg 00:57:28 23,92
27 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:57:44 24,38
28 Markus Fredlund Tullinge SK 00:57:55 24,69
29 Jesper Lund Tullinge SK 00:58:01 24,85
30 Oscar Björck Järla Orientering 00:58:18 25,33
31 Per-Åke Bligård Göteborg-Majorna OK 00:58:54 26,35
32 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:59:00 26,52
33 Oscar Andersson OK Tisaren 01:00:20 28,77
34 Johan Kärrström Tullinge SK 01:01:25 30,60
35 Axel Mattsson Järla Orientering 01:01:59 31,56
36 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 01:02:03 31,68
37 Peder Kock Järla Orientering 01:02:10 31,87
39 Simon Sanderi Hagaby GOIF 01:03:29 34,10
40 Robert Irestig Skarpnäcks OL 01:03:58 34,92
42 Mattias Andersson IK Gandvik 01:04:44 36,21
44 Erik Karlsson OK Ravinen 01:05:06 36,83
45 Ola Willstrand OK Gisle 01:05:33 37,59
45 Robert Sandberg OK Roslagen 01:05:33 37,59
47 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 01:06:44 39,60
48 Marcus Kempe Sävedalens AIK 01:06:46 39,65
49 Jonathan Rosendahl Ärla IF 01:06:58 39,99
51 Simon Nilsson Eksjö SOK 01:07:22 40,67
54 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 01:08:21 42,33
55 Joel Sanderi IFK Lidingö SOK 01:08:36 42,75
56 Bengt Langels Skarpnäcks OL 01:09:00 43,43
57 Marcus Andersson KFUM Örebro OK 01:09:19 43,96
58 David Sundström Söderhamns OK 01:09:38 44,50
59 Henning Hall Nyköpings OK 01:09:54 44,95
60 Johan Höök IK Jarl Rättvik 01:10:03 45,20
61 Niklas Helmertz Frölunda OL 01:10:16 45,57
62 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 01:10:17 45,60
64 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 01:10:34 46,08
67 David Jonsson OK Klyftamo 01:11:08 47,04
68 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 01:11:25 47,52
70 Anton Hemlin IK Uven 01:11:46 48,11
71 Simon Engel Hässleholms OK 01:11:47 48,14
72 Johan Gunnars IFK Mora OK 01:12:35 49,49
73 Martin Karlsson Centrum OK 01:12:38 49,57
74 Olle Forsberg OK Ravinen 01:13:13 50,56
76 Daniel Olsson Uddevalla OK 01:13:16 50,64
77 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 01:13:31 51,07
78 Mattias Jonsson Linköpings OK 01:14:17 52,36
79 Mattias Olofsson OK Enen 01:14:25 52,59
80 Marcus Granlund Skellefteå OK 01:14:34 52,84
81 Jonas Enarsson Lunds OK 01:14:55 53,44
83 Pontus Johansson OK Kullingshof 01:15:12 53,91
83 Mattias Killander Hästveda OK 01:15:12 53,91
85 Adam Fredén Falköpings AIK OK 01:15:28 54,37
86 Claes Lundström Skellefteå OK 01:15:34 54,53
87 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 01:15:46 54,87
89 Anders Henriksson IFK Mora OK 01:16:42 56,45
90 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 01:16:55 56,82
91 Mikael Andersson IK Gandvik 01:17:06 57,13
93 Klas Bringert Katrineholms OK 01:17:45 58,23
94 Isak Eklöv OK Linné 01:17:50 58,37
95 Håkan Palm OK Klemmingen 01:17:52 58,42
96 Fredrik Karlsson OK Hällen 01:18:13 59,02
98 Henric Johnsson Bredaryds SOK 01:18:43 59,86
99 Ingemar Åkerman Tullinge SK 01:18:49 60,03
100 Stefan Roos IFK Göteborg 01:18:58 60,28
103 Per Hult Bredaryds SOK 01:19:30 61,19
104 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 01:19:34 61,30
105 Mattias Johansson OK Pan-Kristianstad 01:20:17 62,51
107 Gunnar Johansson Skarpnäcks OL 01:20:37 63,07
108 Claes Davidsson Svenljunga OK 01:20:38 63,10
109 Tobias Andersson OK Österåker 01:20:58 63,67
110 Emil Wikström OK Tyr 01:21:03 63,81
111 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 01:21:57 65,33
112 Johan Lövgren Degerfors OK 01:22:27 66,17
113 Anders Olsson Uddevalla OK 01:22:51 66,85
114 Johan Celander Köping-Kolsva OK 01:22:56 66,99
115 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 01:22:57 67,02
116 Erik Nordqvist Hässleholms OK 01:23:04 67,22
117 Mattias Wester FK Vittus 01:23:07 67,30
118 Rasmus Mattsson IK Uven 01:23:10 67,39
120 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 01:24:41 69,95
121 Klas Petersson IF Marin Väst 01:24:50 70,21
122 Emil Folino OK Denseln 01:25:07 70,68
124 Henrik Brus Sävedalens AIK 01:25:53 71,98
124 Cristian Wester IF Hagen 01:25:53 71,98
127 Jens Öström OK Tyr 01:27:10 74,15
128 Joel Ahlquist Skarpnäcks OL 01:27:17 74,35
129 Martin Svärd OK Tylöskog 01:27:19 74,41
130 Karl Bengtsson Umeå OK 01:27:26 74,60
131 Filip Söderlund OK Milan 01:27:34 74,83
132 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 01:27:39 74,97
133 Jan Forsberg Högåkers OK 01:28:03 75,65
134 Göran Eklund Skarpnäcks OL 01:28:10 75,84
135 Stefan Nilsson Lunds OK 01:28:56 77,14
136 Mikael Hall OK Bävern 01:29:08 77,48
137 Robin Örn OK Bävern 01:29:10 77,53
138 Niklas Fallgren Gudhems IF 01:29:25 77,96
140 Andreas Leijgård Gudhems IF 01:29:47 78,58
141 Kristian Svensson Rävetofta OK 01:30:02 79,00
142 Isak Forsberg Högåkers OK 01:30:10 79,22
143 Johan GF Davidsson Simlångsdalens IF 01:30:37 79,99
143 Fredrik Öberg Malmö OK 01:30:37 79,99
145 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 01:30:44 80,18
146 Jonas Fagerholm Söderhamns OK 01:30:46 80,24
147 Anders Granberg OK Klemmingen 01:31:14 81,03
148 Anton Pettersson Tibro OK 01:31:45 81,90
149 Joakim Olsson Väsby OK 01:31:56 82,21
150 Asgeir Riseth Tullinge SK 01:32:07 82,52
151 Simon Mellin Sundbybergs IK 01:32:20 82,89
152 Christian Erickson Ulricehamns OK 01:32:26 83,06
153 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 01:33:15 84,44
154 Benjamin Eriksson Dalsjöfors GoIF 01:33:25 84,72
155 Karl Utterback Malmö OK 01:33:28 84,81
157 Per Sandahl Gamleby OK 01:33:57 85,62
158 Elias Haglund OK Djerf 01:34:07 85,90
160 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 01:34:42 86,89
161 Daniel Nilsson Hästveda OK 01:34:49 87,09
162 Lars Hansson OK Rodhen 01:34:55 87,26
164 Patrik Brorsson Tockarps IK 01:35:30 88,24
165 Anders Jonsson IF Marin Väst 01:36:49 90,47
166 Johan Tallhage Skarpnäcks OL 01:36:52 90,56
167 Joel Andersson IK Gandvik 01:37:06 90,95
168 Jakob Redtzer Attunda OK 01:37:32 91,68
168 Ola Johansson OK Gisle 01:37:32 91,68
170 Emil Jansson OK Rodhen 01:38:27 93,23
171 David Fors OK Skogsstjärnan 01:39:04 94,28
172 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 01:39:19 94,70
173 Jens Uddén Ljungskile FK 01:39:59 95,83
174 Peter Nilsson Simlångsdalens IF 01:40:50 97,26
175 Per Röst OK Storsjön 01:41:48 98,90
176 Samuel Yngve OK Kontinent 01:43:19 101,46
178 Tobias Beckius Linköpings OK 01:44:53 104,11
179 Martin Lönn Länna IF 01:46:09 106,25
181 Henrik Hellgren Norbergs OK 01:47:33 108,62
183 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 01:47:51 109,13
184 Christian Løchting Thunberg OK Roslagen 01:53:27 118,60
187 Mårten Holmström OK Österåker 01:55:54 122,74
188 Fredrik Wessmark OK Flundrehof 01:56:08 123,14
189 Anton Persson Hässleholms OK 01:56:26 123,65
190 William Erlandsson OK Österåker 01:57:39 125,70
191 Robin Erneby Västerås SOK 02:00:56 131,26
192 Simon Rolander IF Hallby SOK 02:01:44 132,61
194 Anders Hansen-Haug Askersunds OK 02:05:09 138,39
195 Martin Lindström SOK Viljan 02:05:58 139,77
200 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 02:21:18 165,70
203 Markus Berglund Skarpnäcks OL 02:29:49 180,10
204 Markus Svensson Filipstads OK 02:30:26 181,14
208 Erik Berglund Skarpnäcks OL 02:45:07 205,98
Joakim Wigertz Långhundra IF
Mattias Prick Uddevalla OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF