Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Per Karlsson OK Tylöskog 00:47:32 21,84
6 Jesper Lindström IF Hagen 00:49:00 24,78
10 Oscar Molin Boxholm-Mjölby OL 00:50:58 28,71
11 Martin Skyggesson OK Nackhe 00:51:44 30,25
14 Johan Edenhamn Länna IF 00:52:40 32,11
16 Anton Berneving OK Gipen 00:53:27 33,68
17 Rasmus Möller Arboga OK 00:53:39 34,08
18 Oliver Malmkvist Jönköpings OK 00:54:08 35,05
20 Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:54:31 35,82
21 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 00:55:23 37,55
21 Alexander Graad Ronneby OK 00:55:23 37,55
23 Adam Johansson Trollhättans SOK 00:55:54 38,58
24 Emil Johansson OK Bävern 00:55:56 38,65
26 Jakob Bremer Boxholm-Mjölby OL 00:57:07 41,02
31 Robin Svennberg Degerfors OK 00:58:34 43,92
34 Filip Hahne Insjöns IF OK 00:58:49 44,42
35 Tobias von Kronhelm OK Måsen 00:59:00 44,79
36 Simon Bernersson OK Enen 00:59:05 44,95
39 Julius Kindlundh FK Finn 00:59:47 46,35
42 Filip Brunander Attunda OK 01:00:47 48,35
48 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 01:02:12 51,19
53 Hugo Thunberg OK Alehof 01:03:46 54,32
55 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 01:04:22 55,52
56 Seth Wiman Täby OK 01:04:39 56,09
57 Erik Svensson OK Klyftamo 01:04:42 56,19
60 Erik Berglund OK Kåre 01:06:25 59,62
62 Emanuel Näslund Skogslöparna 01:07:03 60,89
63 Simon Eriksson Umeå OK 01:07:31 61,83
64 Erik Liljebjörn Nybro OK 01:07:36 61,99
66 Nicklas DeWitt Länna IF 01:07:48 62,39
72 Olof Lundgren Umeå OK 01:10:07 67,03
73 August Bengtsson OK Nackhe 01:10:52 68,53
74 Viktor Ivarsson OK Hammaren 01:11:06 68,99
76 Immanuel Stensöta Frölunda OL 01:11:42 70,19
77 Vidar Funkquist IF Hansa-Hoburg 01:12:04 70,93
82 Fredrik Norlin IFK Mora OK 01:14:12 75,20
84 Sindre Wold Sundbybergs IK 01:15:07 77,03
85 Anton Strandberg Skogslöparna 01:15:37 78,03
90 Jonathan Björk Leksands OK 01:20:33 87,90
91 Markus Pettersson Vänersborgs SK 01:22:18 91,40
93 Dan Österlund Västerås SOK 01:24:16 95,34
96 Axel Rydgård Eksjö SOK 01:31:05 108,98
98 Erik Österberg Skogslöparna 01:38:01 122,85
99 Joakim Handin OK Löftan 01:38:09 123,11
100 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 01:58:56 164,70
Oscar Lang Västerviks OK
Albin Lager Nässjö OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr