Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hugo Lillieström OK Roxen 00:38:51 12,31
4 Axel Granqvist OK Ravinen 00:39:45 14,29
5 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:39:53 14,59
8 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:41:14 17,56
9 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:41:34 18,30
10 Albin Andersson Tullinge SK 00:41:56 19,10
11 Andreas Jonsson OK Dacke 00:41:58 19,18
12 Olle Hedman IF Hagen 00:42:08 19,54
14 Olle Grywenz OK Linné 00:42:32 20,43
15 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:42:37 20,61
16 Gustav Jonsson OK Tor 00:43:00 21,45
20 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:43:30 22,55
22 John Larsson Rånäs OK 00:44:22 24,46
23 August Mollén OK Denseln 00:44:33 24,87
24 Georg Eklöw OK Södertörn 00:44:38 25,05
25 Emil Pettersson OK Dacke 00:44:44 25,27
26 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:44:47 25,38
27 Jannis Bonek OK Linné 00:45:09 26,19
28 Hampus Nyström IF Hagen 00:45:21 26,63
29 Oscar Johansson OK Dacke 00:45:23 26,70
30 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:45:35 27,14
31 Jason Bransome OK Ravinen 00:45:55 27,88
37 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:46:33 29,27
38 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:46:41 29,57
41 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:47:46 31,95
43 Max Böni Göteborg-Majorna OK 00:48:11 32,87
44 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 00:48:46 34,15
45 Axel Kudinoff OK Södertörn 00:49:00 34,67
46 Elias Andersson OK Norrvirdarna 00:49:08 34,96
46 Hannes Svahn OK Ravinen 00:49:08 34,96
49 Jonas Andersson OK Roxen 00:49:28 35,70
51 Vidar Persson Täby OK 00:49:46 36,36
52 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 00:50:27 37,86
54 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:50:30 37,97
55 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:50:31 38,01
56 Oscar Prytz GOIF Tjalve 00:50:50 38,71
57 Jonas Lauri FK Herkules 00:50:58 39,00
59 Jesper Karlsson GOIF Tjalve 00:51:37 40,43
60 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:51:41 40,58
61 Hugo Ekinge OK Motala 00:51:48 40,84
63 Edvin Nordström Täby OK 00:51:51 40,95
64 Johan Lindman Finspångs SOK 00:51:53 41,02
66 Carl Holmberg IF Hagen 00:52:14 41,79
69 Erik Vinblad Lunds OK 00:53:04 43,63
70 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:53:12 43,92
70 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:53:12 43,92
73 Martin Granberg Piteå IF 00:54:09 46,01
75 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:54:33 46,89
78 Mathias Blomster Ronneby OK 00:55:10 48,25
80 Olof Skoglund Kils OK 00:55:51 49,76
81 Petter Boding IFK Lidingö SOK 00:56:04 50,23
83 Joel Karnehed OK Roxen 00:56:13 50,56
84 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:56:14 50,60
86 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:56:54 52,07
87 Sixten Elehed Linköpings OK 00:57:18 52,95
88 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:57:21 53,06
90 William Ernlund OK Linné 00:57:37 53,65
91 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:57:44 53,90
94 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:58:05 54,68
95 Magnus Johansson OK Löftan 00:58:17 55,12
99 Axel Forsman FK Herkules 00:59:19 57,39
103 Lukas Arkäng Tullinge SK 01:01:22 61,91
104 Gustav Frænell Sundsvalls OK 01:01:36 62,42
105 Hugo Dalhammer OK Roxen 01:02:12 63,74
108 Truls Lindholm Sundsvalls OK 01:03:51 67,38
111 Adam Hedberg OK Södertörn 01:06:02 72,19
112 Filip Svensson OK Löftan 01:06:03 72,22
113 Oskar Edvardsson Järfälla OK 01:06:06 72,33
114 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 01:06:11 72,52
116 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 01:07:22 75,12
119 Anton Olivestam Vimmerby OK 01:07:46 76,00
120 Wilmer Brodén Leksands OK 01:07:49 76,11
121 Oskar Enges Attunda OK 01:08:26 77,47
123 Joel Sjödin OK Kolmården 01:08:42 78,06
124 Gustav Nyman Vänersborgs SK 01:09:00 78,72
125 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 01:09:25 79,64
126 Oscar Stomberg IF Hagen 01:09:53 80,67
127 Johan Herbert Täby OK 01:09:54 80,70
129 Hampus Lindman IK Hakarpspojkarna 01:10:38 82,32
131 John Norrbom Sala OK 01:11:58 85,25
132 Magnus Ericson Järla Orientering 01:12:59 87,49
135 Axel Lindeberg Västerviks OK 01:13:41 89,04
137 Oskar Hübsch OK 64 Torpa 01:14:10 90,10
138 Hugo Thorell OK Ravinen 01:14:57 91,83
139 Axel Kullberg Linköpings OK 01:15:04 92,08
143 Linus Jonasson Vänersborgs SK 01:21:27 106,14
145 Anton Håkansson Lunds OK 01:22:10 107,72
146 Andreas Magnvall OK Södertörn 01:24:22 112,57
147 Axel Strid KFUM Örebro OK 01:24:27 112,75
149 Emil Alpberg Almby IK 01:25:22 114,77
150 Carl Ekbring Kexholms SK 01:25:31 115,10
153 Jakob Näslund OK Roslagen 01:32:46 131,07
157 Isak Källsmyr OK Kullingshof 01:49:17 167,45
158 Jonatan Österblad FK Boken 01:51:28 172,26
159 Linus Classon NAIS Orienteringsklubb 01:54:20 178,57
161 Filip Örn KFUM Örebro OK 01:57:54 186,43
163 Gustav Lidmar Snättringe SK 02:33:21 264,51
David Johansson Bredaryds SOK
Simon Törnqvist OK Ravinen
Oskar Persson Årsunda IF
Benjamin Gabrielsson Kungälvs OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr