Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilde Backlund OK Södertörn 00:29:21 15,87
2 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:31:08 20,39
3 Agnes Broman OK Roslagen 00:34:08 27,99
4 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:34:24 28,67
7 Alicia Lundgren Växjö OK 00:35:03 30,31
8 Magdalena Nilsson Högåkers OK 00:35:16 30,86
9 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:35:51 32,34
10 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:36:13 33,27
11 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:36:15 33,35
12 Ida Roos IF Hagen 00:36:25 33,78
13 Tove Pettersson OK Roxen 00:36:28 33,90
14 Elin Berg OK Ravinen 00:36:55 35,04
16 Hilda Axelsson FK Göingarna 00:37:14 35,85
18 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:37:50 37,37
21 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:37:59 37,75
23 Clara Dahl Härlövs IF 00:38:42 39,56
24 Lovisa Johansson OK Dacke 00:38:49 39,86
25 Maja Porle Växjö OK 00:38:55 40,11
26 Sofie Fröjd Sundsvalls OK 00:39:07 40,62
27 Elin Lindblad OK Djerf 00:39:21 41,21
28 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:39:47 42,31
29 Ylva Sandén OK Södertörn 00:39:50 42,44
30 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:40:14 43,45
32 Moa Karlsson Storviks IF 00:40:56 45,22
33 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:41:05 45,60
34 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 00:41:14 45,98
35 Tilda Johansson OK Pan-Kristianstad 00:41:31 46,70
36 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:41:57 47,80
37 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:41:59 47,89
38 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:42:15 48,56
39 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:42:20 48,77
40 Linnea Bengtsson Falkenbergs OK 00:42:31 49,24
42 Emma Nilsson Alvesta SOK 00:43:06 50,72
44 Evelina Olsson OK Nackhe 00:43:10 50,89
45 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:43:20 51,31
46 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:43:41 52,19
47 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:43:45 52,36
49 Tilda Andersson Tullinge SK 00:43:48 52,49
50 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:43:51 52,62
52 Ida Johnsson OK Kåre 00:44:28 54,18
54 Sara Sundin Waxholms OK 00:45:03 55,66
55 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:45:18 56,29
56 Amanda Jansson OK Djerf 00:45:42 57,31
57 Matilda Rundqvist OK Nackhe 00:45:51 57,69
58 Klara Höglund Eksjö SOK 00:45:53 57,77
61 Carolin Gradin Andrarums IF 00:46:24 59,08
62 Lovisa Lager Halmstad OK 00:46:27 59,21
63 Anna Nordström Sigtuna OK 00:46:38 59,67
64 Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:46:40 59,76
65 Matilda Hagstrand Lerums SOK 00:46:50 60,18
66 Tove Eriksson Ryda SK 00:47:06 60,85
67 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:47:09 60,98
68 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:47:51 62,76
69 Nellie Månsson Göteborg-Majorna OK 00:47:59 63,09
71 Alva Jonsson Långhundra IF 00:48:08 63,47
72 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:48:50 65,25
73 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:48:53 65,37
74 Hedvig Severinsson Bredaryds SOK 00:48:56 65,50
75 Emelie Viberg Skogslöparna 00:49:03 65,80
76 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 00:49:05 65,88
80 Klara Bolin Tullinge SK 00:49:46 67,61
81 Tina Ljungqvist Lunds OK 00:50:21 69,09
83 Emilia Engel OK Ravinen 00:51:24 71,75
84 Katarina Norrby OK Södertörn 00:51:29 71,96
84 Clara Spik Leksands OK 00:51:29 71,96
86 Anna Johnsson Skogspojkarnas OK 00:52:08 73,61
87 Hedda Persson Vildir Skarpnäcks OL 00:52:21 74,16
88 Ingrid Stake Västvärmlands OK 00:53:04 75,98
89 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:54:23 79,31
92 Alice Palmgren Sundsvalls OK 00:54:40 80,03
93 Maja Holmgren Västerås SOK 00:54:58 80,79
94 Elin Dahl Visborgs OK 00:55:00 80,88
95 Frida Björk Örkelljunga FK 00:55:18 81,64
96 Stina Möller Skåneslättens OL 00:56:18 84,17
97 Matilda Larsson OK Hällen 00:56:28 84,59
98 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 00:56:46 85,36
99 Agnes Jonsson Domnarvets GOIF 00:57:33 87,34
100 Lotten Sandén OK Södertörn 00:59:20 91,86
101 Thea Andersson IFK Mora OK 00:59:33 92,41
103 Alma Leijon Härlövs IF 00:59:35 92,49
104 Lisa Hallmén OK Tisaren 01:00:07 93,85
105 Frida Arnesson Skarpnäcks OL 01:01:35 97,56
107 Maja Tenghagen Härlövs IF 01:02:56 100,98
108 Petra Eriksson OK Gynge 01:02:59 101,11
109 Sanna Lönngren Boxholm-Mjölby OL 01:03:07 101,45
110 Emelie Rönnborg IK Uven 01:04:26 104,79
111 Kajsa Ward OK Vivill 01:06:26 109,86
112 Kajsa Lindqvist Selånger SOK 01:06:37 110,32
113 Hanna Olsson Brattås CK 01:06:41 110,49
114 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 01:06:44 110,62
115 Matilda Drottenmyr Visborgs OK 01:08:59 116,32
116 Cornelia Lydin OK Kontinent 01:09:22 117,29
117 Vendela Jonsell Vallentuna-Össeby OL 01:09:40 118,05
118 Tilda Erixon IFK Göteborg 01:11:12 121,94
119 Anna Lithell OK Linné 01:12:13 124,51
120 Ellen Stålberg OK Hällen 01:14:20 129,88
122 Maja Strand FK Åsen 01:18:01 139,21
123 Sara Mouazzen Västerås SOK 01:18:03 139,30
124 Kajsa Ekdahl Emmaboda Verda OK 01:18:41 140,90
125 Klara Säfsten Mölndal Outdoor IF 01:22:40 151,00
127 Hanna Svanberg Bergnäsets AIK 01:26:26 160,55
128 Kajsa Toftner OK Kompassen 01:29:16 167,73
Sofia Jansson Hjobygdens OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion