Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:24:33 21,49
2 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:25:12 24,00
4 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:25:58 26,96
5 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:27:44 33,78
7 Samuel Pihlström OK Landehof 00:28:07 35,26
8 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:28:16 35,84
9 Leo Johansson OK Kolmården 00:28:32 36,87
10 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:28:33 36,93
11 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:28:40 37,38
12 Joar Hertin Västerviks OK 00:29:04 38,93
13 Albin Toll OK Njudung 00:29:12 39,44
15 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:29:18 39,83
16 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:29:42 41,37
17 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:30:24 44,07
18 Linus Lundberg OK Bävern 00:30:32 44,59
19 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:30:36 44,84
20 Arvid Roos OK Linné 00:30:58 46,26
21 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:31:55 49,93
26 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:32:53 53,66
29 Casper Hedar OK Tor 00:33:29 55,97
30 Anton Hänström Täby OK 00:33:48 57,19
31 Johan Langerak Järfälla OK 00:33:50 57,32
32 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:34:22 59,38
33 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:34:45 60,86
34 Mattis Persson Eksjö SOK 00:35:19 63,05
36 Oskar Lundgren Vittjärvs IK 00:35:40 64,40
37 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:35:45 64,72
39 Per Hedman IF Hagen 00:35:52 65,17
40 Albin Lindgren Visborgs OK 00:35:55 65,36
41 Allan Hedberg Lunds OK 00:35:56 65,43
43 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:36:12 66,46
45 Jakob Tellsén OK Roxen 00:37:13 70,38
46 Johan Holmberg IF Hagen 00:37:34 71,73
47 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:37:37 71,93
48 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:37:46 72,50
49 Samuel Stålnäbb Kvarnsvedens GOIF OK 00:37:59 73,34
51 Måns Persson Andrarums IF 00:38:03 73,60
52 Adam Hodin Årsunda IF 00:38:12 74,18
53 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:38:23 74,88
55 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:38:35 75,66
56 Jens Eriksson Piteå IF 00:39:28 79,07
58 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:39:35 79,52
61 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:40:01 81,19
62 Anton Karlsson Mariestads FK 00:40:02 81,25
63 Simon Svahn Eksjö SOK 00:40:05 81,45
64 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:40:42 83,83
65 Nils Kylborn Almby IK 00:40:56 84,73
65 Anton Silier Järfälla OK 00:40:56 84,73
67 Aron Thorén Ronneby OK 00:41:19 86,21
68 Andreas Näslund Västerås SOK 00:41:26 86,66
69 Johan Alpberg Almby IK 00:41:36 87,30
70 Samuel Eriksson Eds SK 00:41:42 87,69
71 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 00:41:49 88,14
72 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:42:06 89,23
73 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 00:42:16 89,87
74 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 00:42:47 91,87
75 Niklas Svensson Järfälla OK 00:42:48 91,93
77 William Segura KFUM Örebro OK 00:42:57 92,51
78 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:43:21 94,05
79 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:43:32 94,76
80 Markus Österlund Västerås SOK 00:43:33 94,83
81 Albin Kårén Sundsvalls OK 00:43:43 95,47
82 Simon Möller Almby IK 00:43:51 95,98
83 Assar Johansson GOIF Tjalve 00:43:57 96,37
84 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:44:00 96,56
86 Gustav Åman OK Vilse 87 00:44:19 97,78
87 Adam Hahne Insjöns IF OK 00:44:25 98,17
88 Josef Helander OK Roxen 00:44:40 99,14
89 Adrian Vartia OK Löftan 00:45:05 100,74
90 Oskar Stenvi OK Linné 00:45:11 101,13
90 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:45:11 101,13
93 Melvin Jakobsson OK Södertörn 00:45:44 103,25
94 Hampus Fyhr SOK Aneby 00:46:17 105,37
95 Oscar Thornell Surahammars SOK 00:46:49 107,43
96 Johannes Green Almby IK 00:47:35 110,39
97 Axel Johansson Sol Tranås 00:47:37 110,52
99 Pontus Eriksson Hjärnarps GH OL 00:48:03 112,19
100 Alfred Ander Istrums SK 00:48:42 114,70
101 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 00:50:50 122,94
103 Oskar Pettersson Boxholm-Mjölby OL 00:51:07 124,03
106 Gustav Graas Domnarvets GOIF 00:54:47 138,18
107 Filip Brodén Leksands OK 00:54:54 138,63
108 Isak Lagnander Skåneslättens OL 00:55:00 139,02
110 Simon Olsson Hjärnarps GH OL 00:55:39 141,53
111 Joel Wiklund OK Grip 00:55:57 142,68
113 Joel Kihlström Rehns BK 00:58:22 152,01
114 Axel Eriksson OK Löftan 01:00:46 161,27
115 Oskar Källman OK Hällen 01:01:13 163,01
116 Joel Hellman Sjövalla FK 01:01:39 164,68
117 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 01:02:12 166,81
118 Carl Hedin Eksjö SOK 01:02:36 168,35
120 Povel Hedberg Lunds OK 01:02:52 169,38
122 Elias Bergenfur IK Vikings OK 01:03:44 172,72
123 Erik Erlandsson Vimmerby OK 01:04:05 174,08
124 Andreas Skeppling OK Södertörn 01:04:12 174,53
125 Per Jutterström IFK Mora OK 01:06:34 183,66
126 Tyr Häggström Andrarums IF 01:06:57 185,14
127 Gustav Björklund IFK Mora OK 01:07:14 186,23
128 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 01:07:44 188,16
129 Erik Flodman OK Hammaren 01:07:50 188,55
131 Alexander Roos OK Landehof 01:08:22 190,61
132 Gideon Claesson Jönköpings OK 01:08:27 190,93
137 Karl Palmqvist OK Kontinent 01:14:34 214,54
138 David Åkerlind Lustens OK 01:15:00 216,21
139 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 01:19:09 232,23
140 Edvin Hägglund OK Nolaskogsarna 01:19:43 234,41
141 David Nero Nässjö OK 01:21:59 243,16
143 Ville Fontell OK Enen 01:36:39 299,77
Linus Albinsson Järfälla OK

Annonser