Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:13:13 133,81
3 Olle Ringi OK Kåre 00:13:14 134,07
4 Odin Ek Nyköpings OK 00:13:15 134,33
5 Elias Tellsén OK Roxen 00:14:40 156,53
7 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:14:58 161,23
8 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:15:02 162,27
11 Marcus Lamm Frölunda OL 00:15:44 173,24
12 Tim Lundberg OK Renen 00:15:54 175,85
13 Wilmer Selin FK Göingarna 00:15:59 177,16
14 Arvid Eriksson OK Tyr 00:16:03 178,20
15 Svante Selin FK Göingarna 00:16:14 181,08
16 Jens Fochsen Waxholms OK 00:16:22 183,16
17 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:16:25 183,95
19 Anton Jonsson OK Tyr 00:16:40 187,86
20 August Ekinge OK Motala 00:16:42 188,39
21 Marcus Grunder Järfälla OK 00:16:57 192,30
22 Casper Gunnarsson OK Lindéna 00:16:58 192,56
23 Liam Hogedal Vänersborgs SK 00:17:05 194,39
24 Linus Nilsson OK Österåker 00:17:11 195,96
25 Axel Rystedt Södertälje-Nykvarn OF 00:17:14 196,74
26 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:17:20 198,31
28 Hugo Jaremalm Vallentuna-Össeby OL 00:17:27 200,14
29 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:17:45 204,84
30 Nils Swartz OK Orion 00:18:01 209,02
31 Dante Rangert Kungälvs OK 00:18:04 209,80
32 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:18:07 210,58
33 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:18:09 211,10
34 Jakob Nordström Sigtuna OK 00:18:13 212,15
34 Axel Kylborn Almby IK 00:18:13 212,15
36 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:18:15 212,67
37 Alfred Sjödin OK Tisaren 00:18:16 212,93
38 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:18:17 213,19
39 Hampus Karlsson Storviks IF 00:18:19 213,72
41 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 00:18:30 216,59
42 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:18:32 217,11
43 Noel Persson-Ferrera Skarpnäcks OL 00:18:40 219,20
44 Olle Dalin OK Kåre 00:18:41 219,46
45 Elias Nyqvist OK Landehof 00:18:42 219,72
46 Lukas Hambäck Långhundra IF 00:18:47 221,03
48 Erik Ekberg Trollhättans SOK 00:18:50 221,81
49 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:18:57 223,64
50 Arvid Johansson OK Djerf 00:18:58 223,90
51 Emil Ling Jönköpings OK 00:19:00 224,42
52 Erik Nederheim Haninge SOK 00:19:05 225,73
53 Elis Hansson IF Thor 00:19:06 225,99
54 Julius Wiklund Falköpings AIK OK 00:19:07 226,25
55 Anton Johansson SOK Aneby 00:19:08 226,51
55 Axel Nilsson Garphyttans IF 00:19:08 226,51
57 Wille Söderqvist OK Kåre 00:19:12 227,56
58 Hugo Hedström OK Bävern 00:19:18 229,12
59 Simon Westh Mullsjö SOK 00:19:19 229,38
60 Ture Lilja Ronneby OK 00:19:26 231,21
61 Olle Wallman Västerbergslagens OL 00:19:32 232,78
63 Wilhelm Tengroth OK Måsen 00:19:49 237,22
64 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 00:19:53 238,26
65 Albin Åslund OK Linné 00:19:54 238,52
66 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 00:19:57 239,31
67 Arvid Algers Omholt Skogspojkarnas OK 00:19:58 239,57
68 Herman Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:20:02 240,61
69 August Göras Leksands OK 00:20:07 241,92
70 Melker Sund OK Hammaren 00:20:17 244,53
70 Albin Möllerberg Valbo AIF 00:20:17 244,53
72 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:20:20 245,31
74 Emil Ring Ronneby OK 00:20:24 246,36
75 Olle Petersén OK Njudung 00:20:33 248,71
76 Dennis Bjurstedt Surahammars SOK 00:20:37 249,75
77 Isak Lemurell Sjövalla FK 00:20:46 252,10
78 Isak Larsson OK Tisaren 00:20:49 252,88
79 Erik Palm Västerås SOK 00:20:50 253,15
80 Isak Holmgård Kils OK 00:20:51 253,41
81 Axel Bratt OK Orion 00:20:53 253,93
82 Olle Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:20:54 254,19
83 Arvid Ingvarsson OK Renen 00:20:58 255,23
84 Axel Andersson OK Skogsstjärnan 00:21:07 257,58
85 Albert Brohede OK Älgen 00:21:11 258,63
86 Olle Hallner Ockelbo OK 00:21:20 260,98
87 Albin Svensson FK Herkules 00:21:33 264,37
88 Gabriel Örtstam Fellingsbro GOIF 00:21:41 266,46
88 Elias Ljungdell Täby OK 00:21:41 266,46
92 Viktor Berndtsson Frölunda OL 00:21:47 268,03
93 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 00:21:50 268,81
95 Martin Eriksson Annebergs GIF 00:22:01 271,69
96 Robin Helmersson OK Tisaren 00:22:08 273,51
97 Carl Gliveson Ronneby OK 00:22:09 273,77
98 Aron Broman Länna IF 00:22:13 274,82
99 Daniel Kraft Almby IK 00:22:15 275,34
99 Edvard Pelander OK Djerf 00:22:15 275,34
101 Oscar Åslund OK Linné 00:22:17 275,86
102 Albin Klasenius KFUM Örebro OK 00:22:22 277,17
103 Carl Öberg Gamleby OK 00:22:24 277,69
104 Jacob Olsson Ockelbo OK 00:22:25 277,95
105 Axel Eriksson Stora Tuna OK 00:22:33 280,04
105 Linus Bååth Sävedalens AIK 00:22:33 280,04
109 Felix Lind OK Älgen 00:22:47 283,70
110 oscar hallqvist Vänersborgs SK 00:22:49 284,22
111 Mattias Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:22:57 286,31
112 Albin Boell IFK Göteborg 00:23:00 287,09
113 Filip Hansson OK Löftan 00:23:02 287,61
114 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 00:23:03 287,88
115 Elias Lauri FK Herkules 00:23:07 288,92
116 Robin Andersson Trollhättans SOK 00:23:18 291,79
117 Axel Viberg Ryda SK 00:23:26 293,88
118 Wille Vernström Ronneby OK 00:23:39 297,28
119 Marcus Hällman OK Tyr 00:23:45 298,84
120 Joar Bäckman Frösö IF 00:23:58 300,00
121 Hugo Bergenfur IK Vikings OK 00:24:27 300,00
121 Sebastian Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:24:27 300,00
123 Lukas Erdalen IFK Göteborg 00:24:36 300,00
124 Walter Söderqvist OK Kåre 00:24:48 300,00
124 Albin Paulsson OK Löftan 00:24:48 300,00
126 Adam Nero Nässjö OK 00:24:55 300,00
127 David Rothamel Tolered-Utby Ol-klubb 00:25:06 300,00
128 Lucas Söderberg Gävle OK 00:25:24 300,00
129 Emil Seldén IF Rigor 00:25:29 300,00
130 Jacob Lilje Gävle OK 00:25:33 300,00
131 Malte Söderlund Karlsbyhedens IK 00:25:49 300,00
133 Hugo Ekström OK Älgen 00:25:58 300,00
133 Gustav Granström NAIS Orienteringsklubb 00:25:58 300,00
135 Simon Grahn IK Uven 00:26:02 300,00
137 Mattias Killmey Vittjärvs IK 00:26:15 300,00
138 Hugo Björkhammer Björkfors GOIF 00:26:40 300,00
139 Björn Rönnestrand Frösö IF 00:26:47 300,00
140 Oscar Kjellman Linköpings OK 00:26:58 300,00
141 Hugo Thoresson Andrarums IF 00:27:06 300,00
142 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK 00:27:09 300,00
143 Casper Turesson Härlövs IF 00:27:19 300,00
144 Malte Albinsson OK Österåker 00:27:50 300,00
145 Samuel Ringström OK Landehof 00:27:54 300,00
147 Isak Björk OK Hammaren 00:27:57 300,00
148 Rasmus Hedar OK Tor 00:28:01 300,00
150 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:28:07 300,00
151 Elias Thunberg OK Vivill 00:28:10 300,00
152 Cazper Nilsson Andrarums IF 00:28:13 300,00
153 Vidar Moldin Södertälje-Nykvarn OF 00:28:27 300,00
154 Linus Alinder Sjövalla FK 00:29:37 300,00
155 Theodor Holmström Skogsluffarnas OK 00:30:02 300,00
156 Melker Waldfelt Finspångs SOK 00:30:03 300,00
157 Nils Johansson Västvärmlands OK 00:30:55 300,00
158 Albin Jemth IF Thor 00:31:15 300,00
159 Valter Drejmo OK Landehof 00:31:46 300,00
161 Axel Kyhlberg Tenhults SOK 00:32:42 300,00
162 Arvid Sjödin Gustavsbergs OK 00:33:01 300,00
163 Anton Karlsson FK Finn 00:33:12 300,00
164 Nils Melén Trollhättans SOK 00:33:55 300,00
165 Albin Tagesson FK Finn 00:33:58 300,00
166 Sebastian Lindblom Gustavsbergs OK 00:34:56 300,00
167 Jon Wikström Hästveda OK 00:36:01 300,00
168 Isac Wadman IFK Mora OK 00:36:33 300,00
169 Adrian Widmark Umeå OK 00:37:49 300,00
170 Emil Andersson Lunds OK 00:38:46 300,00
171 Edvin Sander Skåneslättens OL 00:39:46 300,00
172 Oscar Andersson OK Tyr 00:41:35 300,00
173 Joel Masapärs Malungs OK Skogsmårdarna 00:44:43 300,00
174 Elias Nilsson Andrarums IF 00:47:04 300,00
175 Viggo Ahlm Andrarums IF 00:48:21 300,00
176 Olle Kullman OK Alehof 01:03:13 300,00
Olof Musslinder Nyköpings OK
Hugo Martinsson FK Finn
Joel Finndahl IK Hakarpspojkarna

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF