Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 2 - H35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Andréas Thern OK Skogshjortarna 00:49:13 18,18
2 Anders Dalin Leksands OK 00:49:31 18,74
3 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:52:46 24,77
4 Daniel Alneberg Strängnäs-Malmby OL 00:52:52 24,96
5 Melker Pettersson OK Renen 00:53:03 25,30
7 Olof Nilsson Växjö OK 00:54:15 27,53
8 Anders Påhlman Istrums SK 00:54:16 27,56
9 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:55:27 29,76
10 Jakob Emander Stigmännen Karlshamns OK 00:55:36 30,04
11 Mikael Trofast Jönköpings OK 00:55:48 30,41
12 Henrik Boström OK Linné 00:56:30 31,71
13 Erik Bengtsson FK Åsen 00:56:57 32,55
14 Björn Persson Växjö OK 00:57:09 32,92
15 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 00:57:10 32,95
16 Patrik Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:58:01 34,53
17 Tomas Öberg OK Hällen 00:58:59 36,32
18 Niclas Arkåsen OK Kåre 00:59:02 36,42
19 Jonas Eriksson Länna IF 01:00:39 39,42
20 Daniel Granlund Långvikens OK 01:00:47 39,67
21 Jörgen Ingvarsson OK Renen 01:01:02 40,13
22 Johan Persson Ulricehamns OK 01:02:01 41,96
23 Filip Ivermark Västerås SOK 01:02:46 43,35
24 Johan Sander Skåneslättens OL 01:03:53 45,43
25 Fredrik Engström OK Renen 01:04:22 46,32
26 Mathias Persson Helsingborgs SOK 01:05:37 48,65
27 Erik Kjellgren Hammarkinds OK 01:06:39 50,57
28 Olof Ingemarsson FK Vittus 01:07:38 52,39
29 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 01:07:41 52,49
30 Ulf Rudälv Långvikens OK 01:08:02 53,14
31 Marcus Åhlén Falkenbergs OK 01:08:18 53,63
32 Kristian Birath Surahammars SOK 01:08:26 53,88
33 Patrik Ljungberg Umeå OK 01:08:27 53,91
34 Peter Waldenström Jönköpings OK 01:09:02 54,99
35 Fredrik Salomonsson Skåneslättens OL 01:10:12 57,16
36 Fredrik Ståhl Hjärnarps GH OL 01:10:42 58,09
37 Magnus Dalenstam Istrums SK 01:11:10 58,96
38 Magnus Wallin IK Trenne Ullared 01:12:41 61,78
39 Jonas Svedberg Tibro OK 01:12:54 62,18
40 Robert Tiensuu Matteus SI 01:14:50 65,77
41 Björn Norberg Stora Tuna OK 01:15:34 67,13
42 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 01:16:22 68,62
43 Linus Malmsten Malmö OK 01:17:10 70,11
44 Per-Åke Bastestad Tolered-Utby Ol-klubb 01:17:14 70,23
45 Andreas Ljungberg Umeå OK 01:17:40 71,03
47 Andreas Birath Boxholm-Mjölby OL 01:18:22 72,33
48 Magnus Jonsson Västvärmlands OK 01:18:42 72,95
49 Jesper Nilsson Andrarums IF 01:21:43 78,56
50 Anders Ståhl Hjärnarps GH OL 01:22:01 79,12
52 Martin Rosén OK Stigen 01:23:20 81,56
53 Johan Kyhlberg Tenhults SOK 01:25:32 85,65
54 Erik Blomström IK Stern 01:26:14 86,95
56 Magnus Mörtberg Bodens BK 01:26:42 87,82
57 Robin Karlsson Alvesta SOK 01:28:18 90,79
59 Anders Lindgren Långhundra IF 01:30:22 94,63
61 Martin Trygg Svenljunga OK 01:30:50 95,50
62 Michael Forslund Kristinehamns OK 01:32:24 98,41
64 Daniel Boström OK Tor 01:34:51 102,96
65 Emil Edebo Härnösands OK 01:37:11 107,29
66 Mikael Widén FK Boken 01:38:57 110,58
67 Dan Eriksson Västerbergslagens OL 01:41:30 115,31
68 Niklas Trygg Svenljunga OK 01:42:53 117,88
72 Johan Färm Sidensjö IK 01:49:50 130,80
74 Jonas Karlsson Kovlands IF 01:50:06 131,29
75 Mathias Sundbäck Göteborg-Majorna OK 01:51:31 133,92
76 Joakim Kjellberg Björkfors GOIF 01:52:48 136,31
77 Pär Berg Svenljunga OK 01:57:12 144,48
79 Fredrik Nilsson Andrarums IF 02:22:09 190,83
81 Mattias Sörensen OK Kontinent 02:25:58 197,93

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr